Kaip turėtų atrodyti vadovas? Visada rimtas, kartais net piktas, trankantis kumščiu į stalą? O gal visada linksmas, duodantis „penkis” visiems sutiktiesiems įeidamas į biurą, „skaldyti” anekdotus ir užjausti, kai darbuotojui ištinka nelaimė? Tokios žmogaus savybės nėra būtinos, norint vadovauti įmonei, skyriui ar projektui. Vadovavimo įgūdžiai nepriklauso nuo humoro jausmo ar vidinės energijos.

Vadovavimo įgūdžių dabar mokomasi įvairiuose seminaruose ir mokymuose, kurių dešimtys vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose. Kursus dėsto įvairių sričių specialistai, nebūtinai patys vadovai, nes tai ne patarimų žarstymas, kokias gudrybes naudoti, kad įmonės pelnas padvigubėtų…

Vadovui vienas iš svarbiausių momentų yra darbuotojų motyvacija. Kaip įtikinti savo darbuotoją, kad papildomos pastangos atneš didžiulę naudą jam pačiam, kaip specialistui, o, aišku, ir įmonei bus labai naudingi geresni asmeniniai rezultatai? Kaip įrodyti kolektyvui, kad tik visų darbuotojų įsitraukimas į bendrą veiklą, ir tų pačių tikslų siekimas gali nulemti įmonės sėkmę? Atrodo, išeitis paprasta - pinigai už greičiau ir geriau atliktus darbus, tačiau šiuolaikiniai ekonomikos dėsniai parodė, kad ne visada pinigai yra svarbiausia. Taip pat ne visada įmonė turi tokių pinigų, kuriuos galėtų skirti darbuotojų premijoms už kiekvieną gerai atliktą projektą.

Šios dilemos išsprendžiamos tik paties vadovo, kurio vadovavimo įgūdžiai yra labai aukšto lygio ir pamatuoti. Tokiu vadovu gimti negalima, juo reikia tapti ugdant save ir savo pasaulėžiūrą. Taip pat vadovas neturi bijoti prisiimti atsakomybės ir priimti sunkius sprendimus. Dažnai projektai stringa dėl kažkurios silpnos grandies komandoje. Jos pašalinimas yra skausmingas iš pradžių visiems, bet naudingas galutiniame etape. Kaip atleisti ilgametį darbuotoją, kuris yra praradęs motyvaciją ar dėl kitų priežasčių nebegali 110% padėti komandai? Ypač, kai praeityje toks darbuotojas buvo varomoji įmonės jėga, ar net pats vadovas… Tokiose situacijose pasireiškia tikrasis vadovo charakteris.

Niekas su mokslu negimė. Vadovauti reikia mokytis - skaityti knygas, straipsnius apie vadovavimo problematiką, dalyvauti specialiuose apmokymuose ir kursuose, galų gale keisti savo pasaulėžiūrą tam tikrais klausimais.

Dabar direktoriumi tapti lengva, tačiau vadovauti - sunku…

Kviečiame į efektyvius vadovavimo įgūdžių tobulinimo kursus, kuriuos veda patyręs lektorius Artiomas Šabajevas. Kursai vyksta Vilniuje ir Kaune, mažomis - iki 12 žmonių grupėmis.

Patiko (0)

Rodyk draugams