Mane ima nervas, kai bandau kažko paieškoti lietuviškame interneto šiukšlyne - nieko normaliai neįmanoma rasti. Dažnas atvejis, kai ieškodamas kažko perverčiu iki 10 puslapių! Jei ieškai apie statybas, kažkodėl būtinai viską rasi Supermamų forumo archyve, o ne kokiuose statybininkų ar architektų bloguose ar straipsniuose. Taip nutiko todėl, kad Lietuvo bendroves labai mažai skiria dėmesio paieškos sistemų optimizavimui. Juk puslapio atsiradimas pirmame Google puslapyje yra pati geriausia reklama. Lietuvoje nėra milijardo puslapių, todėl šiek tiek pasitvarkius nesunkiai galima tupėti pirmoje vietoje ir džiaugtis ateinančiais lankytojais.

Lietuvoje yra keletas firmelių, kurios teikia SEO paslaugas. Blogiausia yra tai, kad didžiąją dalį jų teikiamų paslaugų galima atlikti patiems tinklalapio administratoriams. Aišku reikia žinių. Iš kur jų gauti? Ogi pasiskaityti. Ir dar reikia eksperimentuoti. Svarbu neperspausti, tada nebus blogiau nei buvo…

Norėčiau surinkti keletą lietuviškų SEO resursų į vieną krūvytę. Nedarau to savo Lietuvos WEB 2.0 Bloge, nes SEO yra labiau skirta svetaines administruojantiems žmonės, o tai yra labai siaura niša profesionalų. Surinksiu juos geriau čia.

Pradėkime nuo to, kad SEO resursus lietuviškai dažniausiai rengia tos pačios firmelės, todėl jie yra nepilni, nutylėti, kadangi jų tikslas - pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Aš tokio tikslo neturiu, nes esu įsitikinęs, kad bendrinėmis žiniomis apsiginklavę klientai privers SEO paslaugų tiekėjus pasukti labiau galvas ir rimčiau užsiimti su gerais puslapiais keliant juos į pirmas pozicijas, o ne padarant, kad jos tik atsirastų pirmuose Google puslapiuose.

Taigi, kur galėtume šiek tiek paskaityti apie tą SEO? Kas yra SEO geriausiai rašo Vikipedija straipsnyje Optimizavimas Paieškos Sistemoms.

Lauryno Pociaus SEO - Laurynas Pocius yra blogeris, rašantis apie įvairias interneto technologijas, tarp jų ir SEO. Nedaug parašęs, bet bus gana įdomu skaityti žmogui, susipažinusiam su SEO pagrindais.

SEO Klubas - naujas tinklaraštis, kuris tik visai neseniai pradėjo rašyti apie SEO. Ir pradėjo tai daryti nuo pačių pagrindų - patarimų iš kur gauti nuorodų (link building).

SEO Tyrimai - vaizdo konsultacijos - keletas vaizdo įrašų apie SEO lietuviškai, prie kurių rengimo prisidėjo ir jau minėtas Laurynas Pocius.

NetikSEO - dar vienas bandymas aiškinti plačiosioms masėms apie elementarius SEO aspektus. Yra ir gana įdomių konkrečių svetainių ar paieškos raktažodžių analizių.

SearchEngineOptimization.lt - tinklaraštis ne vien tik apie SEO, bet apskritai apie interneto verslą ir iškiliausius jo atstovus (aišku, ne Lietuvoje), bei sėkmės istorijas. Čia rasite daugiau nei 10 esminių straipsnių apie SEO pagrindus.

SEOsem straipsniai - svetainės dalis pateikianti keletą naudingų straipsnių optimizavimo paieškos sistemoms tema.

SEOpro blogas - bendrovės SEOpro tinklaraštis rašo įvairiomis SEO temomis, skirtomis pagrindus jau turintiems skaitytojams. Keistoka, kad tinklaraštis laikomas Blogas.lt sistemoje. SEO profesionalams neturėtų būti problema nei skaitytojų srautas, nei turinio kūrimas naudojant kitus domenus.

Serp.lt - tinklaraštis rašantis apie SEO ir neįkyriai reklamuojantis savo teikiamas paslaugas. Pagrindinė informacija - SEO pamokos, kurios aiškina apie esminius principus.

SEO Blogas - tinklaraštis skirtas pradedantiesiems, tad jame SEO aiškinama nuo pradžių.

SEO.lt - tinklaraštis apie optimizaciją paieškoms. Vienintelė bėda - jis labai senas ir apleistas.

SEO-marketing.lt straipsniai - keletas straipsnių apie SEO. Ši svetainė rašo ir kitomis interneto marketingo temomis, kurios susijusios su paieškos sistemomomis gana glaudžiai.

Marketer.lt straipsniai - vienas iš populiariausių Lietuvos tinklaraščių apie interneto technologijas turi ir savo SEO žymą (tag), kurioje galima rasti keletą straipsnių jau gana pažengusiems SEO savamoksliams.

DarbasOnline.lt straipsniai - šis tinklaraštis rašo labai įdomiomis temomis, bet pagrindinė visas jas vienijanti mintis yra būdai, kaip užsidirbti iš interneto. Viena iš kategorijų yra Optimizavimas Paieškos Sistemoms.

Gal užteks pradžiai? Jei ne, tai pasakykite, ką praleidau. Juk nėra labai daug tų SEO specialistų Lietuvoje, todėl neturėtų būti juos surasti sunku.

Patiko (0)

Rodyk draugams