Vaikai namuose keičia visą interjerą ir tvarką savaip. Kol būna kūdikiai, didelių pasikeitimų nėra, tačiau ūgtelėję jie pasijaučia tikraisiais šeimininkais ir imasi „darbo”. Pirmiausiai reikia patikrinti visą statybų broką - ar tvirtai priklijuoti tapetai, ar kieta durų stakta, ar ant grindų iš tikrųjų galima čiuožinėti… Kliūna ir aukščiau padėtiems daiktams ir baldams. Dažniausiai „tikrinamos” spintelės ir ar gerai pritvirtintos jų durelės. Išmokę pasistatyti savo kėdutę, jie gali užlipti praktiškai bet kur. Palangė - pats lengviausias tikslas, todėl greitai į mažųjų išdaigininkų rankas papuola roletai.

Apskritai roletai langams yra geresnis sprendimas vaiko kambaryje, nei užuolaidos, nes žirklės ir flomasteriai užuolaidoms labai kenkia… Iki roletų prisikasti vaikams jau sunkiau, todėl dažnai jų niekas net nepaliečia. Vaikams labai įdomus yra roletų pakėlimo ir nuleidimo būdas. Mažų kamuoliukų virvutė barška kiekvieną kartą ją traukiant. Be to ją traukti galima į abi puses. Tai jau neblogas žaidimas. Kai roleto apačioje esantis svoris užsikabina ant apsauginės juostos, roletas pakimba. Tai nėra labai malonu net suaugusiems, tačiau vaikui tai atrodo lyg žaidimas.

Gerai, kad apsauginės žaliuzės valdomis dažniausiai elektronika, o markizės - masyviu sukimo prietaisu. Jiems vaikai didelės grėsmės nekelia. Roletai kartais tampa atpirkimo ožiu, nes yra tikrai nesunkiai prieinami ir panaudojami tik pagal vaikams suprantamą paskirtį.

Roletai vaiko kambaryje gali būti su piešiniais arba foto roletai - su nuotrauka. Dėl šios smulkmenos vaikai dažniausiai nesiryš tokių roletų gražinti, tačiau visko pasitaiko.

Kaip apsaugoti roletus nuo vaikų? Paprastai - pakelkite išvyniojimo/sutraukimo virvutę, kad jie nepasiektų arba ją pritvirtinkite specialiu rakteliu. Praeis ne vieneri metai, kol vaikas supras, kad roletų gadinti negalima. Iki tol teks saugoti savo turtą patiems.

Jei jau nesiruošiate roletų atitraukimo virvelių kažkaip maskuoti, slėpti jų savybes, bent jau susitarkite su vaikais, kad kiekvieną kartą norėdamas atitraukti roletus, vaikas paprašytų leidimo. Taip bent jau žinosite, kad jis atitrauks atsargiai, o ne pavers tai dar vienu savo žaidimu, kuris gali baigtis nutraukta virvute arba sugadintu suvyniojimo mechanizmu.

Šiuos ir kitus patarimus mums davė ZaliuzesKaune.lt vadybininkai, kurie dažnai susiduria su klausimu, kaip roletus apsaugoti nuo mažųjų išdaigininkų.

Patiko (0)

Rodyk draugams