Banketai nuo eilinio didesnio pasisėdėjimo prie stalo skiriasi savo iškilmingumu, išskirtiniu dėmesiu ne tik patiekalams, bet ir stalo dekorui, valgymo derinimu su oficialiomis kalbomis bei svečių užėmimu, pavyzdžiui muzikantų ar kitų atlikėjų pasirodymu. Klysta manantieji, jog banketai organizuojami tik iškilių svečių iš užsienio sutikimo ar šalies masto švenčių proga - iškilmingomis vaišėmis galite pagerbti ir savo mylimą senelę.

Jei banketo organizavimą patikėjote ne tos srities specialistams ir didžiąją dalį darbų ketinate atlikti savarankiškai, būtina šių vaišių specifiką  „išnarstyti iki kaulelio“ - tik taip galima tikėtis tobulo rezultato.

Banketo vieta

Sprendimas, kur vyks banketas, priklauso ne tik nuo norų, bet ir planuojamo pakviesti žmonių skaičiaus. Jei furšetai, kai užkandžiaujama stovint, erdvės atžvilgiu nėra tokie įnoringi, tai  banketo vieta turi ne tik talpinti visus planuojamus pakviesti svečius, bet ir palikti šiems pakankamai erdvės judėjimui tarp stalų.

Šventės vieta gali tapti ne tik jūsų namų svetainė, restoranas ar banketinė salė: išvažiuojamieji banketai, kurių metu svečiai mėgaujasi gurmanišku maisto ir aukšto lygio aptarnavimu, gali būti organizuojami ir pageidaujamoje vietoje gamtoje.

Maistas ir dekoracijos

Planuojant meniu, reikia nepamiršti atsižvelgti į dalyvaujančiųjų poreikius maisto atžvilgiu. Patiekalai turi būti ne tik skanūs, bet ir vizualiai patrauklūs.

Priklausomai nuo patalpos dydžio ir asmeninių pageidavimų, banketui dengiami nedideli apvalūs ar didesnį žmonių skaičių talpinantys svečiai. Visos stalo dekoracijos (staltiesės, puokštės, žvakės ir kita) turi derėti tarpusavyje bei sudaryti harmoningą visumą su patalpos interjeru, netrukdyti šventės dalyviams (puokštės neaukštos, neužstojančios priešais sėdinčiųjų) bei nesukelti šiems pavojaus (būtina patikrinti, ar žvakės stovi tvirtai).

Reikalaujama, jog staltiesės būtinai siektų grindis, tačiau spalvinio pasirinkimo atžvilgiu suteikiama laisvė. Stalo įrankiai bei indai turi būti prabangūs, vizualiai derėti tarpusavyje.

Sveikinimai ir kultūrinė pramoga

Banketai įprastai papildomi iškilmingomis kalbomis, skirtomis pagerbti šventės „kaltininką“ ar paminėti progą, dėl kurios buvo susirinkta. Sveikinimams turi būti numatytas laikas vaišių programoje, o pasisakyti kviečiami žmonės apie tai informuojami iš anksto.

Norint, jog banketas netaptų eiliniu pasisėdėjimu už stalo, reikia pasirūpinti profesionaliu renginio vedėju, muzika ar kitos srities menininkų pasirodymais.

Aptarnaujančiojo personalo vaidmuo

Banketas - ne ta šventė, kai šeimininkė turi nusivaryti nuo kojų. Net jei vaišių detales organizuojate savarankiškai, būtinas profesionalus aptarnaujantis personalas, kurio užduotis - tinkamai asistuoti svečiams (patiekti maistą į stalą, papildyti lėkštes, surinkti tuščius indus ir kita). Pastarieji turi ne tik tinkamai atlikti savo pagrindinį darbą, bet ir išmanyti etiketą, reprezentatyviai atrodyti.

Patiko (0)

Rodyk draugams