Kaip efektyviai valdyti įmonės projektus, kad kuo mažiau būtų vėlavimų ir nepatenkintų klientų? Atsakymas tik vienas - geresnė komunikacija. Pats projektų valdymas yra daugiau techninis dalykas, tačiau komunikacijos dalis lemia pačio projekto sėkmę. Pabandykime pasiaiškinti, kas ir kaip čia veikia…

Projektai, glaudžiai susiję su pardavimais

Kartais pasitaiko, kad įmonėje susiformuoja dvi atskiros valstybės - pardavėjai ir projektų vadovai. Pardavėjų užduotis yra parduoti, o projektų vadovai rūpinasi įgyvendinimu. Kaip tarp šių dviejų kolegų atsiranda nesusikalbėjimas, rezultatas aiškus - klientas nepatenkintas galutiniu rezultatu. Pardavėjas pažadėjo aukso kalnus, o projekto vadovas davė tik molio krūvą - kodėl? Projektų valdymas šioje vietoje susidūrė su komunikacijos problema. Projektų vadovas nežinojo, ką pardavė pardavėjas. Tai ištaisyti galima tik naudojant išmanius CRM sprendimus, kuriuose pardavimai nuo projektų valdymo nenutolę.

Pardavėjai nežino projektų valdymo eigos

Dar viena problema, nuolatos kylanti tarp pardavėjų ir projektų vadovų - pardavėjų nesuvokimas apie prekes ar produktus. Paprastas pavyzdys - verslo kompiuterių gamintojų kontora. Pardavėjas pardavė galingus kompiuterius verslui po 500 eurų su sąlyga, kad jie bus pristatyti kitą savaitę. Bėda ta, kad projektų vadovas aiškiai mato, jog už tokią kainą galingų kompiuterių surinkti nepavyks niekaip. Kita bėda - trys technikai tokio kiekio niekaip nespės padaryti. Dar viena bėda - kai kurios detalės atvyks tik po 2 savaičių. Kaip išvengti tokių nesusipratimų? CRM su projektų valdymo funkcijomis tikrai turi padėti. Tada projektų vadovas aiškiai mato, kas pažadėta klientui ir gali koreguoti tam tikrus parametrus ir užsakymo detales.

Kur rezultatas?

Pardavėjai parduoda, projektų vadovai vykdo, o finansininkai taip ir nemato sąskaitų faktūrų, o tuo labiau pavedimų į įmonės sąskaitą už suteiktas paslaugas ar parduotus produktus. Vadovas nemato pelno. Atrodo viskas šioje situacijoje kontroliuojama, tačiau norėtųsi žinoti, kuri grandis neatlieka darbo kokybiškai arba jį atlieka per lėtai… Čia vėl be SpinCRM neapsieiti. CRM sistemoje galima nustatyti tam tikrus pardavimų ir projektų valdymo terminus ir etapus ir aiškiai pamatyti, kur koks projektas stringa.

Projektų valdymas yra svarbus momentas vadovams, kurie aiškinasi, kas dirba efektyviai, o kas ne. Įmonės tikslas yra pelnas, o ne darbo imitavimas, todėl CRM sistema atlieka tokią prevencinę veiklą - viską reikia fiksuoti, kitaip vadovas įtars neefektyviu darbu ir gali atleisti. Nemokamas SpinCRM turi tokias funkcijas. Išbandykite jas nemokamai.

Rodyk draugams

Įvairiausios prekės pakuojamos į kartonines dėžes. Iš pirmo žvilgsnio paprastas kartonas iš tiesų nėra „tiesiog kartonas“. Apie tai, kokios jo paskirtys, skaitykite toliau.

Pirmasis sakinys gal kiek klaidinantis, nes kartoninės dėžės naudojamos ne tik prekėms. Kam dar? Viena iš paskirčių – persikraustymas. Keliantis į naują namą reikia pervežti įvairiausius daiktus. Vienų objektų gabenimas sudėtingesnis, kitų paprastesnis, o svarbiausia viską tinkamai susidėlioti. Ir atsakingai supakuoti. Čia ir atsiskleidžia dėžių vaidmuo. Tai sprendimas, kuris tikrai pasiteisina. Kas svarbu, kai gabenami daiktai į naujus namus? Pirmiausia minėtinas dėžių patvarumas. Nes būtų apmaudu, jei vos paėmus į rankas kartonas suplyštų, subliūkštų ar pažertų kitokių nemalonių staigmenų. Kadangi būna kartono, turinčio nevienodą sluoksnių skaičių, kiekviena rūšis gali būti pritaikoma skirtingiems daiktams. Juk viena interjero detalė ar virtuvinis prietaisas sveria mažiau, o kitas daugiau. Todėl tikėtina, jog kraustantis nepakaks vienos rūšies dėžių.

