Ne kiekvienas esame sodininkas, tačiau kiekvienas galime tokiu tapti. Ir visų svarbiausia, kad tai pasiekti tikrai nėra sudėtinga - ypač šiomis dienomis, kai internete yra apstu naudingos informacijos su sodininkyste susijusiais klausimais, pvz., Sodininku.info. Tai reiškia, kad jau seniai praeityje laikai, kai norėdami atrasti klausimus į mums svarbius atsakymus, turėdavome ieškoti sodininkų ar informaciją bandyti atrasti sodininkystės tematikos literatūroje. Šiandien visus šiuos klausimus mums padeda išspręsti internetas. Kaip bebūtų, taip pat nereikia pamiršti, kad kiekvieno žmogaus lūkesčiai labai skiriasi, o tai reiškia, kad sodas taipogi gali būti prižiūrimas skirtingai. Dėl šios priežasties yra labai svarbu prieš imantis bet kokių užduočių įgyvendinimo, labai gerai pagalvoti apie tai, kas jums būtų aktualiausia ir ką jūs galiausiai norėtumėte pasiekti.

Žinodami savo konkretų tikslą, galėsite lengviau sudaryti ir būtinų veiksmų planą. Toks planas jums padės sutaupyti daugiau lėšų ir išvengti bet kokių didesnių papildomų sunkumų. Kita vertus, jūs taip pat turėtumėte susitaikyti su tuo, jog pradžioje jūs vis tiek galite susidurti su tam tikrais sunkumais, kadangi jums stigs patirties, tačiau bėgant laikui tokių klaidų reikšmingai mažės - ypač, jei jūs nepamiršite reguliariai plėsti savo akiratį ir sistemingai domėsitės sodininkystės sritimi. Kaip jau turbūt supratote, jums tikrai nėra būtina pirkti sodininkystės tematikos knygas. Vietoje to, jūs galite naudotis internetiniais sprendimais, kurie yra visiškai nemokami.

Be to, šiuolaikinėje rinkoje veikia ir ne vienas sodininkystės tematikos diskusijų forumas, kuriame patyrę sodininkai dalinasi naudinga informacija ir gali padėti atsakyti į kitiems vartotojams iškylančius klausimus. Trumpiau tariant, tokie sprendimai gali sutaupyti dar daugiau jūsų laiko ir palengvinti visą sodininkystės procesą. Tuo tarpu, jei jūs nepamiršite visu šiuo procesu mėgautis, jums turėtų sektis kur kas geriau. Todėl akivaizdu, kad į sodininkystę jūs turėtumėte pažvelgti kaip į labai įdomią ir malonią patirtį - juolab, kad užsiimdami tokia naudinga veikla, jūs visą laiką būsite gryname ore ir būsite apsupti gamtos.

Rodyk draugams

Visuomet mėgote natūralumą, todėl šiuo metu galvodami apie savo būsto vidaus interjero keitimą jūs taip pat esate numatę pritaikyti daugiau sprendimų, kurie būtų neatsiejami nuo medienos? Jei taip, tuomet jūs galite būti visiškai tikri, kad prieš jus atsivers labai didelis skirtingų sprendimų asortimentas. O tam, kad pasirinkti vienokius ar kitokius sprendimus, kurie atitiktų jūsų individualų skonį, jums būtų lengviau, galime pateikti ir keletą praktiškų patarimų.

Natūralu, kad šiandien žmonės, kurie ieško jiems aktualių sprendimų, neturėtų pamiršti apie pasinaudojimą internetine paieškos sistema. Jos pagalba galima per kur kas trumpesnį laiką surasti visą dominančią informaciją, kartu pasirenkant patį optimaliausią variantą. Pavyzdžiui, jei jus domina nauji ir kokybiški mediniai laiptai ir jūs suformuosite atitinkamą internetinę užklausą, galėsite akimirksniu surasti mūsų šalyje veikiančius medinių laiptų gamintojus. Be to, jei formuodami užklausą jūs kartu nurodysite ir konkretų miestą, kuriame ieškote tokių paslaugų teikėjų, jums bus dar lengviau pasirinkti, kadangi tuomet galėsite peržiūrėti tik tikslinius rezultatus, t.y. būtent tų bendrovių internetinius tinklalapius, kurios veikia jūsų mieste ir gali jums pasiūlyti labai kokybiškas ir profesionalias medinių laiptų gamybos paslaugas.

Kaip bebūtų, internete šiandien yra pateikiama labai daug naudingos informacijos ir daugybė praktiškų patarimų, kurių pagalba galima lengviau išspręsti visus jums iškylančius klausimus ir suformuoti būtent tokį savo būsto vidaus interjerą, kuris optimaliausiai atitinka jūsų skonį. Jau seniai nebėra jokios būtinybės rinktis iš siauro skirtingų sprendimų asortimento. Ką jau kalbėti apie tai, kad galima naudotis ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomas labai platus skirtingų prekių asortimentas prieinamomis kainomis.

Taigi, akivaizdu, kad be interneto šiandien mums būtų kur kas sudėtingiau įgyvendinti užduotis, kurios yra tiesiog neatsiejamos nuo interjero kūrimo ir jo atnaujinimo. Todėl jei jūs esate pasiruošę įgyvendinti atitinkamo pobūdžio užduotis, visiškai suprantama, kad kartu neturėtumėte vengti pasinaudoti internetu. Tai padės jums išvengti pernelyg didelių laiko sąnaudų ir leis gerokai paprasčiau pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.

Rodyk draugams

Norint įsirengti nuosavą saulės elektrinę, jums reikės modulių, įtampos keitiklio (inverterio) ir tvirtinimo sistemos. Dar vienas variantas yra autonominės elektrinės, kurioms be šių komponentų reikalingos ir saulės baterijos.

Nuosava saulės elektrinė padeda ženkliai sumažinti namo išlaikymo sąnaudas, ypač, kai jo ir vandens šildymui naudojama elektra. Šiuo metu savo reikmėms galima montuoti iki 30 kW galingumo jėgainę ir gauti apie 30 procentų paramą iš valstybės už jos įrengimą.

Kokio dydžio saulės elektrinės jums reikia, galite sužinoti kreipdamiesi į „Saulės grąža” specialistus. Jėgainė padeda apie tris kartus sumažinti elektros išlaidas. Jos atsiperkamumas su valstybės teikiama parama yra 5-7 metai.

Saulės baterijos vietoje dvipusės apskaitos

Gali kilti klausimas, kodėl vis dar reikia mokėti už elektrą, jeigu turite saulės elektrinę, kuri pagamina reikiamą kiekį energijos per metus? Jėgainės daugiau elektros generuoja saulėtomis dienomis ir šiltuoju metų laiku. Susidaro jos perviršis, kurį reikia kažkur kaupti, kad galima būtų panaudoti tada, kai bus elektros trūkumas - naktį, šaltuoju metų laiku. Dažniausiai elektra kaupiama tinkluose, o šie yra nustatę mokestį už energijos pasaugojimą ir susigrąžinimą. Tai vadinasi dvipusė apskaita.

Kitas būdas kaupti energiją yra gan retai naudojamas, tačiau jis leidžia išsiversti be elektros tinklų. Tam reikalingos saulės baterijos. Tokią autonominę elektrinę sudaro saulės moduliai, inverteris bei atsinaujinančiai energijai skirtos kaupti baterijos. Jos yra brangiausia visos jėgainės dalis. Dėl didelių autonominės elektrinės kaštų žmonės dažniausiai renkasi dvipusę apskaitos sistemą. Jėgainės su saulės baterijomis įrengimas svarstomas tais atvejais, kai nėra galimybės prisijungti prie tinklų.

Jeigu turite klausimų dėl dvipusės apskaitos ar autonominės elektrinės įrengimo, visada galite kreiptis į saulesgraza.lt darbuotojus, kurie paaiškins ir patars, koks variantas finansiškai yra naudingesnis jums.

Taigi, saulės elektrinės su dvipuse apskaitos sistema sumažina išlaidas elektrai 3 kartus. Dažniausiai pasirenkamas atsiskaitymo su tinklais variantas, kai 36 procentai pagamintos elektros yra atiduodami tinklams už energijos pasaugojimą. Investuojant į saulės elektrines jau po 5-7 metų sutaupysite namo išlaikymui, o kartu gaminsite švarią, aplinką tausojančią energiją.

Rodyk draugams

Kiemo vartai - tai ne tik viena iš pagrindinių namo eksterjero detalių, atliekanti dekoravimo funkciją. Tai labai svarbi dalis, kuri apsaugo jūsų teritoriją, užtikrina, kad jūsų kiemo ar namo nestebės pašalinių akys, tai taip pat puiki apsauga nuo vagių ar kitų nemalonumus keliančių nutikimų. Kad vartai veiktų puikiai, būtų patogūs ir tarnautų ilgai, svarbiausia, kad jie būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų, įrengti tinkamai, su specialistų pagalba, o jų automatika atitiktų jūsų poreikius.

Vartus namuose taip pat patariama rinktis pagal aplinkos ir namo įvaizdį bei stilių, o spalvas derinti prie vartelių, tvoros atspalvių. Ne ką mažiau čia svarbios ir įvairios detalės. Tai gali būti dekoracijos ir papuošimai bei specialūs vartų aksesuarai, kurie gali suteikti papildomo funkcionalumo ir padėti vartais naudotis kur kas patogiau. Kaip juos pasirinkti ir kur ieškoti?

Vartų aksesuarai - tai nebūtina, tačiau svarbi dalis, kuri gali padėti patenkinti jūsų poreikius naudojantis naujai įrengtais ar jau turimais vartais bei jų sistemomis. Tai gali būti nuotolinio valdymo pulteliai, antenos, avarinio atidarymo raktai, foto elementai, lempos, valdymo sistemos su skaitmenine klaviatūra, atpažinimo kortelės, radijo imtuvai, signalinės lempos, valdymo plokštės, transformatoriai ir daugelis kitų panašių prekių, kurios yra priskiriamos vartų aksesuarams.

Turbūt dažniausiai ieškomas vartų aksesuaras yra nuotolinio valdymo pulteliai. Paprastai žmonės ieško parduotuvių ir specialistų, kurie gali ne tik rekomenduoti geriausią būdą vartų valdymui, bet ir pasiūlyti pultelių sinchronizavimo paslaugą. Ji suteikia galimybę visus vartus ir jų mechanizmus (namų teritorijos, garažo, biuro, pramoninių patalpų ir kt.) valdyti vieno pultelio pagalba.

Taip pat populiarūs ir foto elementai, kurie padeda dar labiau apsaugoti teritoriją. Šie prietaisai neleidžia vartams užsidaryti tol, kol yra kliūtis. Saugumą gali užtikrinti ir lempos, kurios vakarais ir naktį apšviečia kiemą beu vartus kiekvieną kartą, kai vartai atsidaro ar užsidaro.

Jei ieškote vietos, kur galėtumėte įsigyti vartų aksesuarų, rekomenduojame parduotuvę e-vartai.lt. Čia galite ne tik susirasti tinkamus priedus savo vartų sistemai, bet ir kreiptis, jei jums reikia įrengti vartus.

Rodyk draugams

Dirbtinė žolė ROYAL GRASS® yra pagaminta iš polietileno (PE) pluošto. Rinkdamiesi veją, atkreipkite dėmesį į jos matmenis - aukštį, pluošto dydį, storį, drenažo pajėgumą. Konsultuokitės su „Svajonių vejos” specialistais, kurie patars, kokia veja geriausia individualiu atveju.

Aukštis

ROYAL GRASS® vejos aukštis yra nuo 24 iki 65 mm. 30-35 mm yra dažniausiai pasirenkamas aukštis. Aukštesnė veja primena nenupjautą, tvarkingą žolę. Trumpesnė danga suteiks mažiau minkštumo pojūčio.

Storis

Reikėtų atkreipti ir į dangos plaukų storį. Mažesnio tankio ir plono plauko danga atrodys geriau mažesniame plote, o didesniame - geriau rinktis storesnio plauko žolę.

Vejos tankis

Tai taip pat svarbus parametras. Aprašyme žiūrėkite, koks dirbtinės žolės tankis viename kvadratiniame metre. Didesnio tankio danga yra minkštesnė ir tiesiau stovi jos plaukeliai.

Idealu, jei dirbtinė žolė klojama ant tvirto pagrindo

Prieš montuojant žolę, išsimatuokite plotą, kurį norite užkloti. Jeigu jums reikalingi išmatavimai 3,9 m /1,8 m, paimkite 4 m pločio ir 2 m ilgio veją. Nukirpkite 10 cm nuo pločio ir 20 cm nuo ilgio. Jeigu dirbtinė žolė yra 2 m pločio, galima sujungti du jos gabalus. Jungiant reikia atkreipti dėmesį, kad abiejuose gabaluose plaukeliai būtų pasvirę viena kryptimi.

Norint kloti dirbtinę žolę ant lygaus paviršiaus balkone, terasoje, tereikės nuvalyti pagrindą ir ant jo priklijuoti veją. Taip pat ją galima pritvirtinti varžtais ar tiesiog pakloti kaip kilimą.

Montuojant veją kieme, ant žemės, prieš tai reikės nuimti paprastą žolę. Idealus variantas, jei dirbtinė žolė klojama ant kietos, supresuotos žemės, kieto pagrindo.

Taigi, nuėmę velėną, paklokite agroplėvelę, kuri neleis atsirasti piktžolėms. Jos nereikia pritvirtinti, nes ant viršaus bus pilama skalda. Užpylę skaldą, ją išlyginkite grėbliu, o paskui sutankinkite. Tą geriausiai padarysite su vibroplokšte, ją galima išsinuomoti statybinės įrangos parduotuvėse. Taip bus užtikrintas tvirtas pagrindas, kuris laikui bėgant nepradės judėti. Paskui galite pilti smėlį, tačiau tai nėra būtina.

Dirbtinę žolę pjaukite aštriu peiliu ir klokite ant pagrindo, ją sutvirtinkite cinkuotomis vinimis. Kad dirbtinė žolė idealiai atitiktų jūsų poreikius, prieš renkantis ir klojant išsamiai konsultuokitės su www.svajoniu-vejos.lt specialistais.

Rodyk draugams

Tinkama vėdinimo sistema gali pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę ir tuo pačiu užtikrinti, kad namuose visada bus gaivus oras, taip pat, kad karštomis vasaros dienomis pavyks išvengti diskomforto, kurį sukelia karštis.

Žinoma, šiuo metu oro kondicionieriai yra labai įvairūs, tad rasti tinkamiausią - gali būti sunku. Greitesnėms paieškoms nurodysime kelis svarbiausius kriterijus, kuriuos įvertinus paieškos bus tikslingesnės.

1.      Ar kondicionierius gali ir šildyti?

Taip, šiais laikais pasirenkamos kondicionavimo sistemos yra naudojamos visus metus, kadangi jos gali ne tik vėdinti namus, tačiau taip pat ir juos apšildyti. Žinoma, tai jokiu būdu negali būti pagrindinis namų apšildymo įrankis, kadangi jie nėra galingi, tačiau kaip papildomas šildytuvas - tai labai geras pasirinkimas.

2.      Ar sieninis tinka geriausiai?

Šiuo metu dažniausiai perkami įmontuojami kondicionieriai, tačiau tai tikrai nėra vienintelė galimybė. Namuose dažnai naudojami mobilūs, kurie gali keisti savo vietą. Tokiu atveju jie pastatomi ten, kur reikia tuo metu vėsimos. Tiesa, dažniausiai mažiau galingi.

3.      Ar išorinis blokas yra būtinas?

Tiesa, kuriems gyvena namuose arba kurie labai daug dėmesio skiria namų eksterjerui dažniausiai domisi, ar galimi tokie oro kondicionieriai, kurie veikia be išorinio bloko. Taip, tokie tikrai yra, tik jie dažniausiai ne tokie galingi. Visgi, gali puikiai patenkinti poreikius.

4.      Ar gera kokybė - būtinai labai brangi?

Gana gajus mitas, kad oro kondicionieriai yra labai brangūs. Tai nėra tiesa, juolab, šiuo metu daugelis įmonių suteikia galimybę įsigyti reikalingas kondicionavimo sistemas kur kas pigiau arba išsimokėtinai. Tai suteikia galimybę gyventi patogiau jau šiandien.

5.      Ar galima valdyti įrangą per Wi-Fi?

Taip, šiuo metu gaminami labai inovatyvūs kondicionieriai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu. Tai labai patraukli alternatyva, kurią išbando ir kuria džiaugiasi vis daugiau žmonių.

6.      Ar reikia vertinti akustinius niuansus?

Daugelis žmonių daug dėmesio skiria įrangos galingumui ir pamiršta, kad taip pat reikia įvertinti ir akustikos niuansus. Juk norisi, kad įranga veiktų, tačiau jos visiškai nesigirdėtų.

Rodyk draugams

Ekskomisarų Biuras signalizacijos montavimas

Kiekvienas mūsų savo namuose nori jaustis pakankamai saugus, todėl vis dažniau pasvarstoma apie galimybę įsirengti apsaugos sistemą. Signalizacijos montavimas - tai pati populiariausia pasirinkimo galimybė, kuri gali būti pritaikoma ir gyvenamuosiuose namuose, ir įvairios kitos paskirties pastatuose. Toks pasirinkimas turi ne taip ir mažai privalumų, todėl pravartu apžvelgti pačius svarbiausius.

Greitai sumontuojama sistema

Klaidinga manyti, kad signalizacijos montavimas - ilgas ir daug pastangų reikalaujantis procesas. Šiandien turime galimybę rinktis belaides signalizacijas, kurių montavimas trunka vos kelias minutes, todėl užtikrinti pastato saugumą galima be didelių pastangų.

Galimybė užtikrinti didesnį saugumą

Kartais nerimaujama, kad signalizacija nebus pakankamai patikima, ir prireikus ji tinkamai nesureaguos. Vis dėlto, baimintis tikrai nėra jokio reikalo - šiuolaikinės signalizacijos yra tikrai patikimos ir žaibiškai reaguojančios į įsilaužimus. Kai tik bus aptiktas pažeidimas, apie tai bus informuojamos saugos tarnybos, todėl įsibrovėliai neturės jokių šansų pasisavinti svetimo turto.

Didelės pritaikymo galimybės

Šiandien siūlomų signalizacijų pasirinkimas yra tikrai labai platus, todėl kiekvienu atveju galima pasirinkti tokias galimybes, kurios tam tikrose situacijose labiausiai pasiteisintų. Signalizacija gali būti montuojama ir nuosavame name, ir fermoje, sodo namelyje, ir t.t. Pasitarę su specialistais turėsite galimybę pasirinkti labiausiai tinkančias sistemas, ir tuomet teliks pasirūpinti jų montavimu.

Nebrangus sprendimas

Nors gali atrodyti, kad signalizacijos montavimas yra pernelyg brangi paslauga, tačiau peržvelgę įvairių bendrovių pasiūlymus galėsite įsitikinti, kad kainos yra tikrai prieinamos. Įprastai signalizacijos kaina priklauso ne tik nuo jos tipo, bet taip pat ir nuo konkrečios pasirinktos kompanijos, tad tuomet, jei palyginsite nustatytus įkainius, tikrai galėsite atrasti pačius palankiausius sprendimus.

Taigi, jei norite užtikrinti kiek įmanoma didesnę pastatų apsaugą, signalizacijos montavimas bus iš tiesų palanki pasirinkimo galimybė. Tokias paslaugas teikiantys specialistai ypatingai didelį dėmesį skiria vartotojų poreikių analizei, tad galite net neabejoti, kad jums bus pasiūlyti patys tinkamiausi sprendimai. Šiuolaikinių signalizacijų kaina yra ganėtinai nedidelė, o efektyvumas - tikrai nemažas, todėl nieko keisto, kad signalizacijos įrengimas pastaruoju metu įgauna vis didesnį populiarumą.

Rodyk draugams

Paprastas mokyklinis skaičiuotuvas, kuris neveikia po keliolikos metų, praleistų stalčiuje, stebuklingai atgyja vos po valandėlės ant palangės. Kai kalbame apie saulės energijos pritaikomumą, pirmiausia galvojame apie inovacijas. Tačiau fotoelementai jau seniausiai naudojamos paprasčiausiuose mokykliniuose skaičiuotuvuose. Fotoelementai, kaip ir pačios saulės elektrinės, lengvai pritaikomi, ilgaamžiai ir neteršia aplinkos. Tačiau svarbiausia jų savybė - savarankiškumas. Todėl saulės energija tampa puikia alternatyva tada, kai reikalinga elektros energija, tačiau pernelyg sudėtinga ar neįmanoma prisijungti prie bendro elektros tinklo.

Žemės planetą supa šimtai įvairiausių palydovų ir kosminių stotelių. Elektra juose būtina ir natūraliai kyla klausimas, ar įmanoma pasirinkti kitą elektros šaltinį apart saulės energijos. Kosminėse stotyse, kurios yra didesnės už savarankiškus kosminius palydovus, įmanoma naudoti elektros generatorius. Tačiau paprastai generatoriais naudojamasi kaip atsarginiu elektros energijos šaltiniu, o fotoelementai gamina nuolatinį reikalingos energijos kiekį. Paprastai manoma, jog kosmoso tyrimams ir technologijoms pasirenkami pažangiausi ir efektyviausi atradimai, tad saulės baterijas galime laikyti vienu jų. Iš tiesų tai būtent kosmoso tyrinėjimas ir turime būti dėkingi dėl šiuolaikinių saulės elektrinių atsiradimo bei plataus saulės energijos pritaikymo energetikos tikslais. XX a. antroje pusėje buvo pagamintas pirmasis saulės elementas - šiandien naudojamų saulės baterijų prototipas.

Žinoma, saulės energijos pritaikomumo pavyzdžių rastume ir gilioje senovėje. Graikų mokslininkas Archimedas panaudojo saulės spindulius ir padegė priešų laivų bures. Paprasčiausias stiklas gali sukelti didžiulius gaisrus miškuose, o kosmetinis didinantis veidrodėlis, neapdairiai paliktas ant palangės saulėtą dieną gali sudeginti visą butą. Šie pavyzdžiai praktiškai iliustruoja, jog saulės energija yra pakankamai galinga, o teisingai ją paveikus ji turi didžiulį potencialą. Žemė yra nuolat veikiama didžiulio kiekio saulės energijos, kuris virsta šiluma. Tad mokslininkams beliko sugalvoti, kaip panaudoti tai teisingai.

Saulės baterijos yra gaminamos iš medžiagų, kurios tiesiogiai verčia saulės energiją į elektros energiją. Paprastai šiuolaikinės baterijos yra gaminamos iš silicio, kuris pirmoje gamybos stadijoje būna smėlio pavidalo. Saulės elektrinės išvaizda gana įprasta ir mažai kito - 45 laipsnių kampu pasvirusi tamsaus paviršiaus plokštė, vadinama moduliu, tvirtinama ant stogo ar specialaus stovo. Paprastai namų ūkiuose naudojama keletas foto modulių, o didesnių pastatų reikmėms - keliolika modulių. Tuo tarpu neretai galima išvysti dešimtis ar net šimtus modulių kur nors laukų viduryje. Tai - elektros jėgainės, kurios gamina elektrą ne savo reikmėms, o pardavimo tikslais. Augantis tokių elektrinių skaičius rodo, jog investicija tikrai potencialiai sėkminga ir verta investuotojų dėmesio.

Pasaulyje net neabejojama, jog atsinaujinantys energijos šaltiniai pakeis iškastinio kuro vietą ir taps lyderiaujančiu energijos gaminimo būdu. Todėl verta neatsilikti ir įsidiegti naujausias technologijas jau dabar bei pasinaudoti valstybės siūlomomis lengvatomis.

Rodyk draugams

Norint susidėti nebrangias, naujas grindis- galima rasti ir neblogų pegesnių variantų, pavyzdžiui:

Kamštinė grindų danga- labai populiarus variantas tarp šeimininkų, norinčių ne kilimo, o švelnaus paviršiaus grindų.  Šios grindys nekenksmingos aplinkai, nes kamštinei grindų dangai nereikia kirsti medžių. Ši grindų danga ne tik atspari, bet ir sugeria garsus, taigi apsisaugosite nuo nepageidaujamų garsų. Kamštinė danga išskiria mažai organinių medžiagų, tad negadina kambario oro kokybės. Ant kamštinių grindų galima išdeginti įvairius raštus, galima jas nudažyti, įvairiai apdoroti, nudažyti pilkai ar rudai, kad būtų panašios į medžio grindis.

Bambuko grindys- mėgstamos už ekologiškumą- juk bambukai auga kur kas greičiau už medžius. Bambukas kaip ir medis yra patvari, tvirta medžiaga. Bambukinės grindys mažiau bijo vandens nei medinės grindys, bet reikėtų žinoti, kad nuo per didelės drėgmės jos raukšlėjasi, be to bambukas ne pati  kiečiausia grindų danga, taigi greičiau braižosi.

Betono grindys- puikiai atrodo prieškambaryje, valgomąjam, virtuvei ar ten, kur daug vaikščiojama. Vienas didžiausių betono grindų privalumų- patvarumas. Jos kietos, nereikalauja išskirtinės priežiūros. Betono grindys- ryškus estetinis akcentas, kuris suteikia patalpai modernų, švarų, urbanistinį pojūtį.

Grindų laminatas

Grindų laminatas-  lengvai paklojamas, atsparus ir nebrangus. Dėl užlaminuotos, sandarios struktūros, laminatas yra itin higieniškas bei lengvai prižiūrimas. Tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Skirtingų gamintojų gamybos būdai ir žaliavos gali skirtis, bet visais atvejais laminuota pluokštė susideda mažiausiai iš 4 dalių. Laminato paklausa pastaraisiais metais tik didėja, jo paviršius visiškkai hermetiškaas, todėl ant jo nelieka bakterijų, dulkių ar vandens lašų. Dėmės valosi lengvai, tad grindys visuomet lieka idealiai švarios. Visgi ne paskutinė vieta renkantis, tenka laminuotų grindų išvaizdai. Prioritetas teikiamas laminatui, kurio paviršius yra su tekstūra, kai piešinyje esančią šaką galima pajausti liečiant paviršių, o raštas kartojasi retai. Tai pat patraukliausi matiniai dekorai, kurie atrodo itin natūraliai. Laminuotos dangos pasirinkimas yra itin didelis, skirtingos kolekcijos turi ne tik skirtingus dekorus, bet ir  skirtingus išmatavimus, griovelius.

Rodyk draugams

Skersinio pjovimo staklės yra naudingas prietaisas kiekvienuose namuose su nedideliu sklypu. Užmiesčio sodyboje ar kaimo garaže šis prietaisas turėtų rasti savo vietą. Bute jis nereikalingas dėl vienos paprastos priežasties - labai triukšmingas. 5000 kartų per minutę apsisukantis diskinis pjūklas leidžia itin daug „decibelų”, todėl uždarose patalpose jo naudoti nerekomenduojama, nebent tai tam specialiai pritaikytos dirbtuvės.

Kodėl skersinio pjovimo staklės?

Pavadinimas nurodo, kaip pjaunama mediena. Yra išilginio ir skersinio pjovimo staklės. Išilginės pjauna išilgai medienos ruošinio, o skersinės - skersai. Dėl to toks lietuviškas pavadinimas yra joms prigijęs.

Esminis momentas - diskinis pjūklas, kuris yra pakeliamas ir nuleidžiamas, todėl mediena pjaunama iš viršaus, o ne iš apačios, kaip išilginėse staklėse. Nuo disko skersmens priklauso, kokio storumo medienos ruošinius galima pjaustyti. Paprastai tai 2-15 cm pločio medienos ruošiniai - lentos, rasteliai ir tašeliai. Platesniems jau reiktų išilginių staklių arba specialaus siaurapjūklio.

Kelios esminės skersinio pjovimo staklių funkcijos

Rinkdamiesi skersinio pjovimo stakles turėtumėte atkreipti į keletą jų funkcijų, kurios gali būti reikalingos atliekant įvairius medienos apdirbimo darbus. Kuo daugiau funkcijų ir nustatymų, tuo ir prietaiso kaina didesnė - tai natūralu ir taikytina visiems įrankiams.

1.       Automatinė apsauga. Saugu darbas - esminis šių staklių gamintojų rūpestis, todėl egzistuoja ne vienas sprendimas, kuris apsaugo žmones nuo itin pavojingo besisukančio disko.

2.       Lazerinis matuoklis. Labai patogu, kai pasižymite tik kraštelį, kur reikia pjauti. Lazerinis matuoklis parodo, kur pjauti, kad pjovimas būtų lygus.

3.       Pjuvenų surinkimo maišas. Tai aktualu naudojant šį prietaisą dirbtuvėse ir uždarose patalpose. Specialus maišas surenka pjuvenas, kurias vėliau lengva iškratyti. Dar reiktų pasidomėti, ar yra galimybė pritvirtinti dulkių siurblio žarną.

4.       Reguliuojamas galvutės pasvirimo kampas. Labai naudinga funkcija, kai reikia sujunginėti medienos ruošinius statmenai. Tiesiog nupjaunate tašus 45 laipsnių kampu. Tam padės ir skersinio pjovimo staklės, kurių diskas gali būti paverčiamas 45 laipsnių kampu.

5.       Ruošinio gnybtai. Kartais reikia tvirtai prilaikyti pjaunamą ruošinį, kad nenusipjautų kiek kreivai. Tam padeda specialūs ruošinio laikikliai.

6.       Reguliuojama pjovimo galvos pozicija. Pjovimo galva gali būti patraukiama toliau nuo įprastinės pozicijos. Taip galima pjaustyti platesnes lentas, nei disko plotis jas kiek pastumiant.

7.       Įpjovos gylio valdymas. Kartais reikia ne nupjauti rastą ar medienos tašą, o tik įpjauti 2-5 centimetrus. Tam reikalinga gylio reguliavimo funkcija, kuri užtikrina, kad bus įpjauta tiek, kiek reikia. Kadangi diskas apvalus, įpjovos gylis matuojamas pagal kraštus (viduryje įpjova yra keliais milimetrais gilesnė).

Kadangi skersinio pjovimo staklės yra ir namams skirtas prietaisas, jų galia yra apie 2 kW - kad būtų galima įjungti į 230 V elektros lizdą.

Rodyk draugams


© 2020 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt