Norite savo laisvalaikį praleisti aktyviau? Jums jau seniai pabodo sėdėti priešais televizoriaus ekraną? Norite daugiau laiko pabūti gryname ore, tačiau nesugalvojate jokių įdomesnių ir smagesnių pramogų? Tačiau jei jūs turite nuosavą namą arba sodybą - išeitis visuomet yra. Šiuo atveju jūs galite įsigyti jau seniai vartotojų tarpe labai populiarius batutus. Šiandien pastarieji yra dažnas pasirinkimas, puikiai tinkantis tiek jauniems, tiek ir brandaus amžiaus žmonėms. Trumpiau tariant, batutai gali būti pasirinkti bet kurios amžiaus grupės žmonių, kurie nori savo laisvą laiką praleisti smagiau. Kita vertus, batutų pasirinkimas šiandien yra labai platus, todėl jei jūs nuspręsite įsigyti naują batutą, atsižvelkite į kelias svarbias detales.

  • Batuto pagrindo skersmuo. Labai svarbu atsižvelgti į batuto pagrindo skersmenį. Trumpiau tariant, jį jo dydį. Nuo to tiesiogiai priklausys ir jūsų pasirinkto batuto panaudojimas. Jei naujuoju batutu naudosis ne tik jūsų vaikai, tačiau juo planuojate naudotis ir jūs, tuomet puikiai suprantama, kad turėtumėte pasirinkti didesnių išmatavimų batutą. Be to, jei skersmuo bus didesnis, tuomet ant jo tuo pačiu metu galės šokinėti daugiau nei vienas žmogus.
  • Batuto aukštis. Taip pat nepamirškite, kad būtina atsižvelgti ir į batuto aukštį. Tai reiškia, kad šiuo atveju kalbame apie batutus su apsauginėmis sienelėmis. Tokie batutai yra kur kas saugesni. Todėl jei pasirinksite batutą su aukšta apsaugine sienele, šokinėdami juo galės saugiai jaustis tiek jūsų vaikai, tiek ir suaugusieji.
  • Svoris. Kaip jau turbūt supratote, svarbu atsižvelgti į bendrą svorį, kurį turės atlaikyti jūsų pasirinktas batutas. Tai reiškia, kad turėtumėte pagalvoti, kas naudosis batutu ir kuris modelis tokiu atveju būtų pats tinkamiausias.
  • Pasirinkimas. Šiuo atveju kalbame apie batuto pasirinkimo ir jo įsigijimo būdą. Kaip žinia, šiomis dienomis mus dominančias prekes galime įsigyti tiek fizinėse prekybos vietose, tiek ir internetu. Kadangi batutai yra pakankamai dideli ir sveriantys ne vieną kilogramą, juos įsigyti yra gerokai paprasčiau šiuolaikinėse elektroninėse parduotuvėse. Jei pasinaudosite internetine paieškos sistema ir pasitelksite tokius raktinius žodžius kaip „batutai” arba „batutai internetu”, lengvai atrasite mūsų šalyje veikiančias elektronines parduotuves, siūlančias pakankamai platų batutų asortimentą. Tai reiškia, kad tokiu atveju galite ne tik palengvinti visą batuto pasirinkimo procesą, tačiau taip pat kur kas daugiau sutaupyti - tiek laiko, tiek ir pinigų.

Rodyk draugams

Nuosavi namai - ne tik didelis džiaugsmas, bet atsakomybė, priverčiant kone kasdien pasiraitoti rankoves gerbūvio priežiūrai (vien kiek jėgų reikia investuoti norint turėti pavydą kaimynams keliančią veją!). Negana to,  kartasi kyla rūpesčiai, kaip reikiant patampantys nervus. Vartų gedimas (garažo ar kiemo) - vienas pavyzdžių. Įsivaizduokite, kaip subjurtų diena, jei, bandant išvažiuoti iš garažo, pakeliami vartai, vos pakilę viršun, užstrigtų? Tikriausiai gana aiškus ženklas, jog reikalingas vartų remontas - paslauga, dėl kurios atlikimo rekomenduojama kreiptis į šioje srityje dirbančius profesionalus.

Stumdomi mediniai varteliai ar metalinės garažų durys šiandien daugeliui yra tapę nostalgiška praeitimi (arba nelabai: menkas malonumas bandyti atrakinti metalinę spyną minusinėje temperatūroje!). Tiek kiemo, tiek garažų vartams pasirenkami kur kas modernesni sprendimai - ne tik dizaino, bet ir funkcine prasme: mygtuko spustelėjimui paklūstantys automatiniai vartai - populiarus sprendimas. Tačiau technologijų pažanga turi ir neigiamą pusę: kuo sudėtingesnis prietaisas, tuo daugiau problemų šiam sugedus. Tad ir vartų remontas pareikalauja atitinkamų žinių, įgūdžių bei įrangos. Paprasčiau tariant - neužsiminėkite saviveikla.