Kitas svarbus punktas yra dydis. Kadangi daiktų matmenys nėra identiški, vienos dėžės gali atrodyti per didelės, o kitos – per mažos. Todėl galima džiaugtis, jog rinkoje siūloma įvairių dydžių dėžių. Tai gera žinia visiems besikraustantiems (ir apskritai visiems, kuriems aktuali daiktų pakuočių tema).

Kartoninės dėžės skiriasi ne tik dydžiu ar tvirtumu, bet ir estetiniu vaizdu. Galbūt kokios nors prekės gamintojas rinksis būtent dailesnes dėžes ir taip stengsis sudaryti prabangos įspūdį. Pavyzdžiui, išmaniojo telefono pakuotė gali būti ne mažiau įdomi nei pats telefonas. Atrodo, tokioje nedidelėje erdvėje sutalpinamos instrukcijos, įkroviklis, kiti priedai bei pats išmanusis. Todėl dėžę imama sieti su protingais sprendimais.

Lygiai taip pat laikrodžių gamintojai gali kurti patrauklų įspūdį, pasirūpindami prabangiai atrodančiomis pakuotėmis. Nors perkame ne dėžutę, tačiau ją gavę džiaugiamės, priskiriame prie prekės identiteto. Tai suteikia tam tikrą pasitenkinimą.

Dėžių paklausa vyrauja ir dėl siuntinių reikšmės. Norint nusiųsti daiktą, reikia jį supakuoti. Svarbu, kad kartono gaminys ne tik pasižymėtų optimaliais matmenimis, bet ir būtų tinkamas transportuoti. Kai kuriais atvejais aktualu ne tik „ištvermė“ kelionėje, bet ir atsparumas žemai temperatūrai (puikus pavyzdys – valgomųjų ledų laikymas). Taigi, aiškėja, jog kartoninės dėžės turi įvairių paskirčių ir yra tikrai reikšmingos. Be jų nefunkcionuotų pramonė ir apskritai strigtų nemažai procesų.

Rodyk draugams

Pigu yra brangu

Skelbimai apie parduodamas prekes ar paslaugas jau nestebina nei vieno. Internete gausu nuolaidų, pasiūlymų, kuriais ne tik prekybos centrai, bet ir pavieniai asmenys bei įmonės vilioja pirkėjus apsilankyti svetainėse , elektroninėse parduodtuvėse ar tiesiog salonuose. Tikriausiai neįsivaizduojame didžiųjų prekybos centrų be nuolaidų ar akcijų. Vienos skelbia apie nuolaidas procentais, kitos taip vadinamomis nubrauktomis kainomis. Ir kitaip kliento neprisiviliosi. Šiais vartotojiškos visuomenės laikais pirkėjai tapo išlepinti ir jei lentynoje nėra “raudonos” kainos, dėmesys praslysta pro šalį, todėl nuolaidos viena už kitą rėkia garsiau. Didiesiems rinkos žaidėjams yra paprasčiau taikyti įvairias kainų mažinimo taktikas dėl didelės apyvartos. Visada sunkiau išsikovoti “vietą po saule” yra mažoms įmonėms, kurie negali sau leisti didelių reklamos biudžetų ar investuoti į įvaizdinius dalykus.

Išeitis - nemokami skelbimai?

Dažnai žmonės, norėdami surasti pigesnių ar naudotų daiktų, pavyzdžiui nusipirkti padorų, gerų metų automobilį orientuojasi į skelbimų portalų paslaugas. Jau vien paieškoje su raktiniu žodžiu nemokami skelbimai galima surasti per šimtą portalų, kurie teikia nemokamo talpinimo paslaugas. Bėda ta, kad daugelis tokių svetainių nepasižymi kokybišku turiniu, tai yra dažniausiai galima pamatyti gausiai besikartojančių skelbimų. Suprantama, jei talpinimas nemokamas, tai logika paprastėja - kam investuoti į skelbimo kokybę jei galima “užkimšti” savo pasiūlymais taip bandant perrėkti kitus, panašias paslaugas teikiančius asmenis ar parduodančius panašaus profilio prekes. Todėl kartais sunku tarp tokių publikacijų surasti reikiamą daiktą. Galima teigti, kad klientas, užsakęs skelbimą atlieka daugiau turinio užpildytojo funkciją, nei gauna naudos už sugaištą laiką.

Sprendimas - mokami skelbimai

Tarp visų google paieškoje surastų skelbimų portalų yra nedidelis procentas tokių, kurie už talpinimą prašo susimokėti. Suprantama tokios “lentos” yra kur kas kokybiškesnės savo turiniu, turi ne tik patogesnę vidinę paieškos sistemą, bet ir patobulintas galimybes naudotis daugybe funkcijų, tokių kaip skelbimų palyginimas, rūšiavimas pagal kainą, vietovę taip pat automatizuotas elektroninio pašto informavimo funkcijas. Be to patalpinusieji skelbimus klientai turi progą sekti peržiūrų statistikas bei redaguoti aprašymus ir net keisti prioritetus. Ne paslaptis. kad populiariausi skelbimų portalai turi didelį lankytojų srautą. Tai leidžia sulaukti didesnio ir peržiūrų skaičiaus , kas įtakoja ir potencialių klientų suradimo galimybę. Taip kad ketinantiems pagyvinti savo verslą, tikrai verta išbandyti pastarąjį reklamos būdą. Rinktis mokamus ar nemokamus portalus, vieningos nuomonės nėra. Internetinėje edvėje verda ginčai - kiekybė ar kokybė? Bet kuriuo atveju žodis “kokybė” nuteikia optimistiškai. Todėl gerai pasvėrus savo biudžetą ir įvertinus laiko sąnaudas, galima pasiekti neblogų rezultatų su minimaliomis išlaidomis. Tik reikia drąsos žengti pirmą žingsnį, vėliau bus tikrai lengviau. Patirtis - sėkmės kalvis!

Rodyk draugams

Kompiuterių meistrų specialybė kiekvienais metais po truputį keičiasi. Kodėl? Keičiasi juk ir patys kompiuteriai, jų problemos keičiasi. Akivaizdu, kad prieš 5 metus tam tikrus gedimus galėjo sutvarkyti tik kvalifikuoti meistrai, tačiau kai kuriuos dabar gali susitvarkyti bet kas. Reikia tik šiek tiek laiko, Youtube filmukų, keleto straipsnių su patarimais ir viskas – problema sutvarkyta.

Ką gi galima padaryti patiems? Kompiuterių remontas nėra jau toks sudėtingas, kaip gali atrodyti.

Windows perinstaliavimas

Per pastaruosius 10 metų Windows operacinė sistema taip buvo patobulinta, kad jai instaliuoti nebereikia nei diskų su kodais, nei meistrų. Tiesą pasakius, Windows 10 sistema yra visiškai nemokama. Už ją mokėti nereikia nieko. Beje, instaliuoti ją gali kiekvienas, nes nieko daryti nereikia tik kantriai laukti ir kelis kartus paspausti „Next“ mygtuką nelendant į išplėstinius nustatymus. Visa kita operacinė padaro pati. Nebereikia nešti meistrui, jei norite savo kompiuterį perinstaliuoti ir įsidiegti Windows 10 OS.

Panašiai viskas vyksta ir su Office365 biuro programų paketo instaliavimu. Nereikia jokių diskų. Taip pat nebereikia sukti galvos, iš kur juos gauti. Viskas parduodama tiesiai per Microsoft svetainę. Aišku, reikės kreditinės kortelės, kad kartą per metus būtų nuskaičiuota ta sumą, už kurią perkate.

Taip pradingsta ir rūpestis dėl produkto legalumo. Ypač tai aktualu darbo kompiuteriams.

SSD disko pridėjimas

Stacionarus kompiuteris gali turėti keletą diskų. Dabar populiaru turėti juos du. Vienas diskas – SSD, o kitas – HDD. Kas tai yra? SSD diskas yra kiek mažesnės talpos, bet labai sparčiai veikiantis diskas, kurio viduje nėra magnetinio duomenų kaupiklio. HDD yra talpus diskas su magnetiniu duomenų kaupikliu. Kodėl jie turėtų būti du? Iš SSD disko programos paleidžiamos kelis kartus greičiau. Jos sparčiau veikia, todėl net senas kompiuteris nestringa. Tuo tarpu HDD diskas yra puiki vieta duomenų kaupimui – nuotraukoms, filmams, muzikai, darbams ir t.t., kurie nėra naudojami po keletą kartų kas dieną. Tokiu būdu kompiuteris veikia optimaliai ir efektyviai.

Dabar kiekvienas gali pridėti SSD diską. Reikia atsisukti dėžutę ir įkišti SSD diską į specialią vietą diskams, bei prijungti jungtį. Toliau specialus vedlys viską padarys už jus.

Kai kurių virusų išvalymas

Nors virusai yra labai „protingi“, kai kuriuos dabar gali išvalyti ir patys vartotojai. Aišku, reikia skaityti angliškai ir Youtube pasižiūrėti keletą vaizdo įrašų. Nepaisant to, dalis virusų sugeba gerai užsimaskuoti, tad jiems išvalyti prireikia profesionalų pagalbos.

Virusų valymas dabar yra pagrindinis meistrų rūpesnis, nors pats kompiuterio remontas labiau susijęs su „geležies“ trūkumų šalinimu.

Rodyk draugams

Turbūt visi kas turite kompiuterius, esate susidūrę su tuo, kad kompiuteriai nuolat sugenda, o jų taisymas nėra pigus. Turbūt ne vienam iš Jūsų yra buvę, kad nunešus kompiuterį remontuoti, sulaukus meistro skambučio, tenka išgirsti ne itin malonių replikų, o ką jau kalbėti apie pinigus, kuriuos teks sumokėti už remontą ir kompiuterio dalis. Tačiau ar kada buvote pagalvoję, kad detales galite įsigyti ir patys? Taip, ši galimybė yra tikrai reali, todėl prieš nešdami kompiuterį remontuoti, visada pagalvokite apie tai, kad galbūt Jums reikiamą dalį galėtumėte įsigyti patys. Jeigu nesate kompiuterių specialistas, kompiuterį galite nunešti į taisyklą, tačiau paprašyti tik analizės dėl gedimo, kadangi naują kompiuterio dalį galite nusipirkti ir patys. Kompiuterių dalys – labai svarbi kompiuterių remonto dalis, kadangi kompiuterių dalys yra iš tiesų brangios, o ką jau kalbėti, jeigu jas planuojate pirkti per meistrą. Kompiuterių dalys internetinėse parduotuvėse – puikus būdas įsigyti kompiuterio dalių, kadangi dalys Jums bus pristatytos į namus.

Tęsiant apie prekes iš interneto, kompiuterių dalys, kurios Jums yra reikalingos, taip, jų galite įsigyti ir internete, tačiau turite žinoti ko būtent Jums reikia, kadangi Jūs galite išsirinkti netinkamų prekių, taip išleisti pinigų veltui, todėl pagalvokite ir apie tai, turbūt kiekvienam iš Jūsų yra svarbu sutaupyti pinigų, o ne juos išleisti. Kompiuterių remontas Jums gali pasiūlyti itin aukštas kompiuterių dalių kainas, todėl pirkti kompiuterio dalis Jums labiau apsimoka pačiam. Nešiojamų kompiuterių dalys skiriasi nuo stacionarių kompiuterių dalių, kadangi skiriasi ir jų dydis, nes šiais laikais nešiojami kompiuteriai būna itin ploni ir maži, todėl ir įvairios detalės privalo būti mažesnės, tačiau kalbant apie pinigus, tai kainuoja daugiau. Kartais būna ir taip, kad kompiuteryje sugenda tam tikros dalies dalis. Kompiuterių dalys dalimis – taip pat vienas iš būdų susiremontuoti savo sugedusį kompiuterį, o taip sutaupyti pinigų – Jums nereikės pirkti naujo kompiuterio, žinant, kad šiais laikais kompiuteriai kainuoja daug, neturėtumėte galvoti apie naujo kompiuterio pirkimą po kiekvieno gedimo.

Kompiuterių remontas Panevėžyje, kompiuterių remontas Šiauliuose, Jums gali pasiūlyti itin platų šios srities pasirinkimą, kadangi šiuose miestuose labai lengvai galite rasti vietų, kuriose galėsite susitvarkyti savo kompiuterį, tačiau nepamirškite to, kad kompiuterių dalys tokiose vietose gali būti labai brangios, todėl pagalvokite ar galėsite investuoti tiek pinigų.

Kompiuterių dalių kaina yra išties didelė, tačiau galima paieškoti vietų, kur dalių galima rasti pigiau. Apibendrinant, galima teigti, kad kompiuterių dalys – svarbi kompiuterių remonto dalis, kadangi pagrindinė investicija yra būtent į kompiuterio dalis, todėl pagalvokite apie tai, kokias ir iš kur perkate kompiuterio dalis, tai yra labai svarbu.

Rodyk draugams

Sukurti CV gali kiekvienas. Kaip ir namą pasistatyti ar susiremontuoti automobilį. Reikia tik perskaityti milijoną straipsnių internete, peržiūrėti tūkstantį Youtube video ir mažiausiai šimtą valandų praleisti forumuose diskutuojant apie realią žmonių patirtį. Dar bent dešimt mokslinių knygų praverstų perskaityti… Ar turite tiek laiko? Greičiausiai ne. Galbūt dėl šios priežasties iki šiol neradote savo svajonių darbo.

Gyvenimo aprašymas – ne literatūrinis kūrinys. Jis labiau komercinis – pardaviminis. Tik parduoti reikia ne prekę ar paslaugą, o save. Sakoma, „jis ir savo mamą parduotų…“ Deja, toks talentas nelabai tinka, kai reikia parduoti save, nes tai ypatingas menas. Kaip sukurti CV, kuris „nurautų stogą“ ir dėl kurio darbdaviai susipeštų? Variantų yra keletas.

CV pavyzdys – vienas iš efektyviausių būdų sukurti gerą CV. Reikia tik naudotis tam tikru šablonu, pavyzdžiu ir pagal jį paruošti savo gyvenimo aprašymą. Bėda ta, kad toks CV pavyzdys yra tik forma ir struktūra, o visą informaciją teks įrašyti patiems.

CV sukurti originaliai. Sveikintinas dalykas, jei esate kūrybinės profesijos atstovas – dizaineris, tekstų kūrėjas, muzikantas. Toks CV tikrai gali sudominti būsimąjį darbdavį. Deja, ne visoms profesijoms jis tinkamas. Norite dirbti banke klientų aptarnavimo skyriuje? Originalumas ir fantazijos tikrai nepadės, nes darbdavys pamanys, kad ne ten nusiuntėte savo gyvenimo aprašymą.

Paprašyti CV sukurti draugo. Vienas iš smagesnių variantų yra sužinoti, ką apie tave mano draugai ir pažįstami, kaip jie tave ir tavo potencialą mato iš šalies. Jiems paprasčiau tave girti arba priešingai, užglaistyti tavo kai kuriuos trūkumus. Tik kas iš to aprašymo išeis, kai jį pakaitomis rašys 3 ar 5 žmonės? Chaosas…

Profesionalus CV kūrimas. Jei jau patikėtumėte savo CV sukūrimą draugams, tai kodėl nepatikėjus jo profesionalams. Draugams irgi turėsite atsilyginti vaišėmis, šokoladu, alaus bokalu ir savo brangiu laiku, o profesionalams pakaks tik paprasto pavedimo… Profesionalus CV kūrimas nuo visų kitų skiriasi tuo, kad jį kuria ir redaguoja savo srities profesionalai. Jie puikiausiai žino, kas dabar yra aktualu, ko nori darbdavys ir kokią schemą naudoti, kad CV būtų įtaigesnis ir efektyvesnis. Tai, galima sakyti, yra savotiškas mokslas, amatas, kurį įvaldę tik nedaugelis.

Kūrį būdą rinktumėtės jūs?

Rodyk draugams

Kad ir kaip norėtume su visomis problemomis susitvarkyti patys, kartais iškyla tokios, kurios mums trukdo pasiekti norimus tikslus. Tokios, kurios susijusios su teisinėmis paslaugomis dažniausiai būna labai opios ir paprastai jas išspręsti gali tik tie asmenys, kurie dirba šioje srityje. Advokatai – ne visiems, tačiau daugeliui reikalingi specialistai, kadangi taip jau pasitaiko, kad gyvenime susiduriame su rimtomis problemomis, kurias gali būti sunku išspręsti.

Advokatai skiriami pagal daugelį kriterijų. Jeigu jums reikia specialisto – rekomenduojame jo ieškoti internete, kadangi čia galima susipažinti su plačiausia pasiūla, kuri leis kiekvienam atrasti po labiausiai jam tinkantį specialistą. Pateiksime kelias gaires, kurios reikalingos, kad pavyktų atrasti asmenį, kuris jums turėtų būti labiausiai tinkamas.

  • Advokatai pirmiausia gali būti pasirenkami pagal tai, kokia pinigų suma jie įvertina savo suteikiamas paslaugas. Kiek galite skirti – tokio tipo advokatą pasirinksite. Tiesa, taip jau yra, kad šioje sferoje dažniausiai savo paslaugas brangiai įkainojantys asmenys gali pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas.
  • Kiekvienas specialistas turi savo nišą, kurios įstatymus geriausiai išmano: teisėsauga, gamtosauga ir t.t. Visada geriausia yra pasirinkti tą asmenį, kuris specializuojasi konkrečioje srityje, o ne dirba abstrakčiai. Tiesiog įstatymų yra tiek daug, kad natūralu, jog negalima žinoti visų, kurie yra skirtingose srityse.
  • Įvertinkite faktą, kad vieni specialistai turi daugiau kompetencijos, kiti – mažiau. Apie tai pasidomėkite galite sužinojęs, kokius mokslus asmuo yra baigęs, ir kokie atsiliepimai apie jį internete yra.
  • Advokatai dažnai vertinami yra ir pagal tai, kiek bylų iš kiek yra laimėję arba pralošę. Tai padeda įvertinti kompetenciją.
  • Pasidomėkite ir kiek laiko jie dirba. Tai gali būti veiksnys lemiantis, ar teikiamos paslaugos bus kokybiškos ir paprasčiausiai ar asmuo užtektinai žino, kas galėtų padėti laimėti.

Advokatai – specifinė darbininkų sritis, kuri atlieka labai svarbius darbus. Pastarųjų kiekvienas mūsų pakeisti negalime, tad jeigu iškyla problemos – tenka samdytis specialistą.

Rodyk draugams

Lietuvoje vis daugiau žmonių perka nekilnojamą turtą ir vis dažnesnis iš jų nori turėti savo žemės lopinėlį. Žemėtvarka mūsų šalyje ne pats paprasčiausias dalykas, čia gausu įvairių reikalavimų ir taisyklių, kurios ne kiekvienam perkandamos. Vienos tokių, su kuriomis gali tekti susiduri, tvarkant beveik bet kokius žemės sklypo dokumentus – geodeziniai matavimai.

Kas tai per daiktas?

Labai dažnai ankščiau su tuo nesusidūrusiam žmogui tokia sąvoka yra ne tik svetima, bet ir skamba labai keistai. Neaišku, nei kas, nei kaip čia matuojama.

Tačiau iš tiesų geodeziniai matavimai yra gana paprastas dalykas, jeigu paaiškintume žmonių kalba. Tai tiesiog tikslus sklypo ribų nustatymas. Svarbiausia, kad šie matavimai atliekami specialiais geodeziniais prietaisais, o visi gauti duomenis privalo būti surašyti į kadastro duomenų bazę. Paslaptis labai paprasta – tik atlikus šiuos matavimus ir gavus visus tinkamus duomenis, galima apruošti tikslų žemės sklypo ribų planą.

Kada tai reikalinga?

Jūs teisingai galvojate, jei manote, kad geodeziniai matavimai ne tokie reikalavimai, kurių reikia bet kuriam žemės savininkui. Tiesa, užtenka ir įprastų žemės dokumentų, jei ramiai gyvenate. Tačiau tam tikrais atvejais be geodezinių matavimų apsieiti negalima.

  • Geodezinius matavimus atliekanti įmonė Geocentras.lt pastebi, jog dažniausias atvejis, kuomet yra matuojami geodeziniai matavimai, tai atvejai, kuomet žemė sklypą reikia įregistruoti, kai norima padalinti jį ar kaip tik sujungti su kitu žemės sklypu.
  • Kita populiari priežastis, kuomet reikalinga tiksliai geodeziniais prietaisais išmatuoti sklypo teritoriją, ribas ir posūkius - tai atvejai, kai norima pakeisti žemės paskirtį. Tokiais atvejais privalu tiksliai dar kartą peržiūrėti sklypo ribas.
  • Taip   pat geodeziniai matavimai atliekami viešųjų įstaigų. Tais atvejais, kai registruojama valstybinė žemė, sklypai privatizuojami ar perduodami iš privataus savininko į valstybines rankas.

Visais šiais atvejais ir kitais išskirtiniais atvejai geodeziniai matavimai atliekami profesionalų pagalba specialiais prietaisais. Matavimų metu ne tik išmatuojamos, bet ir pažymimos konkrečios sklypo ribos. Taip pat pagal reglamentą pažymimi visi sklypo posūkiai ir linkiai. Taip pat koordinuojami žemės sklype esantys pastatai ir inžineriniai tinklai. Tik tuomet žemės sklypo planas su visa teritorija, pastatais ir kitais objektais. Visuomet šiuose matavimuose turi dalyvauti žemės sklypo savininkas. Taip siekiama išlaikyti objektyvumą. Jeigu žemės sklypo savininkas negali dalyvauti matavimuose, jis privalo atsiųsti jį atstovaujantį įgaliotą asmenį matavimams stebėti.

Rodyk draugams

Lietuvoje turbūt pastebėjote sparčiai plintančią tinklaraščių madą. Aišku, ta mada nėra visiškai nauja, bet jos suintensyvėjimas pastebimas pastaraisiais metais. Lietuvoje visus populiarius tinklaraščius galima suskaičiuoti ant rankų pirštų. Daugelis mano, kad tinklaraščių rašymas yra tik jaunimo užsiėmimas, kurie neturi ką veikti ir nori pasidalinti informacija su savo draugais. Tačiau, reikia pastebėti, kad tinklaraščio rašymas gali atneši daug naudos ir verslo savininkams, teikiantiems paslaugas.

  • Jei esate verslo savininkas, jums patartina turėti savo tinklaraštį. Aišku kai vyksta internetinės svetainės kūrimas, jūs taip vadinamą Blog‘ą įtraukite į pačia svetainę ar elektroninę parduotuvę. Tokiu būdu jūs galite susikurti nemažą skaitytojų ratą, kurie vėliau gali tapti jūsų klientais. Štai pavyzdžiui, jei prekiaujate drabužiais. Rašykite naujienas apie paskutines mados tendencijas, žarstykite patarimus kaip derinti vieną ar kitą spalvą. Visa informacija, kuri gali būti aktuali ir naudinga moterims ir merginoms.
  • Jei jūs neturite didelio verslo, tačiau teikiate kažkokią paslaugą, pavyzdžiui, manikiūro, makiažo paslaugas. Tuomet jūs galite smulkiai aprašyti kaip pasidaryti manikiūrą namuose. Parodyti visu žingsnius, reikiamas priemones pastebėta, kad žmonės bijo dalintis savo darbo paslaptimis. Jie nuogąstauja, kad jei atskleis visą informaciją niekas pas juos paslaugų nepirks. Tačiau yra visiškai kitaip. Jei plačiai aprašote savo darbo specifiką žmonės pamatys, kad esate profesionalas savo srityje, turite daug naudingų žinių. Todėl nebijokite, klientų turėsite daug daugiau nei šiandien. Daugeliui žmonių tikrai nerūpi pavogti jūsų paslaptis, jiems rūpi, kad gautų kokybišką paslaugą. Ir kaip jūs manote, kurį variantą rinksis klientas, ar tą kuriame pateikiama daug informacijos, ar tiesiog perskaitęs paprastą skelbimą, kuriame parašyta apie paslaugą.

Kiek laiko skirti tinklaraščio rašymui?

Patariame, kad naujienos būtų skelbiamos bent kartą per savaitę. Jei naujienas skelbsite labai retai jūsų tinklaraščio skaitomumas gali būti labai mažas. Juk kokį skaitytojų ratą galite turėti, jei mėnesį neįdedama nauja informacija. Klientas vieną dieną užsukęs ir neradęs nieko naujo, antrą kartą jūsų tinklaraščio neaplankys.

Ką rašyti savo tinklaraštyje?

Pirmiausia nuspręskite kokio pobūdžio ir kokios srities bus jūsų tinklaraštis. Jei bus apie kelionės, tai straipsniai turėtų būti talpinami tik apie kelionės. Jei rašysite ir apie keliones, ir apie maisto gaminimą, ir apie madą, jūs neturėsite ištikimo skaitytojų rato. Todėl pasirinkite jums labiausiai patinkančią sritį, kurią geriausiai išmanote, apie kurią galėtumėte duoti daugiausiai patarimų ir pradėkite rašyti.

Rodyk draugams

Internetinio verslo kūrimas pradedamas nuo internetinės svetainės sukūrimo arba įsigijimo. Profesionaliai sukurta internetinė svetainė užtikrina, kad interneto vartotojams lankytis internetiniame puslapyje bus tikrai patogu, ir čia norėsis sugrįžti dar ne vieną kartą.  Taigi, svetainiu kurimas yra iš tiesų svarbus žingsnis, ir šį darbą vertėtų patikėti specialistui.

Neretai yra teiraujamasi, kokia gali būti internetinės svetainės kūrimo kaina, ir tai paprastai priklauso nuo kliento poreikių. Gali būti kuriami reprezentaciniai internetiniai puslapiai, kuriuose yra skelbiama svarbiausia  įmonės informacija bei naujienos, ir taip pat gali būti kuriamos internetinės parduotuvės, kuriose klientai galėtų patogiai ir greitai apsipirkti.

Internetinių svetainiu kurimas susideda iš kelių etapų, tad tai, koks bus svetainės kūrimo terminas, priklausys nuo internetinės svetainės sudėtingumo. Sukurti reprezentacinį puslapį visada galima greičiau nei internetinę parduotuvę, taigi,  terminas priklausys nuo  jūsų poreikių. Dėl konkretaus internetinės svetainės sukūrimo termino susisiekite su specialistais: visada galima susitarti dėl palankiausio termino.

Internetinių svetainiu kurimas apima turinio valdymo sistemą, internetinės svetainės dizainą, svetainės struktūros išdėstymą, ir, jei yra poreikis, internetinės svetainės pritaikymą išmaniesiems įrenginiams (planšetiniams kompiuteriams ir mobiliesiems telefonams). Kiekvienas žingsnis kuriant internetinę svetainę yra labai svarbus,  todėl apgalvokite, koks turėtų būti internetinės svetainės valdymas, dizainas bei puslapio elementų išdėstymas: jei apsispręsti yra sunku, internetinėje erdvėje rasite pakankamai nemažai svetainių pavyzdžių, ir tai padės jums paprasčiau nuspręsti, koks turėtų būti jūsų internetinis puslapis. Net ir tuomet, jei nesate pažengę interneto vartotojai, specialistai pasirūpins, kad jums valdyti internetinį puslapį būtų paprasta bei patogu, ir įvairius atnaujinimus internetiniame puslapyje galėsite atlikti per tikrai trumpą laiką.

Statistika rodo, kad internetinių svetainių lankomumas priklauso ne vien tik nuo jų turinio, bet ir nuo svetainės elementų išdėstymo bei internetinės svetainės dizaino patrauklumo. Svarbu yra tai, kad interneto vartotojas puslapyje nesunkiai galėtų rasti, ko ieško, ir tai nepareikalautų daug pastangų. Internetinio puslapio dizainas – tai taip pat svarbus svetainės elementas, nes tuomet, jei spalvos ir nuotraukos pernelyg rėš akį, tikėtina, kad svetainėje interneto vartotojai ilgai neužsibus.

Galima rasti nemažai skelbimų, kuriuose yra siūloma įsigyti jau sukurtą internetinę svetainę. Toks pasirinkimas gali pasiteisinti tuomet, jei norite kuo greičiau turėti sukurtą internetinį puslapį, tačiau įsigyta internetinė svetainė gali nepatenkinti tam tikrų individualių poreikių. Užsakomas svetainių kūrimas visada atitinka kliento poreikius, nes kiekvienas etapas yra atliekamas išsiaiškinus kliento lūkesčius. Jei užsisakysite internetinę svetainę, kuri bus sukurta individualiai jums, žinoma, teks kiek palaukti, tačiau tai daryti tikrai verta – juk svetainė bus būtent tokia, kokios ir tikitės. Išskirtinis internetinis puslapis, kuris bus patrauklus lankytojui, galės garantuoti jūsų verslo sėkmę, kad ir kokia veikla užsiimtumėte.

Rodyk draugams


© 2020 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt