Lietuvoje vis dar populiari kabelinė televizija, tačiau po truputį jos vietą užima skaitmeninė. Kurią televiziją reiktų pasirinkti žiūrint į ateitį?

Pirmiausia reiktų žinoti esminius šių dviejų televizijų skirtumus.

  1. Kabelinė televizija transliuojama specialiu kabeliu. Skaitmeninė televizija transliuojama belaidžiu ryšiu arba paprastu interneto kabeliu.
  2. Kabelinės televizijos kokybė yra kiek prastesnė, nei skaitmeninės, nes skaitmeninės televizijos planuose siūloma daugiau HD kokybės kanalų.
  3. Kabelinės televizijos signalą galima „padalinti” ir taip transliuoti į keletą įrenginių namuose. Skaitmeninė televizija tuo tarpu reikalauja specialių priedų.

Taigi, klausimas, ką pasirinkti?

Skaitmeninė televizija - paprastesnis variantas. Nereikia specialiai vesti kabelio. Pakanka tik priedo su laukine arba kambarine antena. Kitas skaitmeninės televizijos privalumas - kanalų gausa. Tam tikri kanalai gali turėti du garso takelius, pavyzdžiui, kanalai apie gamtą gali būti transliuojami ir angliškai ir rusiškai. Kaip jau minėjome, skaitmenine TV daugiau transliuojama HD raiškos kanalų. Kabeline - tik vienas - LTV HD. Skaitmeninė TV turi papildomų funkcijų, kurios keičia visą TV suvokimą. Tai išmanioji skaitmeninė televizija, kurios pagrindinė funkcija - rodyti jau parodytus filmus ir TV programas (jos įrašomos, o tada transliuojamos kiekvienam klientui pagal pageidavimą). Kitas momentas - filmų nuoma, kai užsakomas rodyti filmas, kuris nebūtinai buvo rodytas per tam tikrą televizijos kanalą. Tai jau papildomos paslaugos, už kurias reiktų susimokėti papildomai.

Kas brangiau? Skaitmeninė TV. Kabelinė - kiek pigesnė, tačiau jos funkcijos daugiau apribotos, todėl ją pasirinkti galima, kai nėra ypatingų poreikių programoms. Kaina nėra esminis momentas, kai kalbama apie tam tikrus šeimos poreikius. Mokami filmų kanalai - puiki pramogų alternatyva visai šeimai, todėl papildomas euras ar du per mėnesį visiškai neturi įtakos pasirinkimui tarp skaitmeninės ir kabelinės TV.

Įdomu tai, kad skaitmeninė TV gali būti transliuojama kartu su interneto ryšiu tuo pačiu kabeliu. Tai įmanoma dėl unikalaus duomenų perdavimo būdo ir, žinoma, šviesolaidinio interneto tinklo Lietuvoje, kuris yra labai gerai išvystytas, laikomas vienu geriausių visame pasaulyje. Tam nereikia daug papildomos įrangos - puikiausiai tinka tas pats skaitmeninės TV priedėlis.

Jei manęs klaustumėte, ką rinkčiausi, atsakyčiau paprastai - Cgates skaitmeninę televiziją. Kodėl? Gera kaina, platus tinklas, puikus technologinis aptarnavimas.

Patiko (0)

Rodyk draugams