Nuostabūs namai įkvepia, jie padeda atsipalaiduoti, jie padeda geriau jaustis ir tuo pačiu kiekvieną dieną džiaugtis nuostabiomis akimirkomis savuose namuose. Tikrai ne kiekvienas turi menininko ko gyslelę ir ne kiekvienam pavyksta susikurti norimą stilių. Visgi, kadangi internete patarimų yra daug - pasinaudoti jais verta.

Klasikinis kaimiškas stilius vis labiau grįžta į madą. Vis daugiau žmonių renkasi tokį variantą vietoje modernaus, kadangi pastarasis - kur kas šiltesnis bei jaukesnis.

Kuo daugiau mielų akcentų - tuo geriau

Dažniausiai kaimiškas stilius iš virusų kitų išsiskiria tuo, kad jame dominuoja kuo daugiau mielų akcentų, kurie parodo, kad namuose gyvena draugiški žmonės, galiausiai, taip pat apie juos kuo daugiau pasako.

Tai gali būti nuotraukos, nuostabios gėlės, tai gali būti akcentai, kurie atvežti iš užsienio ir Jums turi kokią nors svarbią reikšmę. Juk galiausiai svarbiausia, kad viskas patiktų ir tiktų Jums, tad ir derindami akcentus - turite to nepamiršti.

Žemiškos spalvos - puikus pasirinkimas

Kaimiškas stilius dažniausiai įpareigoja rinktis žemiškas spalvas. Tai dažniausiai yra ruda, tačiau taip pat tiks ir ji. Žinoma, tokiame stiliuje labai skoningai atrodo žalia, taip pat ir smėlinės atspalviai, kurie skoningai derinami su juodais. Taip stilius atrodys lengvas, tačiau taip  pat ir ryškus bei pabrėžiantis tam tikrus kambario akcentus.

Gėlės - suteikia daugiau žaismingumo

Taip pat siūlome namu dekoruoti skoningomis gėlėmis, kurios papuoš aplinką ir tuo pačiu suteiks namams daugiau gaivumo. Skoningiausiai atrodo lapuočiai, kurie turėtų būti derinami vienos spalvos vazonuose.

Žinoma, gėlės reikalauja priežiūros ir to labai svarbu nepamiršti. Kitu atveju jos neatrodys gražiai ir visas džiunglių namuose kūrimas - bus šnipštas.

Mediena - svarbiausia

Kaimiško stiliaus namuose vis daugiau dėmesio reikia skirti medienos gaminiams ir tuo pačiu rinktis tokius, kurie išlaikę savo natūralumą. Tokiu atveju ne tik išpildysite kaimišką stilių, tačiau ir galėsite džiaugtis skoninga, jaukia aplinka, kurioje bus gera būti ir ilsėtis.

Skaitykite daugiau http://www.ltgaming.lt/

Rodyk draugams

Kadangi šiais laikais daugelis žmonių stengiasi gyventi draugiškai su gamta, natūralu, kad bandoma imtis įvairiausių priemonių, kurios padeda pasiekti gerą rezultatą. Vienas iš jų gali būti antrinis panaudojimas, daiktų prikėlimas naujam gyvenimui. Tokiu atveju jūs pats galima imti kitų žmonių jau panaudotus daiktus arba kitiems padovanoti savo, kurie jau nebėra reikalingi.

Atsakingas požiūris į gamtą reiškia, kad taip pat esate atsakingas ir galvojant apie save. O kadangi vis daugiau dėmesio skiriama ekologijai, suprantama, kad tapti to dalimi - verta.

Kur dėti nereikalingus daiktus

Nereikalingų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui yra labai ekologiškas būdas, kurį turėtų propaguoti vis daugiau žmonių. Reikia suprasti, kad tas daiktas, kuris galbūt Jums jau nebėra reikalingas, kitam žmogui gali būti labai svarbus. Žinoma, tokiu atveju jį geriausia yra padovanoti. Kam parduoti tai, ko Jums nereikia? Juk tai būtų gražus gestas, kuris tuo pačiu būtų draugiškas ir gamtai, tad nuostabu, tiesa?

Daiktų atgimimas

Dažniausiai dovanojami geresnės kokybės daiktai, kurie dar yra funkcionalūs, tačiau siūlome nepamiršti, kad kai kurie žmonės yra labai nagingi ir puikiai antram gyvenimui prikelia tai, kas kai kuriems asmenims gali atrodyti jau visiškai nebereikalinga.

Siūlome suprasti, kad šiuo metu prikelti senus daiktus naujam gyvenimui yra kur kas paprasčiau, kadangi lengva rasti pakaitines dalis. Taip pat siūlome rasti žmones, kurie norėtų tai daryti. Tai gali būti jiems puiki dovana. Dovanodami jiems tuo pačiu dovanojate ir gamtai.

Venkite daiktų kaupimo

Blogiausia, kad pasibaigus daikto funkcionalumu - žmonės nenori jo atiduoti kitiems, kadangi galvoja, kad anksčiau arba vėliau gali jo prireikti. Koks to rezultatas? Paprasčiausiai daiktai būna namuose, jie kaupiasi renka dulkes, taip pat - jie po truputį kenkia aplinkai, kurie yra kiekvieno iš mūsų namai. Taigi, nereikalingų daiktų sandėliavimas yra blogas pasirinkimas, kurios galima išvengti atidavus daiktus tiems, kuriems jų reikia.

Pakeisti savo gyvenimo įpročius nėra sudėtinga, tačiau jie gali padėti gyventi kur kas draugiškiau su gamta.

Parengta pagal Aš Žalias pranešimą spaudai.

Rodyk draugams

Valstybė siūlo verslui pasinaudoti ilgalaikėmis verslo skatinimo finansinėmis priemonėmis. Tikimasi, kad jos padės sukurti tvarią, stabilią ir augančią ekonominę situaciją Lietuvoje. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos sukeltus padarinius, valstybė siūlo ilgalaikes priemones, kurios padidintų gamybos įmonių skaitmeninių technologijų produktyvumą.

Verslo paskolos, pagal ilgalaikę priemonę „Alternatyva” suteikiamos per alternatyvius finansuotojus. Šiai priemonei skirta 50 mln. eurų. Pagal INVEGA paskaičiavimus, iki 2020 12 31 planuojama, kad bus panaudota 34 mln. eurų. Galima pasinaudoti ir kitomis verslo paskolomis (PRP, AKF2, VSF 2014-2020), kurioms skirta 34 mln. eurų. Šiomis investicijomis siekiama padėti skaitmenizuoti ir robotizuoti Lietuvos gamybos įmonių procesus.

85 % gamybinio sektoriaus darbuotojų dirba žemo ar žemo-vidutinio technologinio išsivystymo gamybos įmonėse. Lietuvoje tik 22 % įmonių priklauso vidutinio-aukšto technologinio išsivystymo lygiui. Gamybos įmonėms sunku konkuruoti su aukšto technologinio lygmens Europos Sąjungos bendrovėmis. Automatizacijos procesų diegimas padidintų gamybos įmonių produktyvumą ir efektyvumą, daugiau savo produkcijos jos galėtų eksportuoti.

Taip pat ilgalaikės finansavimo priemonės skirtos tvariam verslui, norinčiam investuoti į atsinaujinančių energijos šaltinių bei ekonominės infrastruktūros projektus. Šios investicijos turėtų sumažinti aplinkos taršą, pritraukti užsienio investuotojus, taip pat skatinti šalies ekonomiką ir išlaikyti darbo vietų skaičių.

„Alternatyva” priemonės finansuotojas „Noviti Finance”

Norintys pasinaudoti „Alternatyva” verslo paskolomis, įmonių atstovai gali kreiptis į alternatyvų finansuotoją „Noviti Finance”. Ši priemonė tinka ir smulkioms, vidutinėms įmonėms, norinčioms kurti tvarų verslą ir padidinti apyvartines lėšas. „Alternatyva” lėšomis gali būti refinansuojamos verslo paskolos, jeigu paskolų gavėjams pagerinamos finansavimo sąlygos. Didžiausia suma, kuria įmonė gali pasinaudoti - 200 000 eurų.

„Noviti Finance” - tai patikimas finansuotojas. Kreipiantis dėl verslo paskolų ir pateikus prašymą, jis apsvarstomas per vieną darbo dieną ir pateikiamas individualus pasiūlymas. Po sutarties pasirašymo pinigai pervedami per 2 valandas. Taigi, gauti finansavimą užtrunka vos vieną darbo dieną.

Verslininkai, patyrę nuostolių dėl COVID-19 gali pasinaudoti ir kitomis verslo skatinimo priemonėms, pavyzdžiui „Portfelinės garantijos 2″. Šios verslo paskolos galėtų išspręsti apyvartinių lėšų trūkumą. Finansavimą taip pat galima gauti per „Noviti Finance”.

Rodyk draugams

Elektros kainos Lietuvoje nuolat auga. Nuo 2020 metų sausio mėnesio tarifas buitiniams vartotojams padidintas beveik 14,7 %. Toks kainų didėjimas ypač patuština nuosavų namų savininkų kišenes, kurie namo apšildymui naudoja šiluminius siurblius, varomus elektra. Viena geriausių išeičių, norint sumažinti namo išlaikymo kaštus - įsirengti saulės elektrinę.

Kai namo poreikiams ir kitiems buitiniams prietaisams naudojama daug elektros, geriausias variantas yra 10 kW galingumo jėgainė. Tai Lietuvoje didžiausios galios leidžiama jėgainė namų ūkiui, už kurios įrengimą galima gauti kompensaciją.

Didesnę jėgainę verta statyti ir dėl to, kad nesunaudota elektra galima atsiskaityti už jos pasaugojimą tinkluose. Dažniausiai jėgainių savininkai naudoja dvipusę apskaitos sistemą. Tai reiškia, kad šiltuoju metų laiku pagamintas elektros perteklius pervedamas į tinklus pasaugoti. Už pasaugojimą mokamas mokestis arba galima atsiskaityti, atiduodant tinklams 36 % pagamintos elektros, o 64 % lieka jėgainės savininkui.

Kokia saulės elektrinės 10 kW kaina?

Jeigu jūs norite tapti nepriklausomu energijos gamintoju, galbūt kyla klausimas, kada atsipirks jėgainė? Paskaičiuokime, saulės elektrinės 10 kW kaina yra apie 8500 eurų, tačiau galite gauti kompensaciją, kurios dydis apie 30 % šios sumos. Taigi, su parama elektrinės kaina būtų apie 5270 eurų. Tokia jėgainė per metus jums sugeneruotų apie 10 000 kWh elektros. Jūs per metus sutaupytumėte apie 1173 eurus, o elektrinė jums atsipirktų maždaug po 5 metų.

Jeigu norite sužinoti tikslią saulės elektrinės 10 kW kainą, kreipkitės į „Saulės grąža” specialistus. „Saulės grąža” įmonės profesionalai jau yra įrengę daugiau nei 700 įvairaus dydžio jėgainių Lietuvoje ir užsienyje. Jie naudoja tik aukščiausios kokybės, laiko patikrintas medžiagas, saulės modulius. Svarbu ir tai, kad įmonės specialistai turi daug patirties, kaip reikia pildyti dokumentus, norint gauti paramą dėl elektrinės įrengimo. Todėl savo klientams padeda tinkamai užpildyti prašymą dėl kompensacijos.

Saulės elektrinės 10 kW įrengimas užtrunka apie 1-5 mėnesius. Jei nėra galimybės ją įsirengti namuose, galima įsigyti saulės parke. Už elektrines saulės parke taip pat mokama kompensacija.

Rodyk draugams

Pasirinkus dujinį šildymą, savaime aišku, kad reikia pradėti ieškoti ir tinkamo dujinio katilo. Dabar galima atrasti skirtingų modelių, kurie gali atitikti skirtingų žmonių poreikius. Pats dujinis šildymas yra labai geras pasirinkimas, nes jis užtikrina namų ekonomiškumą ir leidžia pasidžiaugti jaukumu bei šiluma bet kuriuose namuose. Tai vienas populiariausių pasirinkimų ir, greičiausiai, ne be reikalo nes tai visapusiškas patogumas, leidžiantis apsišildyti namus labai greitai. Atsiranda ir daugiau katilų gamintojų, kurie investuoja į patogumą, lengvesnį naudojimą ir išmanumą. Žinoma, kai kuriems užtenka pačių paprasčiausių sprendimų, tačiau dabar atrasti gerą katilą gali ir tie, kuriems svarbus modernumas bei lengvesnis naudojimasis.

Dujiniai katilai turi būti pasirenkami skiriant daugiau dėmesio ir patiems gamintojams. Kaip ir visa technika, produktai, priemonės, taip ir katilai labai priklauso nuo to kas juos gamina. Kai kurios įmonės visiems būna jau puikiai žinomos, todėl tikrai gana dažnai pasirenkami jų siūlomi modeliai. Jei ketinate pirkti ką nors iš visiškai negirdėtų gamintojų, siūloma visuomet jais gerai pasidomėti. Patirtis tikrai daug ką reiškia, todėl būkite tikri, jog gamintojai jos turi. Labai verta atkreipti dėmesį į atsiliepimus. Galbūt jų rasti pavyksta internete, o gal jūsų pažįstami turi tų pačių gamintojų katilą ir gali pakomentuoti. Taip užsitikrinsite, kad dujiniai katilai tarnaus ilgiau ir nereikės abejoti savo sprendimu. Daugiau dujinių katilų galite rasti čia: https://www.e-aquajazz.lt/.

Nepamirškite įvertinti ir to fakto, kad skirtingų dydžių namai, patalpos reiškia, jog ir katilą teks pirkti atsižvelgiant į kvadratūrą. Skirtingi galingumo dujiniai katilai priskiriami skirtingų dydžių patalpoms, greičiausiai atrodo logiška, jog didžiulė gamykla negali turėti tokio pačio katilo kaip nedidelis gyvenamasis namas. Patiems ne visada galima lengvai suprasti kokį galingumą rinktis, kas tiks geriausiai, todėl visada galima kreiptis į konsultantus bei šią sritį išmanančius specialistus, kurie gali padėti išsirinkti jums geriausiai tinkantį variantą. Didelį vaidmenį atlieka ir tai ar jums norėsis, kad katilas ruoštų karštą vandenį. Tuomet reikia rinktis tuos variantus, kurie yra pritaikyti net ir tokiam sprendimui. Tokie katilai labai funkcionalūs ir puikiai tinka namams.

Rodyk draugams

Ne kiekvienas esame sodininkas, tačiau kiekvienas galime tokiu tapti. Ir visų svarbiausia, kad tai pasiekti tikrai nėra sudėtinga - ypač šiomis dienomis, kai internete yra apstu naudingos informacijos su sodininkyste susijusiais klausimais, pvz., Sodininku.info. Tai reiškia, kad jau seniai praeityje laikai, kai norėdami atrasti klausimus į mums svarbius atsakymus, turėdavome ieškoti sodininkų ar informaciją bandyti atrasti sodininkystės tematikos literatūroje. Šiandien visus šiuos klausimus mums padeda išspręsti internetas. Kaip bebūtų, taip pat nereikia pamiršti, kad kiekvieno žmogaus lūkesčiai labai skiriasi, o tai reiškia, kad sodas taipogi gali būti prižiūrimas skirtingai. Dėl šios priežasties yra labai svarbu prieš imantis bet kokių užduočių įgyvendinimo, labai gerai pagalvoti apie tai, kas jums būtų aktualiausia ir ką jūs galiausiai norėtumėte pasiekti.

Žinodami savo konkretų tikslą, galėsite lengviau sudaryti ir būtinų veiksmų planą. Toks planas jums padės sutaupyti daugiau lėšų ir išvengti bet kokių didesnių papildomų sunkumų. Kita vertus, jūs taip pat turėtumėte susitaikyti su tuo, jog pradžioje jūs vis tiek galite susidurti su tam tikrais sunkumais, kadangi jums stigs patirties, tačiau bėgant laikui tokių klaidų reikšmingai mažės - ypač, jei jūs nepamiršite reguliariai plėsti savo akiratį ir sistemingai domėsitės sodininkystės sritimi. Kaip jau turbūt supratote, jums tikrai nėra būtina pirkti sodininkystės tematikos knygas. Vietoje to, jūs galite naudotis internetiniais sprendimais, kurie yra visiškai nemokami.

Be to, šiuolaikinėje rinkoje veikia ir ne vienas sodininkystės tematikos diskusijų forumas, kuriame patyrę sodininkai dalinasi naudinga informacija ir gali padėti atsakyti į kitiems vartotojams iškylančius klausimus. Trumpiau tariant, tokie sprendimai gali sutaupyti dar daugiau jūsų laiko ir palengvinti visą sodininkystės procesą. Tuo tarpu, jei jūs nepamiršite visu šiuo procesu mėgautis, jums turėtų sektis kur kas geriau. Todėl akivaizdu, kad į sodininkystę jūs turėtumėte pažvelgti kaip į labai įdomią ir malonią patirtį - juolab, kad užsiimdami tokia naudinga veikla, jūs visą laiką būsite gryname ore ir būsite apsupti gamtos.

Rodyk draugams

Visuomet mėgote natūralumą, todėl šiuo metu galvodami apie savo būsto vidaus interjero keitimą jūs taip pat esate numatę pritaikyti daugiau sprendimų, kurie būtų neatsiejami nuo medienos? Jei taip, tuomet jūs galite būti visiškai tikri, kad prieš jus atsivers labai didelis skirtingų sprendimų asortimentas. O tam, kad pasirinkti vienokius ar kitokius sprendimus, kurie atitiktų jūsų individualų skonį, jums būtų lengviau, galime pateikti ir keletą praktiškų patarimų.

Natūralu, kad šiandien žmonės, kurie ieško jiems aktualių sprendimų, neturėtų pamiršti apie pasinaudojimą internetine paieškos sistema. Jos pagalba galima per kur kas trumpesnį laiką surasti visą dominančią informaciją, kartu pasirenkant patį optimaliausią variantą. Pavyzdžiui, jei jus domina nauji ir kokybiški mediniai laiptai ir jūs suformuosite atitinkamą internetinę užklausą, galėsite akimirksniu surasti mūsų šalyje veikiančius medinių laiptų gamintojus. Be to, jei formuodami užklausą jūs kartu nurodysite ir konkretų miestą, kuriame ieškote tokių paslaugų teikėjų, jums bus dar lengviau pasirinkti, kadangi tuomet galėsite peržiūrėti tik tikslinius rezultatus, t.y. būtent tų bendrovių internetinius tinklalapius, kurios veikia jūsų mieste ir gali jums pasiūlyti labai kokybiškas ir profesionalias medinių laiptų gamybos paslaugas.

Kaip bebūtų, internete šiandien yra pateikiama labai daug naudingos informacijos ir daugybė praktiškų patarimų, kurių pagalba galima lengviau išspręsti visus jums iškylančius klausimus ir suformuoti būtent tokį savo būsto vidaus interjerą, kuris optimaliausiai atitinka jūsų skonį. Jau seniai nebėra jokios būtinybės rinktis iš siauro skirtingų sprendimų asortimento. Ką jau kalbėti apie tai, kad galima naudotis ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomas labai platus skirtingų prekių asortimentas prieinamomis kainomis.

Taigi, akivaizdu, kad be interneto šiandien mums būtų kur kas sudėtingiau įgyvendinti užduotis, kurios yra tiesiog neatsiejamos nuo interjero kūrimo ir jo atnaujinimo. Todėl jei jūs esate pasiruošę įgyvendinti atitinkamo pobūdžio užduotis, visiškai suprantama, kad kartu neturėtumėte vengti pasinaudoti internetu. Tai padės jums išvengti pernelyg didelių laiko sąnaudų ir leis gerokai paprasčiau pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.

Rodyk draugams

Norint įsirengti nuosavą saulės elektrinę, jums reikės modulių, įtampos keitiklio (inverterio) ir tvirtinimo sistemos. Dar vienas variantas yra autonominės elektrinės, kurioms be šių komponentų reikalingos ir saulės baterijos.

Nuosava saulės elektrinė padeda ženkliai sumažinti namo išlaikymo sąnaudas, ypač, kai jo ir vandens šildymui naudojama elektra. Šiuo metu savo reikmėms galima montuoti iki 30 kW galingumo jėgainę ir gauti apie 30 procentų paramą iš valstybės už jos įrengimą.

Kokio dydžio saulės elektrinės jums reikia, galite sužinoti kreipdamiesi į „Saulės grąža” specialistus. Jėgainė padeda apie tris kartus sumažinti elektros išlaidas. Jos atsiperkamumas su valstybės teikiama parama yra 5-7 metai.

Saulės baterijos vietoje dvipusės apskaitos

Gali kilti klausimas, kodėl vis dar reikia mokėti už elektrą, jeigu turite saulės elektrinę, kuri pagamina reikiamą kiekį energijos per metus? Jėgainės daugiau elektros generuoja saulėtomis dienomis ir šiltuoju metų laiku. Susidaro jos perviršis, kurį reikia kažkur kaupti, kad galima būtų panaudoti tada, kai bus elektros trūkumas - naktį, šaltuoju metų laiku. Dažniausiai elektra kaupiama tinkluose, o šie yra nustatę mokestį už energijos pasaugojimą ir susigrąžinimą. Tai vadinasi dvipusė apskaita.

Kitas būdas kaupti energiją yra gan retai naudojamas, tačiau jis leidžia išsiversti be elektros tinklų. Tam reikalingos saulės baterijos. Tokią autonominę elektrinę sudaro saulės moduliai, inverteris bei atsinaujinančiai energijai skirtos kaupti baterijos. Jos yra brangiausia visos jėgainės dalis. Dėl didelių autonominės elektrinės kaštų žmonės dažniausiai renkasi dvipusę apskaitos sistemą. Jėgainės su saulės baterijomis įrengimas svarstomas tais atvejais, kai nėra galimybės prisijungti prie tinklų.

Jeigu turite klausimų dėl dvipusės apskaitos ar autonominės elektrinės įrengimo, visada galite kreiptis į saulesgraza.lt darbuotojus, kurie paaiškins ir patars, koks variantas finansiškai yra naudingesnis jums.

Taigi, saulės elektrinės su dvipuse apskaitos sistema sumažina išlaidas elektrai 3 kartus. Dažniausiai pasirenkamas atsiskaitymo su tinklais variantas, kai 36 procentai pagamintos elektros yra atiduodami tinklams už energijos pasaugojimą. Investuojant į saulės elektrines jau po 5-7 metų sutaupysite namo išlaikymui, o kartu gaminsite švarią, aplinką tausojančią energiją.

Rodyk draugams

Kiemo vartai - tai ne tik viena iš pagrindinių namo eksterjero detalių, atliekanti dekoravimo funkciją. Tai labai svarbi dalis, kuri apsaugo jūsų teritoriją, užtikrina, kad jūsų kiemo ar namo nestebės pašalinių akys, tai taip pat puiki apsauga nuo vagių ar kitų nemalonumus keliančių nutikimų. Kad vartai veiktų puikiai, būtų patogūs ir tarnautų ilgai, svarbiausia, kad jie būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų, įrengti tinkamai, su specialistų pagalba, o jų automatika atitiktų jūsų poreikius.

Vartus namuose taip pat patariama rinktis pagal aplinkos ir namo įvaizdį bei stilių, o spalvas derinti prie vartelių, tvoros atspalvių. Ne ką mažiau čia svarbios ir įvairios detalės. Tai gali būti dekoracijos ir papuošimai bei specialūs vartų aksesuarai, kurie gali suteikti papildomo funkcionalumo ir padėti vartais naudotis kur kas patogiau. Kaip juos pasirinkti ir kur ieškoti?

Vartų aksesuarai - tai nebūtina, tačiau svarbi dalis, kuri gali padėti patenkinti jūsų poreikius naudojantis naujai įrengtais ar jau turimais vartais bei jų sistemomis. Tai gali būti nuotolinio valdymo pulteliai, antenos, avarinio atidarymo raktai, foto elementai, lempos, valdymo sistemos su skaitmenine klaviatūra, atpažinimo kortelės, radijo imtuvai, signalinės lempos, valdymo plokštės, transformatoriai ir daugelis kitų panašių prekių, kurios yra priskiriamos vartų aksesuarams.

Turbūt dažniausiai ieškomas vartų aksesuaras yra nuotolinio valdymo pulteliai. Paprastai žmonės ieško parduotuvių ir specialistų, kurie gali ne tik rekomenduoti geriausią būdą vartų valdymui, bet ir pasiūlyti pultelių sinchronizavimo paslaugą. Ji suteikia galimybę visus vartus ir jų mechanizmus (namų teritorijos, garažo, biuro, pramoninių patalpų ir kt.) valdyti vieno pultelio pagalba.

Taip pat populiarūs ir foto elementai, kurie padeda dar labiau apsaugoti teritoriją. Šie prietaisai neleidžia vartams užsidaryti tol, kol yra kliūtis. Saugumą gali užtikrinti ir lempos, kurios vakarais ir naktį apšviečia kiemą beu vartus kiekvieną kartą, kai vartai atsidaro ar užsidaro.

Jei ieškote vietos, kur galėtumėte įsigyti vartų aksesuarų, rekomenduojame parduotuvę e-vartai.lt. Čia galite ne tik susirasti tinkamus priedus savo vartų sistemai, bet ir kreiptis, jei jums reikia įrengti vartus.

Rodyk draugams

Dirbtinė žolė ROYAL GRASS® yra pagaminta iš polietileno (PE) pluošto. Rinkdamiesi veją, atkreipkite dėmesį į jos matmenis - aukštį, pluošto dydį, storį, drenažo pajėgumą. Konsultuokitės su „Svajonių vejos” specialistais, kurie patars, kokia veja geriausia individualiu atveju.

Aukštis

ROYAL GRASS® vejos aukštis yra nuo 24 iki 65 mm. 30-35 mm yra dažniausiai pasirenkamas aukštis. Aukštesnė veja primena nenupjautą, tvarkingą žolę. Trumpesnė danga suteiks mažiau minkštumo pojūčio.

Storis

Reikėtų atkreipti ir į dangos plaukų storį. Mažesnio tankio ir plono plauko danga atrodys geriau mažesniame plote, o didesniame - geriau rinktis storesnio plauko žolę.

Vejos tankis

Tai taip pat svarbus parametras. Aprašyme žiūrėkite, koks dirbtinės žolės tankis viename kvadratiniame metre. Didesnio tankio danga yra minkštesnė ir tiesiau stovi jos plaukeliai.

Idealu, jei dirbtinė žolė klojama ant tvirto pagrindo

Prieš montuojant žolę, išsimatuokite plotą, kurį norite užkloti. Jeigu jums reikalingi išmatavimai 3,9 m /1,8 m, paimkite 4 m pločio ir 2 m ilgio veją. Nukirpkite 10 cm nuo pločio ir 20 cm nuo ilgio. Jeigu dirbtinė žolė yra 2 m pločio, galima sujungti du jos gabalus. Jungiant reikia atkreipti dėmesį, kad abiejuose gabaluose plaukeliai būtų pasvirę viena kryptimi.

Norint kloti dirbtinę žolę ant lygaus paviršiaus balkone, terasoje, tereikės nuvalyti pagrindą ir ant jo priklijuoti veją. Taip pat ją galima pritvirtinti varžtais ar tiesiog pakloti kaip kilimą.

Montuojant veją kieme, ant žemės, prieš tai reikės nuimti paprastą žolę. Idealus variantas, jei dirbtinė žolė klojama ant kietos, supresuotos žemės, kieto pagrindo.

Taigi, nuėmę velėną, paklokite agroplėvelę, kuri neleis atsirasti piktžolėms. Jos nereikia pritvirtinti, nes ant viršaus bus pilama skalda. Užpylę skaldą, ją išlyginkite grėbliu, o paskui sutankinkite. Tą geriausiai padarysite su vibroplokšte, ją galima išsinuomoti statybinės įrangos parduotuvėse. Taip bus užtikrintas tvirtas pagrindas, kuris laikui bėgant nepradės judėti. Paskui galite pilti smėlį, tačiau tai nėra būtina.

Dirbtinę žolę pjaukite aštriu peiliu ir klokite ant pagrindo, ją sutvirtinkite cinkuotomis vinimis. Kad dirbtinė žolė idealiai atitiktų jūsų poreikius, prieš renkantis ir klojant išsamiai konsultuokitės su www.svajoniu-vejos.lt specialistais.

Rodyk draugams


© 2020 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt