Turint seną ir nevažiuojantį automobilį tenka susidurti su dilema – utilizuoti ar parduoti. Nieko nedaryti negalima – juk tuojau prasidės skundai iš kaimynų ir savivaldybių, o kiekviena alternatyva turi savo privalumų ir trūkumų. Apsvarstykime juos visus.

Turi būti perdirbtas

Lietuvos Vyriausybė įsipareigojo, kad net iki 95 proc. kiekvieno seno automobilio masės bus perdirbta. O perdirbtos atliekos vėl grįžta į automobilių pramonę. Taip užtikrinama švara, ekonomiškas ir racionaliai pagrįstas vartojimas, inovacijos, rinkos reguliacija ir dar daug naudų. Deja, Lietuvoje beveik trečdalis senų automobilių masės lieka neperdirbtos. Kas dėl to kaltas – supirkėjai, perdirbėjai, savininkai?

Kad ir kas būtų kaltas, lietuviai, kitaip nei rumunai, vokiečiai, italai ar amerikiečiai negauna išmokos už utilizuoti atvežtą automobilį arba gautų pinigų suma yra tokia maža, kad vos padengia transporto nuomos, reikalingo senojo automobilio atgabenimui iki atliekų perdirbimo vietos, sąnaudoms padengti. Vis dėlto, įstatymas yra įstatymas ir jeigu jis taip įpareigoja, reikia laikytis taisyklių.

Tačiau yra dar vienas ir gal truputy pelningesnis seno automobilio panaudojimo būdas – automobiliu supirkimas. Yra jį keikiančių, yra labai patenkintų. Tačiau visi yra bent kartą taip pardavę savo automobilį. Paradoksalu, bet labiausiai keiksnojantys taip parduodamus automobilius šią procedūrą atlieka dažniausiai.

Superkama visoje šalyje

Šiuo metu automobiliu supirkimas galimas visoje Lietuvoje: automobiliu supirkimas klaipeda, automobiliu supirkimas mazeikiuose, automobiliu supirkimas kaune, automobiliu supirkimas plungeje, automobiliu supirkimas siauliuose, automobiliu supirkimas alytus, automobiliu supirkimas utena.

Dėl nemažos konkurencijos ir ne vienos automobilių savininkų turimos alternatyvos yra siūlomas brangus automobiliu supirkimas. Kita vertus, galimas ne tik senų, bet ir naujų, automobiliu supirkimas. Nenoriu būti davatka, bet vis į galvą ateina mintis, kad jeigu supirkėjai gali konkuruoti kaina net naujų automobilių rinkoje, tai senukai tikrai nelieka nuskriausti.

Pagrindiniai privalumai – greitas sandoris, bet kada, bet kurioje šalies vietoje ir, žinoma, kaina. Labiau apsimoka automobiliu supirkimas, nei utilizavimas. Ir tokia išvada peršasi ne tik dėl palankios kainos, bet ir mažiau sugaišto laiko, bei aiškesnio proceso.

Rodyk draugams

Kai išmanusis telefonas iPhone jau tapęs net ne tikriniu, o bendriniu žodžiu, kartu ir simboliu bei metafora, visi tik laukiame, kada atsiras naujas iPhone, bet jau pamirštame ir jo istoriją. Jeigu ją pamiršote arba niekada nežinojote, susipažinkite dar kartą su tais, kieno dėka buvo sukurti Apple telefonai ir kaip atsirado šis išmanusis produktas, amžiams pakeitęs telefonų pasaulį.

Styvas Džiobsas – Apple veidas

Išmaniųjų telefonų tėvynė aišku yra kompanija Apple. Telefonai čia atsirado kaip naujos kartos išradimas, taip pat, kaip prieš tai kompiuteriai Mac pakeitęs kompiuterių pasaulį, taip ir amžiams įvedęs naują madą į telefonų rinką.

Dauguma jaunų pradedančių verslininkų mėgsta ieškoti įkvėpimo sėkmingų verslininkų biografijose. Sunku pasakyti, kas pirma atsiranda, ar jų gyvenimas, ar pramanai. Tačiau visgi apie Apple įkūrėją bei veidą Styvą Džobsą buvo kalbama tiek daug, skirtingai ir iš visų pusių, kad nelieka abejonių, jog šis žmogus iš tiesų buvo labai reikšmingas. Vieni jį vadina apgaviku, esą, ir naujos kartos kompiuteriai, ir  naujausias iPhone yra visai ne jo nuopelnas, nes jis tik buvo neva geras vadybininkas, paėmęs talentingų išradėjų darbą ir jį panaudojęs savo tikslams. Tačiau vis dėlto be jo galbūt nebūtų buvę Apple, nežinotume dabar ir, kas yra iPhone telefonai, tad kad ir koks jis buvo, bet jo padarytos permainos neatpažįstamai pakeitė pasaulį. Prieš keletą metų šis žmogus mirė dėl vėžio, kurio jam nepavyko įveikti. Tuomet buvo išleista jo biografija, rašyta ir rengta dar prieš jo mirtį. Aišku, ji neatskleidžia tiesos, koks tai išties buvo žmogus, tačiau patį Styvą paverčia tikra ikona. Biografija tapo tikru bestseleriu ir štai dėl jo požiūrio ir inovacijų informacinėse technologijose, iš to kažkiek uždirbo net ir knygų verslas. Jis laikomas įkvepiančiu žmogumi, galima ir dabar youtube rasti jo kalbą Stendfordo universiteto absolventams, kur jis prisipažįsta, kad pats nebaigė universiteto, tačiau pasako, kaip ir kokiu būdu pats pasiekė, ko norėjo, taip uždega ir jaunąją kartą.

Telefonai

Naujausių iPhone parametrai ryškiai pranoksta savo pirmtakų ir galbūt Styvas Džiobsas džiaugtųsi, kad jie taip pasikeitė. Apskritai eksperimentuoti su telefonais Apple pirmtakai pradėjo jau ties 1990 – aisiais, tačiau tai buvo, palyginti, tik žaidimai.  Pirmieji iPhone kaina nežymiai pranoko tuometinius esamus telefonus. 2007 metų sausio 9 dieną buvo pristatyti pirmieji Apple telefonai, kaina negąsdinę, tačiau nustebinę patraukliomis naujomis funkcijomis. Čia buvo sukurta ir frazė “išmanusis telefonas” (angliškai tai skambėjo kaip “smartphone”). Šio telefono sėkmę lydėjo ne tik geri techniniai išradimai, įdiegti į telefoną, bet ir puikus marketingas, pateikiant telefoną. Nuo pat pradžių visa Apple komunikacija teigė, kad su šiais telefonais prasideda nauja telefonų era. Kuo pasižymėjo šie telefonai? Jų dizainas buvo visai kitoks. Pirmiausia, jie turėjo liečiamąjį ekraną, kuris visiems buvo inovacija. Antra, jie turėjo specialią operacinę sistemą ir veikė greitai, tarsi tai būtų mini kompiuteriai. Tais laikais, kai dar internetas buvo gana brangus, ne visose švietimo įstaigose buvo bevielis ryšys, o kavinėse jo apskritai nebūdavo, tada telefono galimybė naudoti bevielį ryšį ir internetą jau reikalavo skubėti visiems ir su interneto evoliucija. Tad pati technika, pats įrenginys vertė greičiau vystytis ir interneto technologijoms, ryšio tiekėjams suteikti geresnes sąlygas. Taigi, telefonas tikrai keitė pasaulį. Kartu jis atvėrė ir naują erą į vaizdų pasaulį.

Rodyk draugams

Prieš perkant kompiuterį verta sužinoti pačias dažniausias tokio gamintojo modelio problemas. Jas įvertinti. Kita vertus, žinodami kokios dažniausios kompiuterių gedimo priežastys yra, galėsime be vargo to išvengti.

Monitorius nėra atsparus smūgiams

Apie mūsų požiūrį į nešiojamus kompiuterius galima rašyti atskirą tekstą, tačiau jeigu trumpai ir drūtai, nešiojamas kompiuteris nėra atsparus smūgiams, sutrenkimams, net jeigu jie atsiranda kompiuteriui esant rankinėje, automobilyje, dėl staigesnio stabdymo, nukritus ir pan.

Tai bene pagrindinis gedimas dėl ko ieškomas kompiuteriu taisymas vilniuje. Ir visai nesvarbu, kad ekranas neįskilęs. Šis kompiuteriu taisymas vilniuje vyksta užsakant ir keičiant nauju ekranu. Beje, šio tipo kompiuteriu remontas kainos nemažos.

Klaviatūros bėdos

Visi, be išimties meistrai, nepaisant kur jie teikia paslaugas (kompiuteriu remontas vilniuje pasilaiciuose, kompiuteriu remontas fabijoniskese, kompiuteriu remontas siaures miestelis ar kompiuteriu remontas kaune) vieningai skalambija viena dažniausių problemų su kompiuteriais įvyksta dėl vartotojų kaltės. Skysčiais aplietos klaviatūros, išlūžę mygtukai, neveikiantys mygtukai ir pan.

Deja, nešiojamų kompiuterių klaviatūros remontas neįmanomas – įmanomas tik klaviatūros keitimas. Beje, kompiuteriu taisykla pele gali užsakyti originalią klaviatūrą tiesiai iš gamintojo ir ją pakeisti per trumpą laiką.

Ventiliatoriaus valymas

Ventiliatorius yra populiari stacionarių kompiuterių problema. Taip uoliai švarindamiesi namus ir kūnus, pamirštame, kad kompiuteriui irgi būtinas gaivus oras. Kadangi, daugelis nenori stacionarių kompiuterių vežti atliekamas kompiuteriu remontas namuose vilniuje.

Judančios dalys dėvisi greičiau, o aušinimo sistemą reikia valyti reguliariai. Tuomet nebus reikalingas joks kompiuteriu taisymas vilniuje.

Pagrindinės plokštės keitimas

Pagrindinės plokštės keitimas yra pati dažniausia problema dėl kurios reikalingas kompiuteriu taisymas vilniuje. Pirmiausiai tiek garso, tiek vaizdo plokštė įeina į pagrindinę. Šis kompiuteriu remontas akropolis ir kitur turi vieną bėdą. Vos keli gamintojai gamina plokštes su atskirai įstatoma vaizdo plokšte. Tai didina remonto našumą, bet neužtikrina, kad pagrindinė plokštė arba į ją įeinantys garso ir vaizdo posistemiai veiks ilgai ir užtikrintai.

Reziumuojant telieka pasakyti, kad rūpinamės savimi, sveikai gyvename, periodiškai apšokinėjame automobilį, švarinamės namuose. Tokio pačio rūpesčio ir priežiūros reikalauja ir mūsų pagrindinis darbo bei gyvenimo būdo įrankis – kompiuteris.

Rodyk draugams

Lietuvos finansų rinka yra taip sureguliuota, jog kredito įstaigos pačios nebegali priimti sprendimų kam išduoti paskolas, o kam ne. Kreditai visiems nuo šiol išduodami vienoda tvarka – tik atitikus kreditingumo vertinimo kriterijus. Fiziniai asmenys, kurie nori gauti paskolą internetu, dabar turi sugaišti žymiai daugiau laiko nei anksčiau. Kredito įstaigoms dabar būtini visi kliento duomenys, iš kurių būtų galima nustatyti asmens skolinimosi galimybes. Tai reiškia, kad besiskolinantiems asmenims privalu pateikti ne tik savo asmens kodus, bet ir informaciją apie gaunamas pajamas bei jų šaltinius. Iš visos surinktos ir patikrintos informacijos kredito įstaigos daro išvadas ir nusprendžia ar asmuo gali gauti norimo dydžio paskolą ar ne.

Kreditai visiems prasiskolinusiems asmenims negali būti išduodami.