Tiek kiemo, tiek garažo vartų gedimai skirstomi į dvi pagrindines grupes - mechaninius ir elektros, o pastarieji skaidomi į konkrečius atvejus. Sulūžęs velenas, sugedę vartų ratukai ar guoliai, sulūžęs mechanizmas, skirtas tvirtinti vartus prie sienos - keletas dažniausiai pasitaikančių vartų gedimų. Netrumpas ir vartų elektronikos gedimų sąrašas: vartų pavaros ar jo variklio, pultelio, sankabos ir kiti gedimai.

Gedimus gali sąlygoti gamybinis brokas (paprastai tai išryškėja vartų eksploatacijos pradžioje), montavimo (šis turėtų būti patikėtas darbą išmanančiam asmeniui) ar priežiūros klaidos, neigiamas fizinis poveikis iš išorės ir kita. Situacijoje, kai vartai neatsidaro, neabejotinai aktualiausias jų remontas, bet ir į minėtas gedimo priežastis įsigilinti reikėtų: tai gali padėti ateityje išvengti panašių problemų. Idealiausia, jei vartų remontas bus patikėtas į vartus pardavusios bei šių montavimo paslaugą atlikusios firmos rankas (vartų gedimas, atsiradęs per garantinio aptarnavimo laikotarpį ir nenusižengiantis šio taisyklėms, šalinamas nemokamai). Galima kreiptis ir į kitus asmenis, kvalifikuotus vartų remonto atlikime: šie greitai diagnozuoja gedimo priežastį, operatyviai ją pašalina ir, savaime suprantama, suteikia garantiją.

Rodyk draugams

Saugūs namai prasideda ne nuo labai sudėtingų signalizacijų, kurios gali užtikrinti, kad gyvenimas namuose bus saugus ir ramus, tačiau nuo pačių paprasčiausių spynų, kurios privalomai turi būti įmontuojamos namuose. Kadangi šiuo metu yra labai daug skirtingų spynų - tai atveria galimybes, kad kiekvienas susiras jam labiausiai tinkantį variantą, kuris tenkins tiek kainos, tiek saugumo aspektu.

Visgi, net ir patys kokybiškiausi daiktai genda, tad jeigu norite būti tikras, kad spynos Klaipėdoje patenkins Jūsų poreikius, bus tvirtos ir kokybiškos - tokiu atveju labai svarbu susipažinti su pagrindiniais gedimais, kurie gali garantuoti, jog galiausiai liksite patenkintas rezultatu.

Prasme mechanizmo priežiūra yra pati dažniausia priežastis, kodėl durų spynos genda. Jeigu norite to išvengti, tokiu atveju privalote reguliariai tikrinti spyną ir pamatę pačius pirmus gedimus kuo greičiau juos sutvarkyti. Juolab, labai svarbu reguliariai patepto mechanizmą, kadangi jis gali užstrigti tuomet. Kai paprasčiausiai per mažas slydimas paskatina ir papildomus gedimus. Atrodo smulkmenos, tačiau reguliariai naudojant tepaliukus, kurie padeda suaktyvinti mechanizmą - galite būti ramus, kad pavyks sėkmingai išvengti trukdžių. Spynos Klaipėdoje labai dažnai parduodamos kartu ir su visomis kitomis reikalingomis priemonėmis, kurios gali užtikrinti sistemingą ir sėkmingą spynų sukimąsi. Smulkmena, bet įsigijus užsitikrinsite ir sėkmingą spynos veikimą.

Kuomet asmuo bando labai stipriai rakinti spyną - to rezultatas sugedusi spyna. Smulkmena, tačiau kokybiškas ir apgalvotas rakinimas gali užtikrinti, kad pavyks sėkmingai ir sistemingai susitvarkyti su spynomis. Suprantama, kad daugeliui mūsų tokios problemos gali iškilti visiškai netyčia, o per stipriai pasuktas raktas sukelia tokias įprastas problemas, kad net neverta atskirai apie tai kalbėti. Paprasčiausiai - atsitikus tokiais problemai būtinai kreipkitės į specialistus, kurie pasistengs problemas išspręsti už Jus.  Per daug intensyviai rankomis durys taip pat gali sukelti spynos problemas. Pasistenkite duris rakinti ir daryti kuo gražiau. Tačiau sugedus būtinai reikia kreiptis į profesionalus, kad tos minėtos problemos būtų išspręstos. Tokiu atveju net ir patys sudėtingiausi gedimai nebus labai komplikuoti ir leis Jums džiaugtis puikiu rezultatu. Smulkmena, tačiau tuomet durys bus puikios ir spynos keitimas nebus dažnas.

Rakto dublikatas taip pat žalingas spynai, tad pasisekite naudoti tik originalius ir tik puikiai konkrečiai spynai sukurtus raktus. Smulkmena, tačiau tokios smulkmenos gali užtikrinti, kad spynos ges kur kas rečiau ir tokiu atveju pavyks sėkmingai džiaugtis saugiais namais negalvojant apie tai, kad jiems gali būti reikalingos papildomos investicijos. Dar viena problema - neveikiantis rakto suktukas, kuris gali užstrigti ir iš vidaus. Tokie atvejai pasitaiko labai retai, tačiau tikrai apskaita siekdami papildomos apsaugos privalote apgalvoti, kaip galima būtų papildomai apsaugoti namus ir išvengti spynos gedimų. Suprantama, kad labai svarbu pasirinkti kokybiškas priemones. Tuomet ir gedimai bus kur kas retesnė problema, kuri gali apsunkinti naudojimąsi kokybiškais įrenginiais. Pirkite internetu, kadangi tai padeda sutaupyti ir daug laiko, ir pinigų. Būtent to, ko šiuolaikinis žmogus taip nori.

Svarbiausia sugedus spynai kuo greičiau kreipti į profesionalus, pavyzdžiui iš UAB Vairema, kad jų žinios padėtų tas problemas išspręsti. Spynos Klaipėdoje yra kokybiškos, tačiau net ir patys kokybiškiausi dalykai genda, tad specialistai gali padėti tuos gedimus išspręsti. Tikslingos paieškos garantuos ir tikslingus rezultatus, tačiau žinodami kokie gedimai būna dažniausia - juos pastebėti ir paskui išspręsti tampa kur kas paprasčiau ir tai nereikalauja daug laiko.

Rodyk draugams

Įrankių nuomos galimybės šiuo metu labai atviros ir kiekvienas, kuris savarankiškai remontuoja arba net stato namus, gali džiaugtis, kad ne vienas punktas suteikia nuomos paslaugas. Statybiniu irankiu nuoma yra vis labiau populiarėjanti paslauga, kadangi žmonės džiaugiasi, kad nereikia investuoti didelių pinigų į pirkimą. Paprasčiausiai nemažai sutaupoma, o daiktas veikia taip pat puikiai, kaip ir nuosavas.

Statybiniu irankiu nuoma yra populiari paslauga, tad nieko keisto, kad yra labai daug punktų, kuriuose teikiamoms šios paslaugos. Norėdami būti tikri, kad Jūsų pasirinkimas yra geriausias ir kad pasirinkote tą nuomos punktą, kuris  geriausiai tenkins Jūsų poreikius - palyginkite bent kelis variantus. Atskleisime kriterijus, kurių lyginimas ir derinimas dažniausiai supaprastina paieškas.

  • Įrankių nuomos kainos yra dažnai vienas svarbiausių kriterijų, kuris padeda apsispręsti, kuria variantas Jums tinka labiausiai. Dažniausiai irankiu nuoma Utena arba irankiu nuoma Gargzdai kainuoja pigiau nei kad Kaunas, kadangi didesniuose miesteliuose paslaugų kainos dažnai didesnės.
  • Ieškodami tinkamiausio punkto nepamirškite įvertinti ir lokalizacijos. Paprasčiausiai kuo arčiau punktas bus Jūsų namų - tuo patogiau pasiimti reikalingos įrankius. O paslaugos šiuo metu prieinamos beveik visur: irankiu nuoma siauliai, irankiu nuoma klaipeda, irankiu nuoma kretinga, irankiu nuoma marijampole… Svarbiausia, kad užsisakyti prekes galima internetu, tad pavyks sutaupyti daug laiko ir rasite tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka.
  • Statybiniu irankiu nuoma turėtų būti pasinaudojama tuo pačiu įvertinus ir nuomos sąlygas. Vėlgi, jos dažniausiai būna pateikiamos internete, tad žmogus gali sutaupyti daug laiko ir rasti tai, kas geriausiai tenkina jo poreikius. O detaliai įsiskaityti į nuomos sąlygas yra būtina.
  • Pasidomėkite, ar netaikomos kokios nors nuolaidos ir akcijos. Dažniausiai užsisakius didesnį kiekį įrankių juos galima gauti pigiau. Taip irankiu nuoma Senukai atveria galimybes apsirūpinti reikalinga technika, kuri padės net ir pačius sudėtingiausius darbus atlikti greitai ir paprastai.

Irankiu nuoma Europos pr. - pasirinkimas tiems, kurie nori, kad remonto darbai būtų malonumas ir kad tai nekainuotų. Neverta pirkti įrankių, kurie jums reikalingi retai. Statybiniu irankiu nuoma - kiekvienam, kuris ieško kokybės ir nori, kad ta kokybė pranoktų lūkesčius.

Rodyk draugams

Tvarkymasis daugeliui yra nemalonus galvos skausmas, kurio, kaip tik įmatoma, stengiamasi išvengti. Tačiau išties tvarkymosi darbai nebus tokie sudėtingi, jeigu juos atliksite naudodamiesi kokybiškomis priemonėmis. O šiuo metu priemonių pasirinkimas tikrai labai platus, tad kiekvienas norintis užsitikrinti, kad namuose visad bus gaivu ir švaru - turėtų įsigyti specialias namų valymo priemones. Priemonės profesionalams yra skirtos ir tiems, kurie rūpinasi tik savo namų švara.

Priemonės profesionalams nuo tų, kurios dažniausiai orientuotos į paprastus žmones, kurie tvarko savo namus, skiria tuo, kad profesionalios priemonės dažniausiai padeda per trumpesnį laiko tarpą pašalinti net ir labai intensyvias dėmes. Tiesa, dažniausiai priemonės profesionalams reikalauja žinių, kaip tinkamai jomis naudotis, kad pavyktų sėkmingai pašalinti net ir labai dideles dėmes. Dažniausiai egzistuoja tam tikras žingsnių valymo etapas, procedūros, kurios garantuoja, jog tinkamai pavyks pašalinti net ir labai sudėtingas dėmes. Pirkdami profesionalias priemones turite nepamiršti, kad reikia kuo detaliau perskaityti instrukcijas. Tokiu atveju valymas bus sėkmingas ir neliks jokių dėmių, kurios galėtų sugadinti kokį nors baldą arba kitą paviršių.

Ieškodami profesionalių priemonių nepamirškite, kad internete egzistuoja labai plati pasiūla, tad kiekvienas, kuris ieško gali rasti ne tik tai, ko jam reikia, tačiau tuo pačiu džiaugtis ir nedidelėmis kainomis, kurios atveria galimybę sutaupyti. Internete kur kas paprasčiau pamatyti akcijas ir nuolaidas, o daugelis žmonių tai labai vertina, kadangi nesugaištant daug laiko ir gavus lygiai tą pačią kokybę tikrai liksite patenkintas gautu rezultatu. Svarbiausia, kad pasirinkimas labai platus, tad net ir tos pačios profesionalios priemonės detaliau gali būti skirstomos pagal tam tikras medžiagas arba tam tikrą poreikį išvalyti konkrečias dėmes. Kai pasirinkimas yra toks platus - kiekvienam ieškančiam pavyks rasti tai, kas atrodo tinkamiausia ir geba geriausiai patenkinti poreikius. Daugelis sutinka, kad higeja.lt yra greičiausias būdas rasti tai, ko reikia mažiausiomis kainomis.

Prižiūrėti savo namus su profesionaliomis priemonėmis nėra sunku. Atradus tinkamiausias galite pamiršti profesionalų pagalbą, kadangi neverta skirti pinigų specialistas, kurie darbus atliks už Jus, kai pats gana paprastai galite viską padaryti.

Rodyk draugams

Viena iš tikro vyro užduočių - pastatyti namą. Kai kuriems šis punktas asocijuojasi tiesiog su gyvenamojo ploto savo šeimai parūpinimu (būsto nuoma ar banko paskola nuosavam kampeliui įsigyti), tuo tarpu kiti viską supranta pažodžiui ir namo statyba tampa vienu iš gyvenimo uždavinių. Faktą, jog namo statyba nėra vien ekstremalių pojūčių mėgėjų avantiūra, patvirtina ir informacijos gausa internete šia tema. Ir ne tik teorinės: pasinaudojus užklausomis „namo statyba blogas” bei „namo statyba forumas”, rasime daug atsiliepimų iš pirmų lūpų. Kokius sprendimus priimti ar ko žūtbūt nedaryti, jog namo statyba netaptų sprendimu, dėl kurio vėliau gali tekti gailėtis?

Optimaliai įvertinkite būsimojo namo dydžio poreikį

Pasak nekilnojamojo turto srityje dirbančių asmenų, šiuo metu rinkoje vyrauja nedidelės kvadratūros gyvenamojo būsto poreikis. Optimaliausias variantas - namo statyba iki 80 kvadratu. Tokio ploto visiškai užteks patogiam nedidelės šeimos gyvenimui, o šildymo kaštai bei kitos pastato eksploatacijos išlaidos nenuvarys į bankrotą. Reikia nepamiršti ir moteriškos lyties atstovių, ant kuri pečių, sutikite, dažniausiai ir užgula buities darbai: kuo namo kvadratūra mažesnė, tuo ir idealią tvarką palaikyti paprasčiau.

Turėkite realius lūkesčius kainos bei laiko atžvilgiu

Nuvilsime: pigiausia namo statyba per rekordiškai trumpą laiką prilygsta misijai neįmanomai. Tiek su karkasinio namo statyba, tiek su kito tipo pastatų statyba susidūrę asmenys teigia, jog prie planuojamo biudžeto bei laiko rezervo visada reikėtų šiek tiek pridėti. Nenustebkite, jog tas „šiek tiek” gali siekti net 30 proc. Užtruksite ilgiau bei išleisite daugiau, tačiau turėsite savo svajonių namą, į kurio statybą bus investuota tiek daug lūkesčių bei fizinių pastangų. Aišku, jei įmanoma taupyti protingai, kodėl tuo nepasinaudojus? Karkasinio namo statybos kaina bus gerokai mažesnė, jei kai kuriuos darbus atliksite patys bei tiksliai žinosite, kiek bei kokių medžiagų reikia (po statybų neretai lieka tiek medžiagų, jog iš jų galima dar kažką suręsti). O jei dar turėsite ir nuosavą žemės sklypą, namo statyba tikrai neištuštins sąskaitos banke.

Statydami namą…neišradinėkite dviračio

Namo statyba nuo a iki z nuo šiol tapo jūsų skaitiniais prieš miegą? Turite kalną idėjų, paversiančių jūsų namą vieninteliu bei nepakartojamu? Toks atsidavimas yra sveikintinas, tačiau specialistai įspėja, jog projektai namo statybai neturėtų prasilenkti su realybe. Jūsų užduotis turėtų būti ne atrasti kažką unikalaus, tačiau panaudoti tai, kas praktiško bei estetiško statybų ir interjero srityje jau atrasta. Tikriausiai nenorite rizikuoti, jog vienas ar kitas sprendimas pasirodytų esantis visiškai netinkamas ir sugadintų jūsų svajonių namų viziją?

Rodyk draugams

Tikrai ne vienas daiktas turi įtakos miegamojo interjero malonumui. O lovatiesės neabejotinai užėmusios didelę įtakos zoną.

Kas yra interjero malonumas? Ir kodėl kalbame apie įtakos zoną? Pastarasis apibūdinimas, nors ir pateikiamas perkeltine reikšme, interjero temoje gana svarbus. Ar tai valgomasis, ar darbo kambarys, ar miegamasis, kiekvienoje erdvėje dizaino visumą sudaro tam tikri daiktai. Kai kurie yra kaip smulkūs akcentai, o kiti – reikšmingiausi ir labiausiai pastebimi dalykai. Kitaip sakant, itin tvirtai charakterizuojantys kambarį.

O kas gi tas interjero malonumas? Galbūt kokiame nors veikale, skirtame dizaineriams, šio termino ir nerastumėte, tačiau, gerai pagalvojus, interjero grožis yra interjero malonumas. Juk taip? Niekas nepareiškia: „Koks gražus interjeras, fu, koks nemalonus.“ Arba taip: „Koks negražus interjeras, tikras malonumas.“ Jei tokių frazių aptiktumėte internete, tikriausiai kiltų klausimas, ar tik ne automatiškai išversta.

Žvelgiant į asortimento platybes tampa akivaizdu, jog lovatiesės skirtos net išrankiausiems. Net tiems, kuriems svarbu, kad miegamajame kiekviena kertelė būtų maksimaliai suderinta. Pasirinkimas, kuris įkvepia ir dizainerius. Turbūt sutiksite, jog šis įvertinimas tobulai pristato lovatiesių pasiūlą internete. Būtent tam skirsime antrąją straipsnio dalį.

Lovatiesės internetu

Lovatiesės elektroninėse parduotuvėse ne tik pigesnės. Čia jos ir labai dailios, įvairių matmenų. Tai reiškia, kad galima įsigyti kiekvienam miegamajam, kiekvienai lovai ir kiekvienam skoniui.

Ypač pravartu ir tai, kad internete galima pasižvalgyti, kaip skirtingų spalvų lovatiesės atrodo vienokiame ar kitokiame kambaryje. Pavyzdžiui, norite šviesios lovatiesės ir dairotės į paveikslėlius, kaip daugmaž toks sprendimas „įsipaišo“ į bendrą interjero vaizdą.

Kadangi renkatės internetu, taip pat turite laisvą prieigą prie straipsnių, kurių pagrindinė tema – interjero dizainas. Miegamojo erdvė – intymus namų kambarys, kuriame stengiamasi sukurti šį tą malonaus, išraiškingo ir jaukaus.

„Įtakos zonos“

Kad ir kaip įdomiai ar juokingai skambėtų „įtakos zonos“ (žr. straipsnio pavadinimą), tačiau visa tai – tikra tiesa. Juk interjero sprendimai tarsi padalyti į mažesnius ir svarbesnius. O lovatiesės, be jokių abejonių, patenka į reikšmės olimpą.

Pats miegamasis taip pat nestokoja reikšmės, palyginti su kitais kambariais. Gerai pailsėjus pabundama žvalia galva ir imamasi veikti.

Rodyk draugams

Kuriant namų interjerą, visai nebūtina galvoti, kad šviesos jungikliai turi būti paslėpti ir sumontuojami patogiai pasiekiamoje, tačiau akims nuošaliau esančioje vietoje. Esant gražiam jų dizainui, verta jungiklius ir išryškinti.

Jungiklių dizainas padės sukurti patrauklius namus

Nors pagrindinė šviesos jungiklių funkcija visuomet buvo ir bus – apšvietimo reguliavimas, tačiau šie maži elementai drauge gali puošti ir kurti patrauklius namus. Svarbiausia – visuomet palaikyti švarą ir kartais jungiklius apvalyti, nes, jeigu jie naudojami ne nuotoliniu būdu, tuomet gana greitai susitepa, ant jų lieka pirštų žymės. Jungiklius galima derinti prie interjero, tačiau visuomet verčiau rinktis neutralesnes spalvas: baltą, juodą, pilką. Klasikinė estetikos taisyklė sako, kad grožis kuriasi pasikartojimuose ir ritme. Tad komponuodami jungiklių išdėstymą namuose, pagalvokite ir apie ritmingumo dėsnius – gal įmanoma jungiklius patogiai montuoti taip, kad jie išsidėstytų simetriškai, ritmingai. Tuomet jie gali tapti ne tik naudingais, bet ir svarbiais interjero elementais.

Kas yra sensoriniai šviesos jungikliai?

Tai jungikliai, reaguojantys į jūsų prisilietimus, o ne į paspaudimus. Sensoriniai šviesos jungikliai labai patogūs, norint kontroliuoti apšviestumą ir aplinką, o ne tik išjungti ar įjungti kažkokias lempas. Jie gali turėti įvairaus pobūdžio ekraną, kurį liesdami galėsite patamsinti ar pašviesinti tam tikras aplinkas. Taip pat sensoriniai šviesos jungikliai pasižymi moderniu dizainu, todėl namuose kurs šiuolaikiško dizaino pojūtį.

Ar visi jungikliai yra išmanūs jungikliai?

Apie išmanius namus yra kalbama vis daugiau ir daugiau, o kaip yra su jungikliais? Ar visi dabar kuriami jungikliai tikrai yra išmanieji jungikliai? Tikrai ne. Jeigu namuose įrengiate išmanių namų sistemas, tuomet turėsite montuoti tik specialius išmanius jungiklius. Jie gali būti sensoriniai, ratuko formos ar plokštelės, tačiau turės turėti specialias sistemas, kad galėtų palaikyti ryšį su centriniu valdymo punktu. Iš pirmo žvilgsnio, išmanūs jungikliai per daug nesiskirs nuo paprastų (nebent tai būtų sensoriniai jungikliai), tačiau jų funkcionalumas bus kur kas didesnis.

Naudoti išmanius jungiklius ir kontroliuoti apšvietimą nuotoliniu būdu labai patogu – nereikia atsikelti nuo sofos, kad galėtumėte priversti šviesą koridoriuje užsigesinti ar prisitemdyti. Dažnai visas valdymas gali būti integruotas į išmanųjį telefoną, tiksliau, pasiekiamas naudojant tam tikras programėles. Todėl išmanūs jungikliai ir nuotolinis valdymas leidžia patogiai naudotis savo namų apšvietimo sistemomis.

Kuo ypatingi „Jung” jungikliai?

Šiuolaikiški „Jung“ jungikliai ir sprendimai apšvietimo sistemoms – tai visus modernaus gyventojo poreikius atitinkantys pasirinkimai. Rinkdamiesi „Jung“ jungiklius, Jūs pastebėsite, kad:

•  Jungikliai turi puikų dizainą, todėl jie papuoš jūsų interjerą;

•  Rasite ir klasiką primenančių jungiklių, ir tokių, kurie atrodo itin moderniai;

•  Rasite gausų puikiai veikiančių sensorinių jungiklių, taip pat jungiklių su ekranais;

•  Multifunkciniai jungikliai ir išmanios sistemos leis kontroliuoti ne tik apšvietimą, bet ir temperatūrą, drėgmę, garsą, durų saugumą ir pan.

•  Vokiška kokybė – vis dar garantuoja ilgalaikį naudojimą.

Kaip apšvietimas padeda sukurti norimą erdvę?

Jungiklius rinksitės, visų pirma, pagal tai, kokį apšvietimą planuojate turėti. Jeigu siekiate turėti gražius namus, žinokite, kad galbūt visai ne baldų, paveikslų ar grindų bei sienų medžiagų pasirinkimas pirmiausia sukurs tą įspūdį. Nes pirmiausia reikėtų pagalvoti, kaip apšvietimas padės pažymėti, atriboti erdvę. Apšvietimas galės išryškinti gražiausius namų elementus, o kai kurias vietas paslėpti, sukurti skirtingas nuotaikas skirtingose erdvėse. Tad į jį investuoti tikrai verta.

Rodyk draugams

Turite nenaudojamą butą ir norėtume jį išnuomoti šeimai? Susidursite su tam tikrais keblumais. Bet su keblumais susiduria visi nuomotojai, užsiimantys butų nuoma studentams, užsieniečiams, trumpalaike nuoma. Štai į ką reiktų atkreipti dėmesį ir, kaip sakoma, „moraliai nusiteikti” ;)

Šeimos pagausėjimas

Jei į savo butą priimate 3 asmenų šeimą, nenustebkite, kad po metų bute jau gyvens 4 ar net 5 asmenų šeima. Jaunos šeimos, įsikūrusios savo svajonių vietoje ir pagyvenusios pora metų, stengiasi savo gyvenimą vystyti toliau. Geriausias to būdas - vaikai. Tai didelis džiaugsmas šeimai, tačiau papildomas rūpestis butų savininkams. Po tokių nuomininkų išėjimo, remontas tikrai neišvengiamas…

2-5 metai

Būtent tiek vidutiniškai jaunos šeimos nuomojasi butą. Kartais dar trumpiau. Kodėl? Nereikia pamiršti, kad butų nuoma didmiestyje kainuoja 300-400 eurų. Paėmus paskolą ir įsigijus nuosavą būstą, įmoka bankui bus panaši. Lietuvių požiūris, kad būtinai reikia po savęs palikti tuščią butą, dėl kurio kivirčysis visi vaikai, paima viršų ir nuomą visada pakeičia įsipareigojimai bankams. Per 2-5 metus jūsų nuomininkai pasakys, kad mes išeiname, nes nusipirkome savo nekilnojamą turtą. Trūkumas? Tiems, kas gyvena užsienyje ir nuomoja savo butus - taip.

Naminiai gyvūnai

Jei bute laikėte katiną ir šunį, puikiai suprantate, kokių eibių jie gali prikrėsti palikti namie savaitgaliui vieni. Net jei ir neleisite laikyti naminių gyvūnų, nuomininkai tai gali vis tiek padaryti. Juk neišmesite katino į prieglaudą vien dėl to, kad nuomotojas neleidžia laikyti gyvūno. Tiesiog sutartyje numatykite punktą, kad už sugadintus baldus atsako nuomininkas.

Beje, jei nuomos skelbime parašote, kad priimate šeimas su naminiais gyvūnais - išnuomosite greičiau.

Vaikų registravimo adresas

Nuomos sutartyje visada pridėkite punktą, kad vaikai registruojami tokiu ir tokiu adresu. Greičiausiai tai senelių adresas. Jei tokio punkto neparašysite, vaikas gali būti priregistruotas jūsų adresu. Nemokumo atveju nuomininkų net per teismus neiškrapštysite - teismas viską daro vaiko labui… Aiškiai aptarkite ir tą galimybę, kur bus registruoti dar tik gimsiantys vaikai po poros metų. Nesąžiningi nuomininkai gali pasinaudoti įstatymų spragomis ir užimti jūsų butą.

Sutartis - būtina

Būtinai sudarykite nuomos sutartį ir ją suderinkite su nuomininkais. Butų nuoma šeimoms gali būti tikras vargas, nes jie irgi turi savo reikalavimų, pavyzdžiui, dėl remonto, interneto ar televizijos tiekėjų ir t.t. Visa tai turi atsidurti sutartyje. Praėjo tie laikai, kai buvo tikima garbės žodžiu. Dabar garbės žodis turi galiojimo terminus, todėl po kelių metų susitartos sąlygos gali prarasti savo prasmę ir gali kilti nesklandumų.

Visada atminkite - žmonės šypsosi ir yra geri tol, kol įsikrausto. Nuolatos užsukite į savo butą pasiteirauti, gal ko reikia. Kontroliuokite, kaip nuomininkai tvarkosi. Jie išeiti gali labai greitai, o tada liksite su apleistu butu, kurio sutvarkymo investicijos bus didesnės už gaunamą naudą.

Rodyk draugams

Jeigu baldus pasirinktume tik pagal grožį, mūsų namai virstų baldų sandėliu. Nes tai, kas gražu nuotraukoje ar parduotuvėje, namuose nebūtinai atrodys taip pat. Kiekvienas baldas atlieka tam tikrą funkciją, turi būti patogus ir įsilieti į namų erdvę. Pavyzdžiui, renkantis baldus valgomajam nepakaks apsispręsti tik dėl stiliaus ir spalvos, reikės apgalvoti daug kitų niuansų ir netgi prisiminti matematikos žinias. Stalas ir kėdės – kam ta matematika? Jeigu norite, kad valgomasis būtų patogus, jaukus ir praktiškas, turėsite skaičiuoti.

Valgomojo erdvės ypatumai

Renkantis valgomojo baldus turite tiksliai žinoti erdvę, kurioje tie baldai stovės. Ar ši erdvė kuriama kaip atskiras kambarys, kuriame visa šeima susės tik vakarienei? O galbūt Jūs valgomąjį projektuojate galvodami apie šventes, formalius pietus, nes patys kasdien valgysite kitoje erdvėje? Ar Jūsų valgomasis yra apjungtas su virtuvės ar svetainės erdve? Atsakius į tokius klausimus, žinosite, kaip baldus reikia priderinti prie kitų baldų stiliaus, kokio dydžio ir formos turėtų būti stalas, kokios kėdės tiktų. Svarbiausias niuansas – valgomojo erdvės išmatavimas. Patariama, kad atstumas tarp kėdžių ir sienų (bei kitų baldų) būtų apie 120 cm. Juk kėdės prie stalo yra nuolat judinamos: turi būti patogu prieiti, atitraukti kėdę ir atsisėsti.

Dydis, forma ir aukštis: skaičiuokite

Įsidėmėkite, kad valgomojo baldus renkatės ne vienam vakarui. Jeigu norite didelio plataus stalo, tačiau kiekvienąkart norint prie jo atsisėsti reikės daug pastangų atitraukti kėdei, tikrai nebesidžiaugsite savo pasirinkimu. Dar viena didelio stalo mažoje erdvėje problema – ar nereiks kasdien aplink jį vaikščioti kliūnant už kėdžių? Baldai turi tarnauti Jums, o ne Jūs turite prie jų taikytis. Tačiau stalo dydis skaičiuojamas ne tik pagal valgomojo erdvę, reikia dar apmąstyti ir šeimos narių erdvę susėdus prie stalo. Pasakykite, keli žmonės dažniausiai sėdės prie stalo ir profesionalas Jums paskaičiuos galimą stalo dydį. Derinant sėdinčių prie stalo patogumą su valgomojo erdvumu bus galima apsispręsti ir dėl stalo formos. Apvalus, ovalus, kvadratinis, stačiakampis – kiekviena forma turi savo privalumų. Taip pat reikia atsižvelgti ir į stalo bei kėdžių aukštį. Turbūt supratote, kad renkantis tinkamus valgomojo baldus, geriausi pagalbininkai yra specialistų patarimai ir matavimo metras.

Viską galima suderinti

Visi erdvės ir formų matavimai gali būti suderinti su stiliumi, grožiu, kaina ir kitais poreikiais. Kuomet apibrėžiame poreikius ir galimybes galima ieškoti optimalaus sprendimo. Baldų parduotuvių pasiūla nėra galutinis variantas. Tokių įmonių kaip BALDITA baldai gali būti išeitimi, nes užsisakysite nestandartinius baldus ir jie bus suprojektuoti bei pagaminti taip, kad atitiktų Jūsų poreikius maksimaliai.

Rodyk draugams


© 2018 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt