BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie bele ką (kaip įprasta Lietuvoje)

internetas, socialiniai tinklai, darbas, reikalai per asmeninę prizmę

Jeigu planuojate steigti įmonę, nieko keisto, kad šiuo metu mintyse sukasi milijonas klausimų. Jeigu nenorite suklysti – geriausias būdas steigimo metu kreiptis į specialistus, kurie yra pasiruošę atsakyti Jums į visus iškilusius klausimus ir sutvarkyti dokumentus, kurie reikalingi steigimo metu. Įmonių steigimas ir buhalterinė apskaita Klaipėdoje atliekama kvalifikuotų specialistų, kurie yra pasiruošę suteikti Jums kokybiškas paslaugas už priimtiną kainą.

Įmonių steigimas Klaipėdoje vykdomas mažais žingsneliais. Trumpai paminėsime pačius pagrindinius, kad galėtumėte paprasčiau suprasti, kokiais keliais keliaujama verslo link.

 • Pavadinimo sugalvojimas dažniausiai yra pirmasis žingsnis, kurį padaro būsimi verslininkai. Ir labai gerai, kadangi sugalvoti tinkamą pavadinimą yra kur kas sunkiau nei galėjote pagalvoti. Juk pavadinimas turi parduoti.
 • Steigimo metu reikia pasirūpinti atitinkamais dokumentais, kurie užtikrina, kad visa Jūsų vykdoma veikla bus legali ir teisiškai įtvirtinama. Šis biurokratinis etapas daugeliui žmonių yra labai sudėtingas. Siekiant jį lengvai įveikti siūlome kreiptis į specialistus.
 • Jeigu planuojate steigti UAB, tokiu atveju Jums reikalingas įstatinis kapitalas, kuris vėliau bus tarsi padalijamas akcininkams, kurie taip pat yra UAB savininkai. Tačiau ne visoms įmonėms reikalingas kapitalas, tad jeigu pradinės investicijos neturite – pagalvokite koks kitas verslo tipas Jums tinka.
 • Nepamirškite, kad daugelis steigimo darbų gali būti atliekami internetu. Kad ir įmonės registravimas arba notaro patvirtinimas, kad įmonė veikia legaliai. Tai leidžia sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Tačiau toli gražu ne visi susigaudo, kaip naudojantis internetu įsteigti įmonę. Tokiu atveju labai ir padeda specialistai.
 • Būtinai pasidomėkite lengvatomis bei valstybės finansavimu. Daugelis žmonių skundžiasi, kad pradėti verslą yra sunku, tačiau nepagalvoja apie tai, kad yra daug lengvatų apie kurias žmonės paprasčiausiai nežino. Šiuo atveju taip pat labai gelbsti profesionalai, kurie paaiškina, kokios lengvatos galioja konkrečiu atveju.

Jeigu planuojate sėkmingai pradėti savo verslą – į pagalbą pasikvieskite profesionalus, kurie užsiima steigimu ir  Tokiu atveju visi darbai bus atlikti tinkamai ir neliks jokių klaidų.

Rodyk draugams

Kokios priežastys paskatina mesti samdomą darbą ir pradėti nuosavą verslą? Įvairios. Dažnai argumentuojama, kad netenkina darbo užmokestis. Kita priežastis – darbo sąlygos nėra tokios, kurias būtų galima apibūdinti kaip geras. Dar vienas aspektas – noras save realizuoti. Taip viską apsvarsčius įsteigiama mažoji bendrija ar kitokio tipo įmonė.

Mažoji bendrija – viliojanti įmonės forma. Kodėl? Nes, pavyzdžiui, lyginant su UAB, šis įmonės tipas tarsi draugiškesnis, įstatinio kapitalo suma nėra tiksliai įforminta įstatymų ir pan. Apie viską nuo pradžių.

Trumpinys – MB. Kaip „Mercedes-Benz“ – lengva prisiminti. Pirmiausia verta paminėti, kad mažosios bendrijos laikomos ribotos atsakomybės privačiaisiais juridiniais asmenimis. Tai reiškia, kad MB narys neatsako savo turtu, jei neįvykdo prievolių.

Kiek žmonių gali steigti minėto tipo įmonę? Ne daugiau kaip 10. Bet steigėjas gali būti ir 1. Kokią veiklą mažoji bendrija gali vykdyti? Trumpai tariant, tokią, kurios nedraudžia įstatymai.

Įdomus klausimas – įstatinis kapitalas. Pavyzdžiui, UAB atveju ši suma siekia 2 500 Eur ir kai kuriems žmonėms atrodo visai nemaža. MB forma džiugina tuo, kad įstatinio kapitalo suma nėra kaip nors apibrėžiama. Tiksliau, neapibrėžia įstatymai. Nusprendžia patys nariai.

Mažąją bendriją galima steigti tiesiog elektroniniu būdu. Registrų centro sistemoje asmuo gali susitvarkyti norimus reikalus.

Toliau – pliusai ir minusai. Kol kas atrodo, kad mažoji bendrija yra dėmesio vertas verslo būdas. Svarių pliusų sąrašas tai patvirtina.

Kaip minėta, narių atsakomybė yra ribota. Jei kokia prievolė neįvykdoma, žmogus nerizikuoja asmeniniu turtu.

Įstatinis kapitalas nustatomas pačių narių, o tai yra labiau viliojantis aspektas nei minimali 2 500 Eur suma UAB atveju.

Iš verslo galima pasitraukti atsiimant savo įnašą. Esant poreikiui nario teisės gali būti perleidžiamos kitiems.

Tačiau paprastai privalumai neapsieina be trūkumų. Ar taip yra ir šį kartą? Deja, tačiau šiek tiek minusų reikia įvardyti. Įsteigti MB gali tik fizinis asmuo, o narių skaičius – ne daugiau nei 10.

Jei kyla ginčas, jo sprendimas gali būti painus. Kodėl? Nes balsavimo ir pelno skirstymo klausimai nėra itin aiškūs.

Turint omenyje, kad mažoji bendrija paprastai yra mažesnis vienetas nei uždaroji akcinė bendrovė, tikimasi paprastesnės buhalterijos. Visgi ši prielaida patvirtinama ne visada. Būna atvejų, kai MB apskaita nei kiek ne lengvesnė už UAB.

Viską apibendrinant galima teigti, kad mažoji bendrija yra patraukli verslo forma. Yra ir pranašumų, ir trūkumų, tačiau susumavus aišku, kad nauda didesnė nei minusai.

Rodyk draugams

Jeigu prekyba - Jūsų sritis, tokiu atveju naudinga pasidomėti logistikos paslaugomis, kurias Lietuvoje suteikia specializuotos įmonės. Kuo daugiau žinosite apie krovinių pervežimo įmones - tuo paprasčiau suprasite, kokia tai reikalinga paslauga ir kaip pasirinkti tokius specialistus, kurių paslaugos Jums tiktų labiausiai.

Krovinių pervežimo įmonės teikia labai plačias paslaugas. Tai reiškia, kad gali būti pervežami tiek standartiniai, tiek nestandartiniai kroviniai, tam tikros jų dalys.

TRANSPORTO PASIRINKIMAS

Krovinių gabenimas gali būti atliekamas keliomis skirtingomis transporto priemonėmis priklausomai nuo to, koks yra gabenimo tikslas. Krovinių pervežimo įmonės palengvina daugelio verslininkų gyvenimą ir pačios sėkmingai pasirūpina krovinio nugabenimu nuo A iki Ž nepriklausomai nuo to, kokių transporto priemonių gali reikėti.

 • Lėktuvas.
 • Laivas.
 • Sunkvežimis.
 • Mikroautobusas.

Keliaujant per skirtingas valstybes reikia ir atitinkamos transporto priemonės. Pačiam rūpintis visomis krovinio gabenimo smulkmenomis gali būti labai sudėtinga, kadangi neturint patirties teks labai daug domėtis, kad nepermokėtumėte. Kur kas paprastesnis pasirinkimas paprasčiausiai kreiptis į logistikos įmonę, kuri teikia visapusiškas krovinių pervežimo paslaugas iki bet kokio tikslo bet kokiomis priemonėmis.

KROVINIO PERVEŽIMO INFORMACIJĄ

Natūralu, kad kai krovinį reikia pervežti labai toli - daugelis verslininkų nori žinoti, kurioje vietoje jis konkrečiai yra kuriuo metu. Paprasčiausiai, taip sekti informaciją yra kur kas paprasčiau, o ir jaudintis reikės mažiau. Daugelis logistikos įmonių teikia tokią paslaugą. Paprasčiausiai, jie leidžia sekti savo krovinį esamuoju laiku.

Kai kurių įmonių vairuotojai gali nusiųsti SMS žinutę su reikalinga informacija. Bet kuriuo atveju, krovinio sekimo galimybės yra galimos, tad jeigu Jums tai aktuali - pasidomėkite, ar Jūsų pasirinkta įmonė teikia tokias paslaugas.

GARANTIJA

Krovinių pervežimo įmonės labai dažnai suteikia ir garantiją, kuri užtikrina, kad jeigu kelionės metu kroviniui kas nors atsitiks - tokiu atveju logistikos įmonė yra pasiruošusi suteikti nustatyto dydžio baudą arba paprasčiausiai sumokėti pinigus, kurie yra verti vežamo krovinio. Jeigu norite būti tikras dėl garantijos - būtinai detaliai įsiskaitykite į sąlygas, kurias pasirašote atiduodami savo krovinį specialistams.

Rodyk draugams

Paskolų ir kreditų refinansavimas yra skolos perkėlimas iš vienos kredito įstaigos į kitą su papildomomis sąlygomis. Tai dažniausiai reikalinga procedūra tuo atveju, jeigu įsipareigojimai per dideli, o kredito bendrovės nenumato galimybės juos sustabdyti arba peržiūrėti sutarties sąlygas. Kokiomis sąlygomis galima tikėtis refinansavimo ir kokia jo gavimo procedūra?

Mažesnės palūkanos

Norėdami perkelti skolą į kitą bendrovę turėtumėte įvertinti galiojančios sutarties sąlygas, įvertinti ne tik perėjimo į kitą kompaniją mokesčius, tačiau ir kiek sumažėja įmoka, kokios papildomos sąlygos yra. Tarkim, kartais paskolu refinansavimas galimas tik padengus hipoteką, papildomus mokesčius, atsižvelgiant į ne taip seniai Lietuvoje įvykusį nacionalinės valiutos keitimą. Įvertinti reiktų ir tai ar teikiamas paskolu refinansavimas be uzstato, o gal su turto užstatymu, paskolu refinansavimas isiskolinusiems su didesnėmis palūkanomis, tačiau tiesiog ilgesniu skolos grąžinimo terminu, ar pan.

Įvertinus šiuos aspektus galima matyti bendrą situaciją – kiek naudingas Jums asmeniškai bus paskolu refinansavimas. Jeigu analizės rezultatas netenkina verta pasvarstyti apie kitos bendrovės paieškas.

Galimybė pasididinti įsipareigojimą

Verta pripažinti ir tai, kad ekonomikai judant keturių ciklų ratu, paimta paskola kriziniu laikotarpiu būna su didesnėmis palūkanomis, nei vartojimo periodu. Tokiu atveju paskolu refinansavimas bankuose dažnai taikomas siekiant arba pasididinti paskolos sumą, arba sumažinti palūkanas. Abu tikslai realūs ir daugiau negu lengvai įgyvendinami. Tereikia atidžiai pasirinkti bendrovę, kurios tikslas yra paskolu refinansavimas geriausiomis sąlygomis.

Procesas nesudėtingas, bet skrupulingas

Būtina paminėti, kad paskolu refinansavimas atliekamas gana skrupulingo proceso metu. Jums reikia pasirinkti naują bendrovę, pateikti jai duomenis, jos atstovai turi iš naujo įvertinti Jūsų pajamas. Vetinama ir bendra situacija, t.y. ar būtinas refinansavimas be turto ikeitimo, individualios bankų ir kitų kredito bendrovių sąlygos (paskolos refinansavimas swedbank arba paskolos refinansavimas seb). Vėliau pasirašoma sutartis, klientas sumoka papildomus mokesčius pirmam kreditoriui, jeigu senoji paskolos sutartis tai numato.

Šio proceso metu rekomenduoja sekti paskolu refinansavimas atsiliepimai būtent tos kompanijos su kuria ketinate dirbti. Taip pat reiktų įvertinti kaip paskolu refinansavimas kaune ar kitur ir palyginti – kaip sąlygos skiriasi pagal vietovę.

Rodyk draugams

Apie išperkamąją nuomą dažniausiai susimąstome svarstydami būsto įsigijimo galimybę. Taip pat tokia nuoma buvo skelbiama, kaip itin patraukli automobilio pirkimo dalimis galimybė. Tačiau dėl visos eilės jos trūkumų ši paslauga taip ir neprigijo. Tad pasvarstykime, kodėl paskola vis dar lietuvio širdžiai mielesnis įsipareigojimas, nei išperkamoji nuoma, ir kuo jos skiriasi?

Mažesnės palūkanos

Tiesa pasakius, JAV ir kai kuriose Europos valstybėse išperkamoji nuoma laikoma patrauklia kreditavimo forma dėl labai mažų palūkanų. Bet tik ne Lietuvoje…. Siūlantys šią paslaugą dažniausiai griebia žvėriškas ar bent jau ženkliai didesnes palūkanas nei mokama už paprastą paskola. Dažnai, išperkamosios būsto nuomos sandoriuose buvo numatoma šešių ar net septynių procentų metinių palūkanų norma. Tuo tarpu paskolos bustui per kredito bendrovę – trys – keturi procentai. Toks skirtumas priverčia susimąstyti net didžiausią skeptiką.

Užstatas

Išperkamosios nuomos antras iš privalumų visuomet skelbiamas tas, kad nebūtina sukaupti pradiniam įnašui. Tačiau verta pripažinti, kad dažniausiai bendrovės jo prašo. Tuo pačiu metu visas internetas lūžta nuo paskolos be uzstato pasiūlymų. Juolab, paskolos internetu gali būti paimamos per kelias minutes, o išperkamoji nuoma visuomet turi būti patvirtinama sutartimi pas notarą.

Kreditingumo vertinimas

Jeigu kredito istorija prasta arba darbo stažas šlubuoja prašyti paskolos banke praktiškai neverta. Bijos rizikuoti skolinti, todėl paskolos gavimo tikimybė prilygtų savo ausų be veidrodžio matymui.

Tačiau išperkamoji nuoma taip pat turi savo niuansų. Tarkim, perkanti automobilį, greičiausiai, irgi vertins pirkėjo mokumą ir be darbo stažo ji nebus suteikiama, o paskolos bedarbiams greitųjų kreditų bendrovėse dažnai suteikiamos, atsižvelgiant į pašalpos dydį ir nustatytą mokėjimo laikotarpį. Tarkim, paskolos dnb pagal šiuos duomenis nebus didelės ar išduodamos ilgam periodui, tačiau momentinė vartojimo paskola yra galima.

Paskolų įvairovė

Verta pripažinti ir tai, kad išperkamoji nuoma riboja. Riboja, nes galima įsigyti tik vieną daiktą, pirkinį, būstą ar pan. Tuo tarpu greita paskola gali būti įvairiai paskirčiai, t.y. vartojamoji paskola internetu, kreditas automobiliui ar paskola būsto remontui.

Klausite kam išvis yra siūloma tokia paslauga, kaip išperkamoji nuoma? Atsakymas paprastas – tai dar vienas netikęs bandymas perkelti gerąją praktiką iš išsivysčiusių šalių į Lietuvą. Tiesiog noras pasipelnyti iškreipia patį modelį. Tad jeigu keliaujate į Prancūziją, Didžiąją Britaniją ar Skandinavijos šalis – išperkamosios nuomos sąlygos ten gali maloniai nustebinti.

Rodyk draugams

Dabar kone kiekvienas paslaugų ar prekių pardavėjas siekia pritraukti kuo didesnį lankytojų ratą, todėl Lietuvoje vargu rastumėte tokius specialistus, kurie nesireklamuotų elektroninėje erdvėje. Jiems pasiekti platesnę klientų auditoriją padeda turimos interneto svetainės. Žinoma, vienos yra paprastesnė, o kitos – įmantresnės. Pabrėžtina, kad svetainių kūrimas dažniausiai užsakomas kartu su visomis kitomis paslaugomis. Pavyzdžiui, norintys išvaizdaus tinklapio dažniausiai kreipiasi ir į kitos srities specialistus. Aiškiau kalbant, dauguma tinklapių kūrėjų siūlo svetainių kūrimo paslaugas, įskaitant ir turinį bei optimizaciją paieškos sistemoms. Šis paslaugų komplektas dažniausiai ir padeda pritraukti naujus klientus be didesnio vargo. Tiesa, jeigu kreipsitės į tokius specialistus, kurie atliks visus darbus, tai būkite pasiruošę ir atitinkamą biudžetą.

Svetainių kūrimas dabar siūlomas ne tik stambiam verslui, bet ir privatiems paslaugų teikėjams ar prekybininkams.

