Rašau blogus “į svečius” - kitiems blogeriams, kurie nori įnešti į savo puslapius šiek tiek kitokios raštliavos kvapo. Kažkada Nezinau.lt kvietė svečiuotis vieniems pas kitus, bet tas buvo seniai. Per dvejus metus situacija daug kur pasikeitė, bet rašymas kitiems tinklaraščiams vis dar skatinamas. Pasaulyje už tokį bendradarbiavimą mokami pinigai.

Lietuvoje tinklaraščiai neuždirba, tad pinigais už rašymą tikrai nekvepia. Be to rašoma yra iš pricipo, sau, todėl apie jokią komerciją negali būti net kalbos (net dėl SEO nuorodų pirkimo kai kurie Lietuvos blogeriai man nykštį iškištą tarp dviejų pirštų parodė ir dar parodys ne vieną kartą…). Tad koks gi tikslas rašyti pas kitus? Labai paprastas - šviesti visuomenę apie tai, kas yra įdomu man. Taip pat nepraleisiu progos gauti nuorodą į vieną ar kelis savo projektėlius ar seniau rašytas temas (nauda optimizuojant paieškos sistemoms - SEO).

Turiu dvi pagrindines temas, kuriomis galiu laisvai rašyti + dar dvi, kurios gali būti nagrinėjamos iš pagrindų, bet nesigilinant į smulkmenas.

Pagrindinės temos

Socialinės medijos ir antrosios kartos žiniatinklio (web 2.0) resursai Lietuvoje ir pasaulyje. Ši tema nagrinėja visu tinklaraščių peripetijas, socialinius tinklus, virtualias bendruomenes, įvairius įrankius ir kitokius interneto resursus.

Kodėl galiu apie tai rašyti? Todėl, kad sukuosi internetinės žiniasklaidos srityje nuo 2000 metų, pats vadovauju tam tikrų žiniasklaidos priemonių kūrimui (ne paslaptis - dirbu su pokerio informaciniais resursais ir tinklaraščiais užsienio rinkai).

Uždarbis iš interneto. Ši tema nagrinėja internetinio verslo peripetijas ir būdus legaliai uždirbti iš partnerystės (affiliate) programų. Tai visiškai legalus būdas uždirbti iš interneto puslapių. Nesigilinu į nelegalius būdus, šiukšles ar nepatikimas piramidinio marketingo sistemas.

Kodėl galiu apie tai rašyti? Jau penkerius metus dirbu internetiniame versle, kur pagrindinės pajamos (milijoninės) yra gaunamos iš affiliate programų, nesvarbu, ar tai būtų pokeris, maisto papildai, draudimas internetu, ar kiti produktai ar paslaugos. Lietuvoje tokiu verslu užsiima labai nedaug pavienių žmonių ir kompanijų, todėl jaučiu pareigą pasidalinti su tautiečiais savo patirtimi.

Kitos temos (norint rašyti gilumines įžvalgas, man reiktų dar patobulėti pačiam)

Optimizavimas paieškos sistemoms - SEO. Kas yra SEO? Kiekvienoje srityje yra pagrindai, resursų ir įrankių žinojimas, naudingi bendriniai patarimai ir triukai, apžaidimai, apgaulės ir kitos mažos gudrybės. SEO srityje galiu rašyti iki „gudrybių” lygio. Lietuvoje tai vis dar nežinoma ir nesuprantama tema, todėl bet kokie lietuviški SEO resursai bus naudingi ir vertinami.

Kodėl galiu apie tai rašyti? Dar dirbdamas interneto sprendimų kompanijose 2002 metais į pasiūlymus įtraukdavau skyrelį „Optimizavimas paieškos sistemoms”. Jau nuo tada domiuosi SEO įrankiais ir pagrindais. Pastaruosius 5 metus dirbu su projektais, kurie reklamos neperka, nes geriausia reklama yra pirma vieta Google pagal tam tikrus raktinius žodžius (vėl gi susijusius su pokeriu). Pokerio rinka yra labai konkurencinga, todėl reikia labai stengtis norint papulti bent į pirmąjį puslapį pasauliniu mastu, todėl reikalingas neblogas SEO išmanymas. Turiu jį vidutinį, bet pagrindams išdėstyti užtektų.

Pokerio verslas. Labai nišinė tema, kadangi pats pokerio nežaidžiu ir negaliu pasidalinti žaidimo patirtimi. Tačiau ir be žaidimo yra labai nemažai temų apie pokerį, jo verslo aspektus, politiką, pasaulines tendencijas ir reiškinius, žaidėjų psichologiją, žvaigždes (profesionalius žaidėjus) ir t.t.

Kodėl galiu apie tai rašyti? Dirbu šioje srityje (jau 5 metus) su vienu iš didžiausių pasaulyje informaciniu portalu PokerNews.com, todėl gana neblogai žinau šio verslo užkulisius pasaulyje. Deja, ne Lietuvoje, nes Lietuvos rinka nesidomėjau iki šiol.

Dar yra keletas temų, kuriomis galėčiau parašyti, bet reiktų pagalvoti kiekvienu atveju atskirai, pasiaanalizavus tinklaraščio tematiką, iš kurio sulauksiu kvietimo.
Sudominau? Jei taip, parašykit man per Facebook arba el. paštu maruxz@gmail.com - aptarim, susitarsim, nes kaip sakiau, rašau „beveik nemokamai”. Tai reiškia, kad turiu sąlygą - įsidėti savo nuorodų.

Patiko (0)

Rodyk draugams