Naujokai, susikūrę interneto svetaines, dažnai ieško galimybių tas svetaines išreklamuoti, ir ne paslaptis, kad dažniausiai jie susiduria su terminu „SEO paslaugos“. Ko gero kiekvienam naujokui nesunku išsiaiškinti, jog tai yra svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Tokia reklama internete yra bene pati efektyviausia ir padedanti surasti tikslinę auditoriją. Blogiausia tai, kad naujokai neretai nukenčia ir nuo pačių samdomų specialistų, kurie dedasi galintys sukurti vos ne stebuklą už stebuklingą kainą. Ar verta samdyti SEO specialistą? O gal viską derėtų atlikti patiems?

Daugelis naujokų nė nežino, kad Lietuvoje yra daug apsimetėlių, kurie neva suteikia kokybiškas paslaugas, kurios atneša ilgalaikę naudą, bet realybė yra tokia, kad tikrai labai maža dalis SEO specialistų dirba sąžiningai. Jeigu jie nedirba sąžiningai, tai kodėl gi patiems nepabandžius visko atlikti?

Aiškiau kalbant, kai kurie specialistai naudoja neleistinus metodus, kuriuos ir patys klientai gali naudoti į valias. Skirtumas bus tas, kad jums nereikės kažkam mokėti pinigų. Esmė tame, kad kai kurie specialistai neatlieka jokių vidinių optimizacijų, kurios apibrėžiamos Google naudojimosi taisyklėse bei SEO optimizacijos dokumentacijoje. Taip, pati paieškos milžinė yra viešai pateikusi visą instrukciją kaip atlikti optimizaciją pagal jų keliamus standartus. Būtent tų standartų laikymasis ir yra svarbiausias, nes kitu atveju, galima sulaukti skaudžių nuobaudų.

Naujokai turi žinoti, kad vidinę optimizaciją galima atlikti patiems, o kartais jos visai nereikia. Čia kalbame apie turinio valdymo sistemas. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainė yra informacinio pobūdžio ir naudojate Wordpress turinio valdymo sistemą, tai jums vidinės optimizacijos atlikti nereikia – ten jau viskas paruošta, reikia tik sukonfigūruoti reikiamus įskiepius. Kas liečia išorinę optimizaciją, tai čia prasideda visos linksmybės. Dažniausiai naujokai nežino, bet kai kurie specialistai, gavę pinigus, visiškai nieko nedaro. Jie pasamdo straipsnių rašytojus, jiems sumoka už straipsnių parašymą bei patalpinimą ir laukia rezultatų. Tuose straipsniuose yra sudedamos keliamos svetainės nuorodos ir viskas – tuo baigiasi visa jų atliekama optimizacija. Tad, ar tokios „optimizacijos“ nesugebėtumėte atlikti patys be jokių specialistų samdymo?

Patiko (0)

Rodyk draugams