Jeigu esate fizinis asmuo, kuris teikia kažkokias paslaugas ar pardavinėja kažką, tai dar nereiškia, kad jums kreiptis į tinklapių kūrėjus neverta. Dabar netgi ir privatūs paslaugų bei prekių pardavėjai reklamuojasi elektroninėje erdvėje. Aišku, jeigu jūs teikiate kažkokias paslaugas tik viename mieste, tai galbūt daug naudos iš tinklapio nebus, tačiau jeigu jas teikiate nuotoliniu būdu, tai be tinklapio ko gero neapsieisite. Kiekvienam paslaugų teikėjui siūloma atidžiau dairytis į elektroninę erdvę, ir jeigu yra galimybė – veiklą reikėtų perkelti būtent į ją.

Elektroninėje erdvėje galima rasti gerokai daugiau potencialių klientų. Svarbiausia yra turėti tinklapį ir jį pritaikyti paieškos sistemoms. Žinoma, galima naudotis ir kitais reklamavimosi metodais, tačiau tinklapių kūrėjai pabrėžia, kad optimizacija yra ko gero vienintelis būdas ateityje išvengti išlaidų reklamai.

Jeigu svetainių kūrimas užsakomas iš neaiškių specialistų – laukite bėdos.

Dabar profesionalūs tinklapių kūrėjai bei įmonės pabrėžia, kad daugiausiai nesklandumų pasitaiko tuomet, kai kreipiamasi į mėgėjus ar neaiškius specialistus. Patartina dairytis į tas paslaugas, kurios siūlomos profesionalų. Jeigu kreipsitės į žinomus specialistus, kurie jau yra atlikę panašius darbus, tai didesnė tikimybė, kad išvengsite nesklandumų. Tokie specialistai dažniausiai yra punktualūs ir viską atlieka pagal sutartas sąlygas, o štai neaiškūs asmenys gali jus ir apgauti.

Rodyk draugams

Sukūrus internetinę svetainę savaime kyla klausimas kas toliau. Norėdami gauti maksimalią naudą iš internetinio projekto pradedame ieškoti seo paslaugos teikėjo. Lietuvoje yra nemažai aukštos kvalifikacijos specialistų. Deja, dar yra daugiau žmonių, kurie nusprendė pažaisti avantiūrą, pasimatuodami SEO specialisto antpečius. Tad kaip atskirti profesionalą nuo šarlatano?

Žada greitus rezultatus

Taigi, seo kas tai? Tai yra svetainės pritaikymas arba nuolatinis darbas su svetaine, kuris leidžia vartotojui ją surasti vos keliais paspaudimais per „Google”, „Yahoo” ir kt. sistemas. Optimizavimas apima ne tik Jūsų svetainės auditą, bet ir konkurentų tinklalapių analizę, darbą su raktiniais žodžiais…

Natūralu, kad organinės seo paslaugos reikalauja laiko. Todėl jeigu sutiktas specialistas žada per mėnesį Jums padėti užkopti į TOP trejetuką, greičiausiai, jis neturi žalio supratimo kaip tai padaryti arba naudojasi juoduoju seo. Juoduoju seo praminti nelegalūs, t.y. draudžiami veiksmai. Pastarąjį baudžia tos paieškos sistemos, o jį naudojančiųjų svetainės arba nukrenta į paieškos rezultatų gilumas, arba yra išmetamos už sistemų ribų. Kiekvienam verslui tai kvepia dideliais nuostoliais.

Siūlo plagijuoti turinį

Jeigu sutikote žmogų, kuris siūlo vieną tekstą naudoti keliose svetainėse bėkite nuo jo kuo toliau. Turinys yra seo paslaugos karalius – pagrindas. Tik originalus ir vartotojui naudingas tekstas gali atnešti naudą. Seo optimizacija yra procesas, kuriam tinkamas turinys turi didelę įtaką. Tad profesionalios seo paslaugos skiriasi nuo šarlatanų raganysčių ta plonyte, bet ryškia skirtingų požiūrių į Jūsų svetainės esamą arba būsimą turinį riba.

SEO vienintelis kanalas

Niekas negali neigti ­– seo optimizavimas yra svarbus kiekvienai svetainei. Tačiau puikių rezultatų pasiekti galima tik dirbant keliais kanalais vienu metu. Rekomenduojama seo derinti su socialinių tinklų rinkodara, remarketingu ar tradiciniais reklamos kanalais. Svarbiausia tikslinga ir efektyvi rinkodaros strategija ir pasiekti tikslai.

Nuo to, kiek rinkodaros kanalų bus naudojama seo paslaugos kaina nesikeičia.

Rekomenduoja pirkti nuorodas

Paieškos sistemų teikiamos rekomendacijos šioms paslaugoms keičiasi dažnai. Tarkim, „Google” bendrovėje periodiškai organizuojami seo mokymai. Tokios seo pamokos metu yra peržvelgiami visi pakeitimai, naujausi reikalavimai, bendros tendencijos.

Nuorodų kūrimas padidina svetainės žinomumą, tai yra išorinio optimizavimo dalis. Tačiau perkamos nuorodos greitai susekamos paieškos sistemų algoritmų. Kiekvienas žaidimas, kuris yra žaidžiamas ne pagal taisykles baigiasi greičiau nei pasiekiama pergalė. Todėl ir algoritmai tokius žaidėjus šalina iš žaidimo negailestingai.

Rodyk draugams

Dauguma žmonių taip ir neišdrįsta gyvenime padaryti kažką daugiau, negu kas pasitaikė savaime, ramiame kelyje. Tokiu dalyku galėtų būti laikomas ir investavimas, kuris pareikalauja rizikos, drąsos ir noro imtis veiksmų, kurie būtų iš tiesų labai ryžtingi. Galbūt kaip tik jūs esate tas žmogus, kuriam investavimas turėtų atnešti finansinę laisvę, nepriklausomybę ir daug malonių akimirkų. O gal tai visai ne jums. Tačiau turėtumėte žinoti, kad šiais laikais investavimas internetu vyksta, o ne, kaip senuose filmuose, kada žmonės tiesiog sėdi prirūkytuose baruose ir ten kažką sprendžia. Šiais laikais viskas sterilu, saugu, namuose prie kompiuterio. Belieka išsiaiškinti, ar investavimas i paskolas ar kitas veiklas galėtų būti jūsų veikla. Atkreipkite dėmesį į šiuos kelis klausimus, nes jie ir apsprendžia, ar jums ši tema aktuali.

Kiek turite pinigų?

Klausimas, kurio nenorėtumėte išgirsti iš kitų žmonių, tačiau galite į jį atsakyti patys sau. Juk galite, ar ne? Dažniausiai mes žinome, kiek turime pinigų. Bet ar turime jų pakankamai, kad šiais pinigais būtų padengtas ir investavimas Lietuvoje? Ar turime santaupų, iš kurių galime pradėti investuoti. Imti paskolą ir iš jos investuoti nepatariama. Jau geriau daryti atvirkščiai – investuoti į paskolas. Renginiai investuotojams dažnai žmones kviečia susipažinti su tokiomis investavimo platformomis.

Kiek turite drąsos?

Tam, kad būtų aišku, ar galite investuoti, pamąstykite apie savo drąsą. Ar išdrįstate priimti sprendimus, kurių bijo imtis kiti? Ar išdrįstumėte tai padaryti šį kartą? Ar nebijote sau pasakyti, kad pinigu investavimas nebūtinai atsipirktų ir galbūt jūs kažką prarastumėte? Jeigu turite drąsos elgtis kitaip negu visi, savarankiškai valdyti savo finansus, tuomet galite judėti pirmyn.

Ar tai būtų pagrindinis Jūsų užsiėmimas?

Šis klausimas yra iš tiesų svarbesnis negu jums atrodo. Ar investavimo platformos būtų vienintelė veikla, kuri jums galimai neštų pelną, ar būtų ir daugiau dalykų, kurie padėtų kaupti pinigus? Kitaip tariant, ar turite kokį darbą? Nėra gerai, jeigu jūsų vieninteliu užsiėmimu taps tik tarpusavio skolinimo platforma. Jums reikėtų taip pat pasirūpinti, kad turėtumėte pirmiausiai kitas nuolatines pajamas, na o toks investavimas, kuris būtų paskolos is fiziniu asmenu,  galėtų likti kaip papildoma veikla.

Su kuo pasitarsite?

Nebūkite vienas lauke karys, nes tokiu būti negera. Pirmiau pasitarkite su kuo nors, kas jus supranta, ir kas bent kažkiek supranta finansinius, verslo ar investavimo klausimus. Nesitarkite su kategorišku ir visiems nurodinėjančiu žmogumi, galvojančiu, kad jis yra visažinis. Tokiam žmogui bus svarbiau pademonstruoti savo žinias ir pasakyti kažką, kas jam atrodytų protinga, ir jis stengsis tai įrodyti iš visų. Tą jis darys ne dėl jūsų, o dėl savęs. Tarkitės su žmogumi, kuris iš tiesų jus gali išklausyti ir normaliai patarti. Tačiau galiausiai visus sprendimus vis tiek priimkite patys, nes ir investavimas nuolat reikalaus savarankiško sprendimų priėmimo.

Ar turite priklausomybių?

Nesvarbu, kokią investavimo rūšį rinksitės, ar tai bus tarpusavio skolinimo platforma, ar tai bus investavimas i nekilnojama turta – tai vis tiek bus rimta, sveiko proto, nuovokumo, budrumo ir supratingumo reikalaujanti veikla. Tik taip jūsų investicija atsipirks,  o ne taps nuostoliu. Tad paklauskite savęs, ar sugebate nuosekliai ir stipriai dirbti, ar jūsų nevargina priklausomybės, staiga išmetančios iš normalaus ritmo? Būkite sąžiningi sau ir netrukus paaiškės, ką galite, o ko ne.

Rodyk draugams

Įmonės kūrimas yra ilgas procesas, kurio sėkmingumas priklauso ne tik nuo pačios neapčiuopiamos sėkmės bei atsidūrimo laiku ir vietoje, bet ir nuo asmeninių jaunojo verslininko savybių bei visos sukauptos patirties, kad ir kokia ji bebūtų. Kaip žinia, vienas geriausių būdų nekartoti klaidos tai yra pačiam ją padaryti. Kai patys suklystame, klaidos mums virsta pamoka, kurios pakartoti tikrai nesinori. Nors kai kurie žmonės mėgsta sakyti, jog geriausia mokytis iš svetimų klaidų, tačiau tiesa ta, kad didesnė tikimybė nebekartoti klaidų susikuria tada kai klaidas patiriame patys. Klaidų neišvengsime, tačiau visgi įmonės kūrimas reikalauja tam tikro pasiruošimo, kuris užtikrins bent jau sklandžią pradžią. Kai jau turite gryną savo verslo idėją, nusistatote rinką ir susipažįstate su konkurentais metas pagalvoti dar apie kelis svarbius elementus.

 • Nustatykite kainas. Atlikite papildomų tyrimų ir susižinokite vidutines Jus dominančios industrijos kainas. Tai ne tik padės Jums valdyti savo verslą kur kas efektyviau, bet taip pat tokios Jūsų žinios bus įdomios išgirsti ir investuotojams.
 • Nustatykite ir susikurkite biudžetą. Kai tik nustatysite su kokio dydžio pinigų suma Jums teks dirbti, išsiaiškinkite kiek kainuos laiko ir pinigų sukurti savo produktą ar paslaugą, tuomet galėsite susikurti rinkodaros planą.
 • Susiraskite tinkamus investuotojus. Pačiai pradžiai Jums reikės lėšų. Pradžios lėšomis gali virsti Jūsų santaupos, kredito kortelės, paskolos, kreditai, dotacijos ar rizikos kapitalas. Taip pat ieškokite tokių investuotojų, kuriems Jūsų verslo idėja būtų tiek pat įdomi kiek ir Jums patiems. Ieškokite tokių investuotojų su kuriais tikite, jog gerai sutarsite ir Jums seksis bendradarbiauti.
 • Klausykitės investuotojų patarimų. Nesvarbu ar Jums pasisekė ir radote tokius investuotojus su kuriais sutampa Jūsų auros ar Jūs patys nesuprantate kodėl tie investuotojai sutiko su jumis bendradarbiauti, nes Jūsų auros nesutampa… Svarbiausia, nepriklausomai nuo to ar Jums investuotojai patinka ar ne, — klausykite investuotojų, nes jie irgi turi žodį Jūsų kompanijoje. Jūs privalote bent jau įsiklausyti į investuotojų patarimus ar pasiūlymus, bet tai tikrai nereiškia, kad Jūs turite daryti taip kaip jie pasiūlys. Vis dėl to verslas yra Jūsų.
 • Pasirūpinkite, kad nuo pirmųjų įmonės veikimo dienų būtų tvarkingai vedama buhalterinė apskaita. Samdant profesionalius buhalterius išvengiama daug bereikalingų klaidų.

Rodyk draugams

Tam, kad jūsų prekybinė ar paslaugų veikla būtų sėkminga, tenka pagalvoti apie daugybę dalykų. Žinoma, ypatingai svarbu tai, kokią įrangą pasirinksite, tačiau tai – tik dalis sėkmės. Turėtumėte atkreipti dėmesį ir į tai, kokia jūsų pasirinkta prekybos sistema bus įdiegta į jūsų į aparatus – tai gali turėti įtakos jūsų ir jūsų darbuotojų darbo kokybei.

Kur dažniausiai prireikia prekybos sistemų?

Nesunku įsivaizduoti, kur dažniausiai reikalinga patikima prekybos sistema. Tai vietos, kuriose paprastai susirenka nemažai žmonių, tad greitis ir aptarnavimo kokybė – du svarbiausi aspektai, kurie turi būti suderinti. Paprastai jomis naudojasi dideli restoranų tinklai – taip lengviau centralizuoti ir valdyti visą restoranų tinklą, užtikrinti, jog juose bus laikomasi vienodų standartų, įgyvendinamos numatytos programos bei realizuojami tinklo numatyti planai. Žinoma, tinkama valdymo sistema reikalinga ir bet kokioms kavinėms ar restoranams: staliukų rezervavimas ar sąskaitos padalinimas pagal klientų pageidavimus – visa tai užtikrins jūsų aptarnavimo kokybę. Svarbu ir tai, jog lengvai valdomos sistemos leidžia sutaupyti laiko tiek aptarnaujant klientus, tiek tvarkant įstaigos apskaitą. Išmušus čekį, sistema automatiškai nurašo patiekalams panaudotas žaliavas, todėl galima matyti realų likučių skaičių, sudaryti pelno ir nuostolių ataskaitą, atlikti analizę, perkamų žaliavų ir likučių kontrolę, ypač lengvai ir greitai užsakyti produktus iš tiekėjų.

Sistema užtikrina lojalumą

Lietuvoje vis sparčiau populiarėja lojalumo kortelių kultūra, tapusi savotišku bumu. Kone kiekviena stambesnė prekybos ar paslaugų vieta turi savo nuolaidų kortelę, kurioje įmanoma kaupti lojalumo taškus. Taip jūsų įstaiga tampa patrauklesnė klientui, o galimybė rinkti taškus užtikrina, jog klientas veikiausiai grįš dar ir dar kartą. Akcijų valdymo modulis – tiesiog neatsiejama geriausių prekybos sistemų programinių įrangų dalis. Lojalumo kortelių ir kaupiamų taškų nauda įmonei pastebima kone iš karto po tokių sistemų įdiegimo. Jei sudarysite sąlygas klientams kaupiamus taškus vėliau išleisti, galite neabejoti, jog klientai tai įvertins. Prekybos sistemos, kuriose yra integruotos lojalumo kortelių programos, paremtos pinigų užšaldymo principu: taškus, gaunamus perkant tam tikras prekes ar paslaugas, žmogus vėl galės išleisti tik toje pačioje vietoje. Be to, lojalumo kortelių sistema leidžia jums iš arčiau pažinti savo klientus ir taip sukurti ryšį tarp jūsų ir kliento. Asmeniniai pačių klientų nurodyti duomenys suteiks galimybę jiems pranešti apie aktualiausius pasiūlymus, nuolaidas ir pan. Be to, turėsite galimybę tiesiogiai kreiptis į klientus, norėdami išsiaiškinti, kokią reklamos kampaniją rinktis – žinodami, kas aktualu ir svarbu klientui, galėsite netrukdomi augti.

Sistemos reikalingos ir svėrimui

Prekybos sistemomis naudojasi ne tik maitinimo įstaigos, bet ir parduotuvėse. Neretai kaip tik šiose vietose prireikia žinoti tikslų parduodamos prekės svorį, todėl svėrimo sistemos prekybai itin aktualios. Žinoma, pirmiausia itin svarbu pasirūpinti tinkamomis svarstyklėmis – apgalvokite jų vietą, naudojimosi patogumą, būtiną svėrimo galią, o tuomet – kokią svėrimo sistemą rinksitės. Juk sveriant produktus gali prireikti daugybės galimybių, pvz., integruotų pirkėjų ir pardavėjų ekranų, kainos skaičiavimų, kabančios lėkštės (drėgnų produktų, tokių, kaip žuvis, svėrimui), etikečių bei grafinio logotipo spausdinimas ir kt. Visų svarstyklės suderinamos su kasų sistema, todėl puikiai veiks ir suteiks galimybę tinkamai aptarnauti klientus. Veikiausiai įsitikinote, jog nuo to, kokia prekybos sistema integruota jūsų pasirinktuose aparatuose, priklauso ne tik jūsų darbo patogumas, bet ir aptarnavimo kokybė, tad nerizikuokite ir rinkitės pažangiausias prekybines sistemas.

Rodyk draugams