Kiekviena kredito įstaiga stengiasi išvengti blogųjų paskolų, o tai joms padeda padaryti Lietuvos banko patvirtinti mokumo vertinimo nuostatai. Juose pabrėžiama, kad esant bet kokiai neigiamai informacijai, kuri daro įtaką besiskolinančio asmens finansinei reputacijai, paskolos išduoti nereikėtų. Taip pat tai nurodoma ir daugelyje kredito bendrovių taisyklių sąrašuose. Itin svarbu žinoti, kad kartą sugadinęs savo finansinę reputaciją dėl neįvykdytų įsipareigojimų, asmuo netenka galimybės vėliau skolintis ar įsigyti kažką išsimokėtinai. Paprasčiausiai, tokia neigiama informacija saugoma kredito istorijoje.

Pravartu žinoti: kredito istorijos tikrinimas yra būtinas prieš išduodant paskolą, o taip pat ji tikrinama kas kartą, kuomet asmuo užsimano papildomos kredito sumos. Kredito istorija patikrinama kone kiekvieno paslaugų ar prekių pardavėjo, kuris ruošiasi parduoti lizingo būdu.

Dabar kreditai visiems siūlomi mažomis palūkanomis, bet jų reikia ir paieškoti.

Ekspertai pabrėžia, kad didžiausia klaida būtų laikomas skolinimasis iš pirmos pasitaikiusios kredito įstaigos. Jos skolina pinigus nustatydamos leistiną palūkanų normą, tačiau tai dar nereiškia, kad visur tos palūkanos yra mažos. Mažiau žinomos kredito bendrovės neretai siūlo mažiausias palūkanas, o jas jūs rasti galite pasidomėję specialiomis paskolų palyginimo platformomis. Jose galite rasti aktualiausią informaciją tiek apie paskolų akcijas, tiek ir apie skolinimosi ypatumus.

Svarbiausia yra atminti, kad kiekviena skola kiekvienam kreditoriui turi būti grąžinama laiku, nes kitaip teks laukti pasekmių.

Rodyk draugams

Artėjant kokioms nors šventėms arba seminarams – dažnas nori sukurti prezentacijas, kuriose geriausiai atsispindėtų surengto renginio tematika. Vien tik žodinis pranešimas daugeliui atrodo labai nuobodus ir ištęstas. Vos buvo pradėtos naudoti Power Point ar kitų programų prezentacijos – net ir patys nuobodžiausi pristatymai įgavo naują atspalvį. Žinoma, tam reikalinga projektoriaus nuoma Klaipėda. Kitu atveju per mažą kompiuterio ekraną nebus įmanoma perteikti emocijos, kurią atsinešėte su savimi.

Projektoriaus nuoma Klaipėda gali būti įvairiai panaudojama. Priklausomai nuo kiekvieno žmogaus galimybių ir tuo pačiu priežasties, kodėl jam jo prireikė – siūlome supaprastinti ir paįvairinti bet kokią prezentaciją.

  • Tai originalus būdas pasižiūrėti nuotraukas arba video. Ne tik seminaro metu, tačiau ir susitinkus su draugų kompanija norint prisiminti gražias praeities akimirkas.
  • Štai seminarai bus kur kas paprastesni, jeigu ne tik skaitysite informaciją, tačiau tu pačiu jos pagrindus kiekvienas klausytojas galės pamatyti internete. Seniai įrodyta, kad matant kur kas paprasčiau įsiminti pateiktą info.
  • Jeigu ruošiate kokius nors performansus arba panašia veikla, kuri reikalauja „fono“, efektų – tokiu atveju multimedija taip pat prisideda prie išskirtinės programos. Už Jūsų „einantis“ vaizdas gali būti pasirodymo akcentas. Svarbiausia, kad siūlome įsigyti labai didelius multimedijos ekranus, kurie „užima“ visą sceną.

Multimedijos kaina yra didelė, tad nieko keisto, kad retas žmogus savoms reikmėms gali sau leisti tik nuomą. Ne tik fiziniai, tačiau ir juridiniai asmenys, kuriems multimedijos dėl prezentacijų reikia kur kas dažniau nei daugeliui, irgi neperka. Paprasčiausiai labai patogu, kai specialistai atveža įrangą, ją prijungia, pasirūpina visomis smulkmenomis. Nereikia dėl nieko sukti galvos, o naudotis yra paprasta.

Projektorius į visai naują lygį perkėlė įprastus pristatymus. Šiais laikais net sunku būtų įsivaizduoti tokius pristatymus, kurie vyksta be skaidrių arba video.

Tegul Jūsų pristatymas būna išskirtinis, ypatingas ir ne nuobodus. Net ir pačią lakoniškiausią informaciją galima paversti linksma ir tokia, kuri yra labiau priimtina klausytojams.

Rodyk draugams

Renkantis berniukų vardus visada susiduriama su dilema - ar jis bus pasaulio užkariautojas, ar svarbus politinis asmuo iš senovės, ar tiesiog taikus ir geras asmuo, kuriuo gėrėsis visi… Pasaulio užkariautojai mirė jauni ir ne sava mirtimi, tad jais vadinti rizikinga. Aišku, juokauju.

Svarbiausias momentas yra vardo prasmingumas, taip pat ir kitų vardų istorija.

Kas gi sieja šiuos kelis įdomius vardus: Vaidas, Irmantas, Rimas, Algis, Kęstas, Laimonas, Vykintas, Gediminas?

Visi jie - lietuviški. Pas mus vardai būna kilę iš kelių šalių. Visų pirma, tai lotyniški vardai, tada graikiški. Turime nemažai biblijinių vardų, tad galima sakyti, kad jie hebrajiški, nors tai nėra visiškai tiesa. Nemažai turime germaniškų vardų, nes viduramžiais su vokiečiais kovojome kelis šimtus metų. Panašiai ir su skandinavais - vikingai mūsų žemėse buvo dažni svečiai, kaip ir mes jų. Pasakysite, kad turime daug rusiškų vardų? Deja, tai netiesa… Patys rusai turi išlikusių rusiškų vardų labai mažai. Dažniausiai jų vardai graikiškos kilmės. Angliškų vardų tikrai neturime, kaip ir turkiškų. Kodėl? Patys anglai savo vardus yra praradę, savo berniukus vadina keltiškais (airių ir valų protėviai), gėliškais (škotų protėviai) ir lotyniškais vardais. Galime didžiuotis, kad turime išlikusių daugybę lietuviškų vardų, kurie taip sunkiai ištariami užsieniečiams.

Šie vardai praranda populiarumą. Populiarūs vardai yra tie, kuriais pavadinama kiekvienais metais bent 10 vaikų. Gaila, kad ne visi iš minėtų sulaukia tokio masto. Svetainės vardai.vlkk.lt duomenimis, minėtieji vardai sparčiai nyko ir mažėjo. Labai gaila, bet jie tikrai gražūs ir prasmingi. Kodėl jie nyksta? Kaltas tėvų pomėgis duoti vaikams negirdėtą vardą, kartais pamirštant, kad jam reikės socializuotis tam tikroje aplinkoje.

Sutrumpinimai - svarbu. Visi šie vardai turi sutrumpinimus. Irmantas - Irmis, Rimantas - Rimas, Vaidotas - Vaidas, Algirdas - Algis ir t.t. Šiuolaikinėje visuomenėje kur susirašinėjimas žinutėmis yra naujas bendravimo būdas, sutrumpinimas labai svarbus. Reiškia šie vardai galėtų būti populiarūs jaunimo tarpe. Jie patogūs ne tik tėvams šaukti vaikus, ar treneriams - ant savo auklėtinių įvairiose sporto šakose.
Irmantas, Rimas, Vaidotas - tai prasmingi vardai, kilę iš senų lietuviškų žodžių „rimti”, „matyti”, „išvysti”. Tokie vardai simbolizuoja išmintį - aukštesnius dalykus nei gamtos reiškiniai, medžiai ar daiktai.
Taigi, jei renkate vardą savo berniukui, kuris tuoj išvys pasaulį, neišbraukite šių vardų iš sąrašo. Jie tikrai gražūs ir prasmingi. Nebent jau turite 5 vaikus ir visų jų vardai prasideda iš G raidės ;) Arba visi sūnūs turi būti pavadinti senelių vardais.

Nepriimtina pagoniška kultūra ir reikia vadinti vaikus krikščioniškais vardais? Duokite jiems du vardus, pavyzdžiui Jonas Algirdas arba Jurgis Irmantas arba Lukas Rimantas. Kai vaikas sulauks pilnametystės, jam bus paprasčiau pasirinkti, kokiu vardu jį šauks aplinkiniai.

Rodyk draugams

Lietuvoje automobilių nuoma – sparčiai populiarėjanti paslauga, kuria naudojasi ne tik į mūsų šalį atvykę užsieniečiai, bet ir vis daugiau vietinių gyventojų. Dažniausiai automobiliai nuomojami didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau į šį sąrašą nepatenka Panevėžys. Pabandžius interneto paieškos sistemose surasti automobilių nuoma užsiimančias įmonės, akivaizdžiai matome, kad tokių įmonių šiame mieste bent dešimt kartų mažiau nei sostinėje, o ir nuo kitų didžiųjų miestų Panevėžys gerokai atsilieka.

Būtų sunku vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kodėl susiklostė tokia situacija. Aišku viena, kad rinkoje pasiūla visuomet orientuojasi į paklausą, o norėdami išsinuomoti automobilį tiesiog pasinaudokite esama situacija, mat ekspertai teigia, kad šalies sostinėje ir kituose didesniuose miestuose automobilių nuomos paslaugų paklausa yra didžiulė ir tuo sėkmingai naudojasi ten įsikūrę automobilių nuomos įmonės keldamos savo paslaugų kainas. Tuo tarpu tuose miestuose ar rajonuose, kur automobilių nuomos poreikis daug mažesnis, pačios nuomos paslaugos gali būti žymiai pigesnės. Tad sumanūs klientai tai puikiausiai išnaudoja savo naudai, ir jeigu jums prireikė išsinuomoti automobilį, atminkite, kad verta pasidomėti automobilių nuoma Panevėžyje.

O situacijų, kai prireikia išsinuomoti automobilį gali būti įvairių. Automobilių nuoma būna trumpalaikė arba ilgalaikė. Trumpalaikės nuomos atveju transporto priemonė nuomojama vienai ar kelioms dienoms. Dažniausiai to prireikia, kai rengiama kokia nors šventė – vestuvės, krikštynos ir pan., kur reikalingas prabangus ir išskirtinis automobilis, padedantis kurti nepamirštamą visos šventės atmosferą, arba organizuojamas koks nors renginys, kuriame reikalinga didesnė transporto priemonė, kad būtų galima iš karto pervežti didesnį dalyvių ar svečių skaičių. Iš tiesų, trumpam išsinuomoti automobilį gali prireikti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, senovinio, antikvarinio automobilio prireikia organizuojant teminę fotosesiją ir pan.

Ilgalaikę automobilio nuomą paprastai pasirenka įmonės, taip aprūpindamos savo darbuotojus transporto priemonėmis. Įmonėms ši paslauga naudinga, nes joms pačioms nereikia pirkti brangių automobilių. Be to, išsinuomojus automobilius, nebereikia patiems rūpintis jų technine priežiūra, padangų ar kitokio inventoriaus sandėliavimu ir pan. O, transporto priemonei nusidėvėjus, įmonėms nereikia galvoti, kaip tą automobilį realizuoti, jis paprasčiausiai grąžinamas nuomos įmonei. Tad, jeigu įmonė automobilius naudoja intensyviai, tai juos nuomodama, ji gali nemažai sutaupyti tiek pinigų, tiek laiko.

Rodyk draugams

Jūsų automobilis yra organizmas. Jis kitoks, nei mūsiškis, tačiau turi beveik viską, ką turime ir mes. Automobilis turi smegenis (borto kompiuteris), akis (žibintai), plaučius (ventiliatorius ir kondicionavimo sistema), virškinimo sistemą, kuri iš kuro daro energiją (variklis). Vienos funkcijos jis tikrai neturi – reprodukcinės. Nes ji nereikalinga – šią funkciją atlieka žmonės arba kitos mašinos…

Vienas iš svarbiausių automobilio elementų yra jo kraujas. Tai tepalai ir alyva. Kokias funkcijas atlieka šie skysčiai? Kaip ir žmogaus organizme, taip ir automobilyje, tepalai ir alyva sutepa organus, kad jie nesitrintų vienas į kitą taip smarkiai ir nesusidėvėtų per anksti. Kai automobilyje pradeda stigti tepalų, pradeda gesti variklis, pablogėja aušinimo sistemos darbas, prastėja visas valdymas. Tepalai sensta, todėl nuolatos juos reikia pakeisti. Čia turbūt nėra analogijų su žmogaus organizmu, nes žmogaus kraujo nuleidinėti nereikia, nors dar prieš 100 metų tai buvo laikoma vienu efektyviausių vaistų nuo visų ligų. Tepalai turi būti kokybiški. Tik tada jų tarnavimo laikas pailgėja, jie neleidžia susidėvėti tam tikroms dalims. Automobilių vairuotojai neturėtų taupyti alyvos sąskaita.

Kokią pirkti? Rekomenduojama gerą ir žinomo gamintojo, pavyzdžiui japonišką ENEOS. Nebūtinai ji tinka į japoniškus automobilius, kurie labai populiarūs Lietuvoje. Šio gamintojo sintetiniai ir pusiau sintetiniai tepalai tinka visų markių automobiliams.

Bet kuriuo atveju tepalai turi būti kokybiški. Aišku, jų kaina tada didesnė, bet visi automobilių savininkai puikiai yra išmokę elementariausią pamoką – pigus daiktas tarnauja trumpai ir vėliau pridaro rūpesčių. Geriau jau iš karto naudoti kokybišką chemiją, o ne vargti su „užkaltu“ varikliu.

Tepalai ir alyva turėtų būti pritaikyta pagal automobilį. Prieš pasikeisdami juos, pasiteiraukite autoservise, kokią alyvą rekomenduoja meistrai. Jei patys perkate alyvą internetu, jiems iš karto pasakykite, kad pirksite ENEOS. Gal jie rekomenduos konkretų modelį, nes neabejotinai visi meistrai žino šią alyvą.

Patys keičiate tepalus? Laikas išbandyti ENEOS tepalus. Jei patiks, įsigysite juos ir kitą kartą. Tepalai realiai keičiami kartą per metus, tai šis pirkinys nėra tas, kurį verta laikyti sandėlyje.

Rodyk draugams

Nors ir būtų galima teigti, kad kiekvienas vartotojas individualiai renkasi prekes, ar tai paslaugas, atsižvelgdamas į asmeninius kriterijus, vis dėlto šiuolaikinėje rinkoje būtų galima rasti kelis, įvairiausių tipų, kurie pakankamai neretai geriausiai nusako tikrąją paslaugos, ar tai daikto, vertę. Tarkime, tokie pasiūlymai, kaip chip tuning, dažniausiai yra siejami vien tik su privalumais, tačiau niekam nėra paslaptis, kad vartotojai siektų išsiaiškinti ir kokie esą galimi trūkumai paslaugos, kad viską tinkamai, kaip sakoma, pasvertų ir galėtų išsiaiškinti galutinius duomenis, tiesa?

Iš karto norėtume pastebėti, o taip pat ir pabrėžti, tai, kad būtent chip tuning šiandienos turinyje ir bus pagrindinė mūsų straipsnio tema. Kaip ir tikriausiai aišku, šiandieną sieksime išsamiai paaiškinti, kokiais gi esminiais privalumais būtent ši paslauga pasižymi, o be viso to ir patikslinsime potencialius vartotojus, ar būtų galima išskirti kokių nors žymesnių trūkumų, kuriais galimai paslauga pasižymi? Nuoširdžiai tikimės, kad šiandienos darbas žmones veiks it įstabioji rinkos motyvacija - siekdami paryškinti svarbiausius niuansus, tikimės, kad tuo pačiu piliečiams suteiksime ir drąsos, kuri tikrai galėtų suveikti teigiamai - tuo abejoti nei kiek nereikėtų.

Chip tuning paslaugos pagrindinis tikslas esą kompiuterinėmis technologijomis, būtent jų dėka, pagelbėti piliečiams, jog jų turimos transporto priemonės gali būtų padidinta. Kitaip tariant, šios programinės įrangos atidaro specifinius rezervus, kurių dėka automobiliai tampa geresni, greitesni bei galingesni - realiai žiūrint, veikia trijų g principas. Tiesą sakant, būtų galima iš karto sutikti, kad būtent šis paslaugos bruožas ir esą pagrindinis privalumas. Be to, norėtume atsižvelgti, lyginant su visomis įmanomomis alternatyvomis, kad būtent chip tuning galėtų būti traktuojamas, kaip geriausias, kaip teisingiausias sprendimas įkainių aspektu.

Puikiausia yra tai, kad jokių realių trūkumų paslauga neturi, paprasčiausiai retai pastebimi modeliai gali reikalauti specialių servizų paieškos, kuriose būtų atitinkamos, automobiliui tinkančios, technologijos. Visais kitais atvejais, kaip ir tikriausiai aišku, privalumai iš tiesų dominuoja, todėl nepraleiskite progos padidinti transporto priemonės galią.

Rodyk draugams

Paprastai jokios teisinės paslaugos mūsų nejaudina, kol patiems neprireikia advokatų pagalbos. Visa bėda tame, kad šiuo metu advokatų kontorų yra ne viena ir ne dvi, todėl žmogui yra gana sudėtinga išsirinkti vieną specialistą iš milžiniškos pasiūlos.

Ne paslaptis, kad daugiausiai įtakos žmogaus pasirinkimui turi advokato kaina, tiesa, kai kurie teisininkai juokauja, kad geras advokatas yra tas, kurį gali sau leisti. Visgi, juokai juokais, tačiau brangios advokato paslaugos ne visada gali pateisinti lūkesčius, o pigesnis pasirinkimas ne visada yra prastesnis. Taigi, kaip išsirinkti advokatą?

Visų pirma, renkantis advokatą, atkreipkite dėmesį jo darbo patirtį. Žinoma, sakyti, kad jaunas ir mažiau patyręs advokatas yra blogas, negalima, tačiau praktika rodo, kad advokatas be solidaus patirties bagažo yra mažiau patikimas. Taigi, laimėtos bylos ir geri rezultatai yra vienas svarbiausių kriterijų, renkantis advokatą.

Visą antra, rinkitės advokatą, kuris specializuojasi toje teisinėje srityje, kurioje jums prireikė pagalbos.  Teisinių sričių yra išties labai daug: baudžiamoji teisė, darbo teisė, vartotojų teisių apsauga, mokesčių teisė ir pan. Vienas advokatas negali išmanyti visų teisės sričių ir visose būti vienodai geras, todėl rinkitės savo srities specialistą. Paprastai viena advokatų kontora specializuojasi keliose teisės srityse, todėl paprašykite jų pagalbos, kad jie jums parekomenduotų geriausią savo advokatą, kuris gebėtų optimaliai įsigilinti į jūsų situaciją.

Galiausiai labai svarbu, kad advokatas būtų suinteresuotas ne tik gauti užmokestį už suteiktas paslaugas, bet ir būtų suinteresuotas paaiškinti jums visą proceso eigą, atsakyti į visus iškilusius klausimus ir t.t. Geram advokatui pirmiausia rūpi jo klientas, jo savijauta ir jo problemos. Kaip žinoti, kad pateikėte būtent ant tokio advokato? Na, tai gana akivaizdu jau pirmojo susitikimo metu, jei advokatas viską daro paskubomis, jūsų klausosi „viena ausimi“ ar skubina kuo greičiau ir glausčiau papasakoti, kokios problemos slegia jūsų pečius, vertėtų gerai pagalvoti ar tokios advokato teikiamos teisinės paslaugos yra vertos tų pinigų, kuriuos ketinate už jas mokėti.

Rodyk draugams


© 2020 Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje) | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt