Anykščiai - nedidelis miestelis, tarp Šventosios ir Anykštos upių santakos, garsėjantis kalvotu ir ežeringu kraštovaizdžiu. Aplankyti šį miestelį, būtina kiekvienam lietuviui, nes tai tarsi mažasis Lietuvos kurortas.

Norite ilsėtis bei pramogauti Anykščiuose ir galvojate, ką čia galima nuveikti? Puiku! Turime Jums paruošę net keletą patarimų ir pasiūlymų!

Pramogos gamtoje Anykščiuose

Jodinėjimas žirgais po Anykščių apylinkes yra kupona  ypatingų įspūdžių pramoga.  Ji ypač tiks tiems, kurie myli gyvūnus ir dievina gamtos grožį. Pramogautojas jodinės po gražiausias Niūronių apylinkes, miškais ir slėniais. Pramogos metu bus galima sustoti šalia upės, nusifotografuoti, pailsėti, netgi pasidaryti pikniką.

Jojimo klubo žirgai yra treniruoti ir paklusnūs, tad net jojantiems pirmą kartą neturėtų kilti jokių problemų. Todėl pramogos Anykščiuose metu galėsite jaustis saugiai ir drąsiai.

Anykščiai didžiuojasi galėdami pasiūlyti pramogas „Dainavos nuotykių slėnyje”. Jis įsikūręs Anykščių šilelio prieglobstyje, prie Šventosios upės, šalia Dainuvos slėnio. Tai puiki aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta tiek šeimoms, tiek draugų būriams ar poroms. Keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami trasas Jūs patirsite malonių įspūdžių ir aštrių pojūčių.

Parke yra 6 skirtingo sudėtingumo trasos, kurios įrengtos net iki 13 metrų aukštyje, tad kiekvienas lankytojas galės rinktis trasas pagal savo norus, fizines galimybes bei drąsos lygį. Skristi lyg paukščiui bus galima išbandant „Skrydį per Šventąją”, kurio bendras ilgis - virš 300 metrų! Mažieji lankytojai galės laipioti „Mažylių trasoje”, kurią galės išbandyti 6-11 m. vaikai.

Dar viena įdomi, rami, bet tuo pačiu ir aktyvi pramoga - plaukimas baidarėmis. Ar tai bus aktyvi, ar rami pramoga, priklauso tik nuo Jūsų ir šiek tiek, nuo upės greičio. Plaukdami lėtai galėsite ramiai apžiūrėti gamtą, kraštovaizdį, o greitai - treniruosite raumenis!

Baidarėse įrengtos reguliuojamos, minkštos, patogios sėdynės ir atramos kojoms. Yra hermetiškas bagažo skyrius, krovinio tvirtinimo gumos, patogios nešimo rankenos. Plaukimo priemonės erdvios - vietos pakaks ne tik dviem irkluotojams, bet ir vienam vaikui.

COSMOS Paukščių takas, kviečia miestos svečius apsilankyti veidrodžių pasaulyje, kuriame sukuriamas begalybės pojūtis pasitelkiant išmaniąsias technologijas, o viduje girdimi žemės virpesiai yra paversti garsu, kurie sukuria kosmoso erdvės jausmą. Paukščių takas įsikūręs Anykščių menų inkubatoriuje.

Aktyvios pramogos Anykščiuose

Vandenlenčių sportas - tai puikus sporto ir pramogų derinys. Čiuožti vandenlente daug lengviau nei galima pagalvoti. Šis sportas apjungia snieglenčių, banglenčių bei vandens slidžių sportų elementus. Tai  vienas aktyviausiai besivystančių vandens sportų, kurio esmė - čiuožimas vandenlente vandens paviršiumi, traukiant kateriu ar lynu. Pasilepinkite vandenlenčių malonumais bei pamiršę savo rūpesčius pasinerkite į įspūdingas vandens pramogas!

Dar viena ekstremali laisvalaikio veikla Anykščiuose - skrydis parašiutu virš Nevėžos ežero. Skrydis aplink ežerą parašiutu skirtas dievinantiems nepakartojamus pojūčius ir ieškantiems naujų potyrių! Ši unikali pramoga - tai skriejimas parašiutu šalia aukštų medžių viršūnių, apžvelgiant Nevėžos ežerą netradiciškai. Tokią pramogą tikrai norėsis pakartoti! Prieš skrydį suteikiami mokymai, po kurių dalyvaujančiam belieka įsibėgėti 5-10 m ir prie katerio pririštas parašiutas pamažu pakyla į orą.

