SEO eksperto atliekama peržiūra padeda tiksliai identifikuoti projekto dizaino ir svetainės ar programinės įrangos problemas. Pastebima, kad 41 proc. identifikuotų svetainės arba projekto probleminių sričių sutampa tarp ekspertų ir vartotojų testavimo. Įdomu tai, kad ekspertai yra linkę rasti daugiau projekto problemų nei vartotojai, todėl šis skaičius iliustruoja kokybę, o ne kiekybę. Kita vertus, SEO ekspertų testavimas yra pigesnis ir greitesnis tyrimas, nei kiti testavimo būdai.

Testavimas apima visą projektą

SEO ekspertų testavimo metu randamos programinės klaidos ir projekto problemos. Tačiau daug kas priklauso nuo tikrintojo įgūdžių, patirtes ir žinių. Negalima manyti, kad visi ekspertai ras tas pačias problemas. Juk jie visi dirba skirtingais metodais. Ekspertų nuomonė nėra panacėja, tačiau kitaip nei vartotojų tyrimai ekspertai visą projektą tiria, specialių programų pagalba, pjūviais.  Tokio išsamaus SEO ekspertų testavimo pasekmė – patikimos išvados, kurios turi būti pateiktos su informacija apie testuotoją, rezultatų santrauka ir smulkiai aprašytomis probleminėmis sritimis bei rekomendacijomis, kaip galima jas ištaisyti. Tad gavus eksperto ataskaitą nepagailėkite laiko duomenų analizei.

Kiek ekspertų reikia?

Vis dažniau pasigirsta kalbų, esą nepakanka vieno, net ir labai profesionalaus testuotojo įžvalgų. Šios stovyklos šalininkai net užkimę kartoja, kad kiekvienas testuotojas naudoja skirtingas metodikas ir todėl gali skirtis rezultatai. Kita vertus, garsus ekspertas Nielsenas gana kategoriškai nustatė trijų ekspertų ribą. Jis pagrindė šias rekomendacijas tyrimu, kurio metu buvo nustatyta, kad trys ekspertai gali surasti net 60% projekto problemų ir taip optimaliai užtikrinti optimalų sąnaudų ir teikiamos naudos santykį.

Per pastarąjį dešimtmetį buvo pastebėta, kad tobulėjant technologijoms, visų trijų ekspertų išvados tapo identiškos.

Pats savo kūrinio negali vertinti programą sukūręs profesionalas, tačiau jis gali puikiai ištestuoti kolegos darbą, nes nepaisant to kokiomis metodikomis vadovautumėmės sėkmingas projektas turi atitikti tam tikrus, iš anksto, nustatytus kriterijus.  Tai patvirtina nusistovėjusią praktiką, kad pakanka vieno savo darbą išmanančio profesionalo. Todėl SEO ekspertų testavimas  toks patrauklus ir patikimas svetainės, interneto parduotuvės ar kito projekto tyrimo būdas.

Patiko (0)

Rodyk draugams