„Kalitos kalnas” veikia visais metų laikais, todėl šeimai, tai puiki pramogų vieta. Čia galima slidinėti žiemą, o vasarą leistis nuo kalniuko su rogučių atrakcionu! Tai - vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, veikiantis ištisus metus ir viliojantis nusileisti linksmaisiais kalneliais bei patirti naujas, netikėtas emocijas!

Daugiau apie pramogas Anykčiuose skaitykite -  „Kai norisi bent trumpam atitrūkti nuo darbų: pramogos ir poilsis Anykščiuose”

Rodyk draugams

Tėveliai, kurie ilgisi savos vaikystės ar prisimena ją su nostalgija, šiais laikais turi puikią galimybę suteikti savo vaikams kažką sentimentalaus, kažką, ką jie vertino patys savo vaikystėje. Mediniai žaislai vaikams seniau buvo įprastas ir kone vienintelis pasirinkimas. Vėliau juos išstūmė gausa plastikinių, modernių, interaktyvių, baterijomis valdomų ir kitokių žaislų. Galiausiai mediniai žaislai vėl patiria savo renesansą, kuomet minimalizmą, paprastumą ir natūralumą vertinantys tėvai savo vaikams dovanoja dalelę savos vaikystės prisiminimų - gražiausius medinius žaislus.


Kokio amžiaus vaikams galima dovanoti medinius žaislus

Jau mažiausioms atžaloms gali būti duodami mediniai žaisliukai. Pavyzdžiui HAPE dėlionę su drambliukais ar kitas spalvotas dėliones. Nuostabu, kad mediniai žaislai kūdikiams, mažyliams gali padėti mokytis. Yra kūdikiams skirtų lavinamųjų medinių žaislų, kurių pagalba galima sutelkti dėmesį, mokytis spalvų, formų ir kitų dalykų.


Mediniai žaislai gera kaina - misija įmanoma?

Vienas svarbiausių klausimų, kuris visgi rūpi kiekvieniems atsakingiems tėvams - kiek kainuoja mediniai žaislai? Ar jie brangesni negu plastikiniai? Čia galima nudžiuginti: medinių žaislų kaina yra tikrai įperkama ir šie žaislai dažnai yra netgi pigesni nei kitų žinomų gamintojų plastikiniai, guminiai. Žaislų pasaulyje, renkantis žaislus vaikams, kokybiška prekė visuomet turi didesnę kainą. Tad ar tai būtų plastikiniai, ar mediniai žaislai, kuomet jie yra gero gamintojo, saugūs vaikui naudoti, tikrai įdomūs ir lavinantys, jie visuomet yra aukštesne kaina nei nekokybiški žaislai. Žinoma, jeigu domina kokybiški žaislai pigiau, visuomet galima pirkinius planuoti iš anksto. Perkant internetu, galima sekti, kuomet prasideda akcijos, nuolaidos, ir ieškoti tų pigesnių variantų.


Kaip išrinkti dovaną mergaitei ar berniukui

Jeigu renkatės medinius žaislus vaikams, berniukui ar mergaitei, galite pasinaudoti tokiais akimirkos pasiūlymais:

●       Mergaitėms ar berniukams būsimiems kulinarams labai patiks medinės virtuvėlės. Internete galite jas rikiuoti pagal kainą ir pamatysite, kad pigiausia žaislinė virtuvėlė kainuoja apie 50 eurų, priedai po kelis ar keliolika eurų, didesnė medinė virtuvėlė gali siekti ir pusantro šimto eurų.

●       Mergaitėms ir berniukams taip pat galite rinktis ir medinius lėlių namelius.

●       Medinis supamasis arkliukas - tikra medinių žaislų klasika. Jų kainos svyruoja nuo 35 iki 60 eurų, ir tai nebūtinai bus supamas arkliukas, tai gali būti ir supama avelė, varlė ar kitas gyvūnas.

●       Medinės mašinėlės, traukinukai - berniukų (arba jų tėčių) svajonė. Drąsiai pirkite tokias dovanas berniukams arba transportą mėgstančioms mergaitėms.

●       Mažiausiems vaikučiams dovanokite edukacinius žaisliukus, lavinančius spalvų, formų ir kt. požymių skyrimą, dėmesio sutelkimą.

Kokybiškų medinių žaislų gamyba

Nors apskritai mediniai žaislai vaikams yra natūralus gaminys, visgi ir jam paruošti reikia laikytis saugumo reikalavimų. Šiuolaikiniai medinių žaislų gamintojai siekia apsaugoti vaikus nuo bent trijų pavojingų nekokybiškų medinių žaislų požymių: nuodingų paviršių, aštrių kampų ir per mažų detalių. Mediena dažnai yra impregnuojama specialiais impregnatais, kuriuos įsikišus į burną vaikas neapsinuodytų, o taip pat mediena neprisigertų vaikučio seilių ir jose nesikauptų bakterijos. Mažyliams kuriami mediniai žaislai, neturintys itin aštrių kampų. Kaip ir visada, siekiant apsaugoti vaikus nuo užspringimo, žaislai komponuojami iš stambesnių detalių (ypač tada, kai jie skirti mažesniems vaikams).


Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis medinius žaislus

Pirkdami medinius žaislus, naudokitės patogia galimybe juos užsisakyti internetu. Geriausia tą daryti specializuotoje parduotuvėje. Ten galėsite rasti visus aprašymus, informaciją, parametrus. Suprasite, ar tai žaislas, kurį norėtumėte leisti turėti vaikams.

Rodyk draugams

Norite savo laisvalaikį praleisti aktyviau? Jums jau seniai pabodo sėdėti priešais televizoriaus ekraną? Norite daugiau laiko pabūti gryname ore, tačiau nesugalvojate jokių įdomesnių ir smagesnių pramogų? Tačiau jei jūs turite nuosavą namą arba sodybą - išeitis visuomet yra. Šiuo atveju jūs galite įsigyti jau seniai vartotojų tarpe labai populiarius batutus. Šiandien pastarieji yra dažnas pasirinkimas, puikiai tinkantis tiek jauniems, tiek ir brandaus amžiaus žmonėms. Trumpiau tariant, batutai gali būti pasirinkti bet kurios amžiaus grupės žmonių, kurie nori savo laisvą laiką praleisti smagiau. Kita vertus, batutų pasirinkimas šiandien yra labai platus, todėl jei jūs nuspręsite įsigyti naują batutą, atsižvelkite į kelias svarbias detales.

 • Batuto pagrindo skersmuo. Labai svarbu atsižvelgti į batuto pagrindo skersmenį. Trumpiau tariant, jį jo dydį. Nuo to tiesiogiai priklausys ir jūsų pasirinkto batuto panaudojimas. Jei naujuoju batutu naudosis ne tik jūsų vaikai, tačiau juo planuojate naudotis ir jūs, tuomet puikiai suprantama, kad turėtumėte pasirinkti didesnių išmatavimų batutą. Be to, jei skersmuo bus didesnis, tuomet ant jo tuo pačiu metu galės šokinėti daugiau nei vienas žmogus.
 • Batuto aukštis. Taip pat nepamirškite, kad būtina atsižvelgti ir į batuto aukštį. Tai reiškia, kad šiuo atveju kalbame apie batutus su apsauginėmis sienelėmis. Tokie batutai yra kur kas saugesni. Todėl jei pasirinksite batutą su aukšta apsaugine sienele, šokinėdami juo galės saugiai jaustis tiek jūsų vaikai, tiek ir suaugusieji.
 • Svoris. Kaip jau turbūt supratote, svarbu atsižvelgti į bendrą svorį, kurį turės atlaikyti jūsų pasirinktas batutas. Tai reiškia, kad turėtumėte pagalvoti, kas naudosis batutu ir kuris modelis tokiu atveju būtų pats tinkamiausias.
 • Pasirinkimas. Šiuo atveju kalbame apie batuto pasirinkimo ir jo įsigijimo būdą. Kaip žinia, šiomis dienomis mus dominančias prekes galime įsigyti tiek fizinėse prekybos vietose, tiek ir internetu. Kadangi batutai yra pakankamai dideli ir sveriantys ne vieną kilogramą, juos įsigyti yra gerokai paprasčiau šiuolaikinėse elektroninėse parduotuvėse. Jei pasinaudosite internetine paieškos sistema ir pasitelksite tokius raktinius žodžius kaip „batutai” arba „batutai internetu”, lengvai atrasite mūsų šalyje veikiančias elektronines parduotuves, siūlančias pakankamai platų batutų asortimentą. Tai reiškia, kad tokiu atveju galite ne tik palengvinti visą batuto pasirinkimo procesą, tačiau taip pat kur kas daugiau sutaupyti - tiek laiko, tiek ir pinigų.

Rodyk draugams

Kai išmanusis telefonas iPhone jau tapęs net ne tikriniu, o bendriniu žodžiu, kartu ir simboliu bei metafora, visi tik laukiame, kada atsiras naujas iPhone, bet jau pamirštame ir jo istoriją. Jeigu ją pamiršote arba niekada nežinojote, susipažinkite dar kartą su tais, kieno dėka buvo sukurti Apple telefonai ir kaip atsirado šis išmanusis produktas, amžiams pakeitęs telefonų pasaulį.

Styvas Džiobsas – Apple veidas

Išmaniųjų telefonų tėvynė aišku yra kompanija Apple. Telefonai čia atsirado kaip naujos kartos išradimas, taip pat, kaip prieš tai kompiuteriai Mac pakeitęs kompiuterių pasaulį, taip ir amžiams įvedęs naują madą į telefonų rinką.

Dauguma jaunų pradedančių verslininkų mėgsta ieškoti įkvėpimo sėkmingų verslininkų biografijose. Sunku pasakyti, kas pirma atsiranda, ar jų gyvenimas, ar pramanai. Tačiau visgi apie Apple įkūrėją bei veidą Styvą Džobsą buvo kalbama tiek daug, skirtingai ir iš visų pusių, kad nelieka abejonių, jog šis žmogus iš tiesų buvo labai reikšmingas. Vieni jį vadina apgaviku, esą, ir naujos kartos kompiuteriai, ir  naujausias iPhone yra visai ne jo nuopelnas, nes jis tik buvo neva geras vadybininkas, paėmęs talentingų išradėjų darbą ir jį panaudojęs savo tikslams. Tačiau vis dėlto be jo galbūt nebūtų buvę Apple, nežinotume dabar ir, kas yra iPhone telefonai, tad kad ir koks jis buvo, bet jo padarytos permainos neatpažįstamai pakeitė pasaulį. Prieš keletą metų šis žmogus mirė dėl vėžio, kurio jam nepavyko įveikti. Tuomet buvo išleista jo biografija, rašyta ir rengta dar prieš jo mirtį. Aišku, ji neatskleidžia tiesos, koks tai išties buvo žmogus, tačiau patį Styvą paverčia tikra ikona. Biografija tapo tikru bestseleriu ir štai dėl jo požiūrio ir inovacijų informacinėse technologijose, iš to kažkiek uždirbo net ir knygų verslas. Jis laikomas įkvepiančiu žmogumi, galima ir dabar youtube rasti jo kalbą Stendfordo universiteto absolventams, kur jis prisipažįsta, kad pats nebaigė universiteto, tačiau pasako, kaip ir kokiu būdu pats pasiekė, ko norėjo, taip uždega ir jaunąją kartą.

Telefonai

Naujausių iPhone parametrai ryškiai pranoksta savo pirmtakų ir galbūt Styvas Džiobsas džiaugtųsi, kad jie taip pasikeitė. Apskritai eksperimentuoti su telefonais Apple pirmtakai pradėjo jau ties 1990 – aisiais, tačiau tai buvo, palyginti, tik žaidimai.  Pirmieji iPhone kaina nežymiai pranoko tuometinius esamus telefonus. 2007 metų sausio 9 dieną buvo pristatyti pirmieji Apple telefonai, kaina negąsdinę, tačiau nustebinę patraukliomis naujomis funkcijomis. Čia buvo sukurta ir frazė “išmanusis telefonas” (angliškai tai skambėjo kaip “smartphone”). Šio telefono sėkmę lydėjo ne tik geri techniniai išradimai, įdiegti į telefoną, bet ir puikus marketingas, pateikiant telefoną. Nuo pat pradžių visa Apple komunikacija teigė, kad su šiais telefonais prasideda nauja telefonų era. Kuo pasižymėjo šie telefonai? Jų dizainas buvo visai kitoks. Pirmiausia, jie turėjo liečiamąjį ekraną, kuris visiems buvo inovacija. Antra, jie turėjo specialią operacinę sistemą ir veikė greitai, tarsi tai būtų mini kompiuteriai. Tais laikais, kai dar internetas buvo gana brangus, ne visose švietimo įstaigose buvo bevielis ryšys, o kavinėse jo apskritai nebūdavo, tada telefono galimybė naudoti bevielį ryšį ir internetą jau reikalavo skubėti visiems ir su interneto evoliucija. Tad pati technika, pats įrenginys vertė greičiau vystytis ir interneto technologijoms, ryšio tiekėjams suteikti geresnes sąlygas. Taigi, telefonas tikrai keitė pasaulį. Kartu jis atvėrė ir naują erą į vaizdų pasaulį.

Rodyk draugams

Banketai nuo eilinio didesnio pasisėdėjimo prie stalo skiriasi savo iškilmingumu, išskirtiniu dėmesiu ne tik patiekalams, bet ir stalo dekorui, valgymo derinimu su oficialiomis kalbomis bei svečių užėmimu, pavyzdžiui muzikantų ar kitų atlikėjų pasirodymu. Klysta manantieji, jog banketai organizuojami tik iškilių svečių iš užsienio sutikimo ar šalies masto švenčių proga - iškilmingomis vaišėmis galite pagerbti ir savo mylimą senelę.

Jei banketo organizavimą patikėjote ne tos srities specialistams ir didžiąją dalį darbų ketinate atlikti savarankiškai, būtina šių vaišių specifiką  „išnarstyti iki kaulelio“ - tik taip galima tikėtis tobulo rezultato.

Banketo vieta

Sprendimas, kur vyks banketas, priklauso ne tik nuo norų, bet ir planuojamo pakviesti žmonių skaičiaus. Jei furšetai, kai užkandžiaujama stovint, erdvės atžvilgiu nėra tokie įnoringi, tai  banketo vieta turi ne tik talpinti visus planuojamus pakviesti svečius, bet ir palikti šiems pakankamai erdvės judėjimui tarp stalų.

Šventės vieta gali tapti ne tik jūsų namų svetainė, restoranas ar banketinė salė: išvažiuojamieji banketai, kurių metu svečiai mėgaujasi gurmanišku maisto ir aukšto lygio aptarnavimu, gali būti organizuojami ir pageidaujamoje vietoje gamtoje.

Maistas ir dekoracijos

Planuojant meniu, reikia nepamiršti atsižvelgti į dalyvaujančiųjų poreikius maisto atžvilgiu. Patiekalai turi būti ne tik skanūs, bet ir vizualiai patrauklūs.

Priklausomai nuo patalpos dydžio ir asmeninių pageidavimų, banketui dengiami nedideli apvalūs ar didesnį žmonių skaičių talpinantys svečiai. Visos stalo dekoracijos (staltiesės, puokštės, žvakės ir kita) turi derėti tarpusavyje bei sudaryti harmoningą visumą su patalpos interjeru, netrukdyti šventės dalyviams (puokštės neaukštos, neužstojančios priešais sėdinčiųjų) bei nesukelti šiems pavojaus (būtina patikrinti, ar žvakės stovi tvirtai).

Reikalaujama, jog staltiesės būtinai siektų grindis, tačiau spalvinio pasirinkimo atžvilgiu suteikiama laisvė. Stalo įrankiai bei indai turi būti prabangūs, vizualiai derėti tarpusavyje.

Sveikinimai ir kultūrinė pramoga

Banketai įprastai papildomi iškilmingomis kalbomis, skirtomis pagerbti šventės „kaltininką“ ar paminėti progą, dėl kurios buvo susirinkta. Sveikinimams turi būti numatytas laikas vaišių programoje, o pasisakyti kviečiami žmonės apie tai informuojami iš anksto.

Norint, jog banketas netaptų eiliniu pasisėdėjimu už stalo, reikia pasirūpinti profesionaliu renginio vedėju, muzika ar kitos srities menininkų pasirodymais.

Aptarnaujančiojo personalo vaidmuo

Banketas - ne ta šventė, kai šeimininkė turi nusivaryti nuo kojų. Net jei vaišių detales organizuojate savarankiškai, būtinas profesionalus aptarnaujantis personalas, kurio užduotis - tinkamai asistuoti svečiams (patiekti maistą į stalą, papildyti lėkštes, surinkti tuščius indus ir kita). Pastarieji turi ne tik tinkamai atlikti savo pagrindinį darbą, bet ir išmanyti etiketą, reprezentatyviai atrodyti.

Rodyk draugams

Trakai - vienas populiariausių Lietuvos kurortų, lankytojus traukiantis ištisus metus. Čia tiek vasarą, tiek žiemą gausu turistų, smalsautojų ne tik iš aplinkinių miestų, bet ir visos Lietuvos ar net užsienio šalių. Atrodytų, nedidelis miestas lankytojams siūlo labai platų turistinių paslaugų paketą. Žinoma, jog populiariausia paslauga - apartamentai Trakuose. Apgyvendinimo paslaugas teikiančių verslininkų čia ne tiek, kiek kurortuose prie jūros, tad renkantis nakvynę, reikia sugaišti šiek tiek laiko ir pastangų.

Kada ieškoti?
Norint surasti būstą Trakuose ilgesniam ar trumpesniam vizitui, apie nakvynę patartina pagalvoti dar gerokai prieš išvyką. Geriausiai, jei rezervuotumėte kambarį ar patalpas bent 2-3 mėnesiai iki kelionės. Nors toks laikas atrodo gana ilgas, tokiame mažame miestelyje kaip Trakai geriau apsidrausti iš anksto. Kaip ir minėjome, čia nėra tiek daug apgyvendinimo paslaugų, todėl esantys pasiūlymai greitai išgraibstomi. Jei norite pasimėgauti kokybiškomis apgyvendinimo paslaugomis ir turėti platesnį pasiūlymų pasirinkimą, geriau imkite apgyvendinimo paslaugomis domėtis iš anksto.

Kur ieškoti?
Dažniausiai apartamentai Trakuose ir nuomojami kambariai skelbiami specialiuose portaluose, kurie skirti turistams, ieškantiems nakvynės kurortuose. Tai labai patogus būdas surasti ieškomas patalpas. Tereikia užsukti į vieną ar kelis portalus, peržvelgti skelbimus ir paskambinti į patikusius apartamentus. Žinoma, nemažai informacijos apie apgyvendinimą galima rasti ir socialiniuose tinkluose, forumuose, skelbimuose ar net per pažįstamus. Trakai - kurortinis miestas, kuriame bent kartą yra apsilankę, ko gero, didžioji dauguma šalies gyventojų. Tad tikėtina, kad kažkas iš Jūsų draugų jau turi kontaktą žmonių, kuriuos rekomenduotų kaip apgyvendinimo paslaugas teikiančius verslininkus.

Kaip rinktis?
Apartamentai Trakuose gali pasiūlyti gana platų paslaugų paketą. Vienoje vietoje tai bus tik nedidelis kambarys, kitame - prabangus butas su vonia ar net virtuve. Ką geriausiai rinktis? Viskas priklauso nuo Jūsų kelionės tikslo ir pobūdžio. Jei mėgstate komfortą ir patogumus, geriausiai rinktis apartamentus, kuriuose yra visi patogumai, patalynė ir aukštas aptarnavimas. Jei manote, jog daug keliausite, o kambario Jums reikia tik nakvynei, galite rinktis ir kiek paprastesnį pasiūlymą. Be to, naudinga susipažinti ir su siūlomais paketais. Ne retai viešbučiuose su nakvyne siūloma užsisakyti maitinimo paslaugas, spa procedūras. Pasinaudojus tokiu pasiūlymu ne tik sutaupysite pinigų nakvynei, bet ir gausite visą komplektą atpalaiduojančių paslaugų savo atostogoms.

Rodyk draugams

Gimtadienis, vestuvės ar kita ypatinga šventė – sugalvoti, ką originalaus padovanoti šiais metais, visuomet tampa nedideliu, tačiau galvos skausmu. Atspėti poreikius visuomet yra ganėtinai sudėtinga, o padovanotų lėkščių ar kitų buitinių prekių komplektai jau seniai nebetelpa šventės kaltininko namuose – jeigu situacija atrodo pažįstama, tokiai problemai išspręsti puikiai tiks fejerverkai, kurie gali būti ir pagrindinė dovana, ir netikėta alternatyva gėlėms.

Gėles bus galima išvysti ir danguje, kadangi šiuo metu pirotechnikos gamintojai siūlo itin platų fejerverkų pasirinkimą. Suderinę savo poreikius ir lūkesčius su profesionalų komanda, galėsite džiaugtis išties įspūdingais fejerverkais, kurie nustebins ne tik jubiliatą ar jaunuosius, bet ir kitus šventės svečius.

Dabar populiarėja ir su muzika sinchronizuojami muzikiniai fejerverkai, kurie reikalauja ypatingo tikslumo, tačiau atrodo dar įspūdingiau – tokią dovaną galima paskirti ir mylimam žmogui. Vestuvių kulminacija, artėja dvylikta valanda, o tuomet jaunikis savo išrinktajai paskiria fejerverkus, kurių forma ir tempas keičiasi priklausomai nuo parinktos dainos, kuri jaunavedžiams šį tą reiškia – vargu, ar pavyktų sugalvoti labiau romantišką scenarijų. Net ir tuomet, jeigu sugalvosite ką nors originalesnio, tikėtina, jog šios srities profesionalams pavyks įgyvendinti Jūsų idėjas ir visus nustebinti įspūdingu reginiu.

Galima paieškoti ir paprastesnių variantų – mažiesiems pilnai užtektų ir fejerverko fontano ar bengališkų ugnelių. Ryškiai šviečiantis tortas taps pagrindiniu šventės akcentu ir padovanos ne vieną jubiliato šypseną. Tokie fejerverkai gera kaina nepareikalaus didelių investicijų, tačiau netikėtumas ir nesuvaidintos reakcijos bus garantuotos.

Fejerverkų dovanos idėja kol kas dar nėra tokia populiari kaip jau savaime suprantamomis tapusios gėlėmis, tad kol dar nevėlu ir norisi nustebinti – pats metas paieškoti pačio tinkamiausio varianto. Nusivylimo tikimybė itin nedidelė, kadangi nepatikusios dovanos jubiliatams nereikės slėpti namuose po devyniais užraktais, todėl kartais įspūdingas reginys danguje gali palikti didesnį įspūdį nei pati brangiausia dovana. Bet kokiu atveju, vertėtų nepamiršti, jog švenčių metu svarbiausias yra parodytas dėmesys ir nuoširdus bendravimas – tai bet kurią švente pavers pačia įspūdingiausia ir suteiks galimybę dar ilgai kartu su savimi nešiotis geras emocijas.

Rodyk draugams

Lietuvoje vis dar populiari kabelinė televizija, tačiau po truputį jos vietą užima skaitmeninė. Kurią televiziją reiktų pasirinkti žiūrint į ateitį?

Pirmiausia reiktų žinoti esminius šių dviejų televizijų skirtumus.

 1. Kabelinė televizija transliuojama specialiu kabeliu. Skaitmeninė televizija transliuojama belaidžiu ryšiu arba paprastu interneto kabeliu.
 2. Kabelinės televizijos kokybė yra kiek prastesnė, nei skaitmeninės, nes skaitmeninės televizijos planuose siūloma daugiau HD kokybės kanalų.
 3. Kabelinės televizijos signalą galima „padalinti” ir taip transliuoti į keletą įrenginių namuose. Skaitmeninė televizija tuo tarpu reikalauja specialių priedų.

Taigi, klausimas, ką pasirinkti?

Skaitmeninė televizija - paprastesnis variantas. Nereikia specialiai vesti kabelio. Pakanka tik priedo su laukine arba kambarine antena. Kitas skaitmeninės televizijos privalumas - kanalų gausa. Tam tikri kanalai gali turėti du garso takelius, pavyzdžiui, kanalai apie gamtą gali būti transliuojami ir angliškai ir rusiškai. Kaip jau minėjome, skaitmenine TV daugiau transliuojama HD raiškos kanalų. Kabeline - tik vienas - LTV HD. Skaitmeninė TV turi papildomų funkcijų, kurios keičia visą TV suvokimą. Tai išmanioji skaitmeninė televizija, kurios pagrindinė funkcija - rodyti jau parodytus filmus ir TV programas (jos įrašomos, o tada transliuojamos kiekvienam klientui pagal pageidavimą). Kitas momentas - filmų nuoma, kai užsakomas rodyti filmas, kuris nebūtinai buvo rodytas per tam tikrą televizijos kanalą. Tai jau papildomos paslaugos, už kurias reiktų susimokėti papildomai.

Kas brangiau? Skaitmeninė TV. Kabelinė - kiek pigesnė, tačiau jos funkcijos daugiau apribotos, todėl ją pasirinkti galima, kai nėra ypatingų poreikių programoms. Kaina nėra esminis momentas, kai kalbama apie tam tikrus šeimos poreikius. Mokami filmų kanalai - puiki pramogų alternatyva visai šeimai, todėl papildomas euras ar du per mėnesį visiškai neturi įtakos pasirinkimui tarp skaitmeninės ir kabelinės TV.

Įdomu tai, kad skaitmeninė TV gali būti transliuojama kartu su interneto ryšiu tuo pačiu kabeliu. Tai įmanoma dėl unikalaus duomenų perdavimo būdo ir, žinoma, šviesolaidinio interneto tinklo Lietuvoje, kuris yra labai gerai išvystytas, laikomas vienu geriausių visame pasaulyje. Tam nereikia daug papildomos įrangos - puikiausiai tinka tas pats skaitmeninės TV priedėlis.

Jei manęs klaustumėte, ką rinkčiausi, atsakyčiau paprastai - Cgates skaitmeninę televiziją. Kodėl? Gera kaina, platus tinklas, puikus technologinis aptarnavimas.

Rodyk draugams

Iki šiol mūsų šalies visuomenė, žinant mūsų tautos solidumą ir pakankamai žymų santūrumą, buvo linkusi pasirinkti tokius atostogų sprendimus, kurie būtų traktuojami ne vien tik, kaip, kad pasyvūs, tačiau be viso to ir, kaip nereikalaujantys didelių asmeninių pastangų. Teigiant kitais žodžiais, norėtume pastebėti tai, kad dažniausiai piliečiai pasirenka, pavyzdžiui, įvairiausias išvykas į šiltuosius kraštus ir didžiąją dalį laiko praleidžia tiesiog gulėdami prie jūros - vis dėlto, ne visuomet tiek finansinių išteklių esą, ne visuomet tiek daug laiko gali piliečiai skirti, o kai kuriose situacijose, reikėtų sutikti, jog norisi tiesiog pailsėti savoje šalyje.

Kaip ir tikriausiai galėjote numatyti, šiandienos turinyje norėtume pasiūlyti veiklos alternatyvą - baidarių nuoma - kuri ne vien tik, kad piliečiams galėtų būti pravarti, žvelgiant iš tos pusės, kad pastarasis pasiūlymas ne vien tik, kad nereikalauja asmeninio laiko, tačiau ir pastangų, bet ir žvelgiant iš kitos kampo, kad ir finansiškai baidarių nuoma tikrai, kad nereikalauja daug finansinių išteklių, dėl ko būtų galima sunerimti, ar tai dėl ko ypatingai reikėtų ieškoti būdų, kaip sutaupyti reikiamas sumas, kaip pakoreguoti asmeninį biudžetą ir panašiai. Taigi, kaip ir nuoširdžiai viliamės, kad būtent šiandienos turiniu sugebėsime paskatinti žmonių iniciatyvą paslaugos baidarių nuoma atžvilgiu.

Teigti, kad baidarių nuoma, kaip pasirinkimas, susilaukia kur kas daugiau dėmesio, nei būta iki šiol - tikrai, kad galėtume drąsiai, mat ne vien tik, kad tai traktuoja natūraliai padidėjusi ir lengvai rinkoje pastebima paklausa, tačiau taip pat ir padidėjusi pasiūla - įmonių atsiranda vis daugiau ir daugiau, mat vietovių, kur baidarių nuoma galėtų būti įgyvendinama, esą tikrai, kad nepaprastai daug. Kalbant iš įkainių pusės, rasti tokios aukštos kokybės paslaugą galėtų būti ganėtinai sudėtinga, kadangi ši išties pasižymi puikiomis sąlygomis, o be viso to, kuo daugiau žmonių pasirenka atitinkamą sprendimą, tuo mažesni bendrieji finansiniai kaštai susidaro piliečiams, kas taip pat esą žavu.

Rodyk draugams

Daugelis žmonių sunkiai savo gyvenimą įsivaizduoja be automobilio, o užkietėjusiems automobilių gerbėjams vien mintis apie viešąjį transportą kelia šiurpą. Visgi, tikrai pasitaiko situacijų, kai vieną rytą nuosava transporto priemonė tiesiog neužsiveda ir skaudančia širdimi ją tenka palikti autoservise. O ką tokiu atveju daryti, juk nebūsite vairuotas, be „ratų“, tiesa? Išeitis visada yra – automobilių nuoma Vilniuje ar kitame mieste suteikia galimybę išsinuomoti automobilį norimam laikotarpiui.

Iš ko susideda automobilio nuomos paslaugų paketas?

Jei automobilių nuoma Vilniuje ar kitame mieste, jums naujas ir nepažintas dalykas, gali kilti išties nemažai klausimų. Vienas jų – kas sudaro automobilių nuomos kainą? Taigi, į automobilių nuomos kainą yra įskaičiuota:

 • Transporto priemonė. Nuomojantis automobilį visada galite išsirinkti jo markę bei pagaminimo metus. Būtent šis pasirinkimas ir turi didžiausią įtaką nuomos kainai: kuo automobilis naujesnis ir prabangesnis, tuo jo nuoma kainuos brangiau;
 • Nuomos laikotarpis. Automobilio nuomos kaina labai priklauso ir nuo to, kiek planuojate juo naudotis. Galite rinktis trumpalaikę arba ilgalaikę nuomą. Pastaroji yra ekonomiškesnis pasirinkimas: kuo ilgesniam laikotarpiui nuomojatės automobilį, tuo mažiau teks papurtyti piniginę;
 • Automobilio draudimas. Visi nuomojami automobiliai yra apdrausti, todėl jei patektumėte į auto įvykį, draudimo bendrovė kompensuotų patirtą žalą lygiai taip pat, jei būtumėte vairavę savo nuosavą automobilį. Visgi, sąmoningumo prarasti negalima ir automobilį būtina saugoti, nes jis jūsų atsakomybė;
 • Pagalba kelyje. Net ir nauji automobiliai gali sugesti, todėl jei taip įvyks, vienas tikrai neliksite, nes daugelis automobilių nuomos salonų teikia pagalbos kelyje paslaugą. Sugedus išsinuomotam automobiliui jums bus suteiktas kitas ir jūs toliau galėsite sėkmingai važinėti.

Taigi, tai standartinis paslaugų paketas, kuris išties atitinka visus klientų kasdieninius poreikius. Tuo tarpu, jei automobilių nuoma Vilniuje jums yra reikalinga ypatingai progai, vertėtų pagalvoti apie galimybę išsinuomoti automobilį su vairuotoju. Tokiu atveju nekils dilema, kas sės už vairo, be to, jausitės saugiai, nes galėsite būti tikri, kad būsite laiku ir stilingai nuvežti į šventės vietą.

Rodyk draugams


© 2019 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt