Kiekvienas mūsų prisimename savąjį darželį – linksmus, besišypsančius draugų veidus, gerą, bet prireikus – griežtą auklėtoją.  Puikiai pamename ir aplinką, kurioje praleidome šitiek laiko: mažytes kėdutes ir staliukus, prie kurių žaidėme kaladėlėmis, jaukias loveles, kuriose, užuot miegoję, svajodavome apie ką nors gražaus, bei mažytes spinteles, kuriose tilpdavo mūsų visas gyvenimas. Darželis – ta vieta, kurioje formuojasi vaiko asmenybė, kurioje jis mokosi pažinti pasaulį, auga ir tobulėja. Itin svarbu, kad ta vieta būtų jauki, miela vaiko akiai, bet kartu ir saugi. Kokius reikalavimus turėtų atitikti vaikų darželio baldai?

Saugumas. Vaikai pasižymi neblėstančia energija – jiems norisi dūkti, šėlti ir džiaugtis akimirka. Nors ir yra prižiūrimi auklėtojos, tačiau daugelis tėvelių visgi nerimauja, kad jų vaikas darželyje nesusižeistų. Norint to išvengti, visi baldai turi atitikti nustatytus higienos bei ugdymo reikalavimus. Visų pirma, darželyje turi būti įrengtos ir gerai pritvirtintos individualios spintelės vaikų viršutiniams drabužiams. Taip mėgstamoje mažųjų žaidimų aikštelėje stalai ir kėdės turi būti vienos baldų grupės bei ženklinti, o jų dydis – būtinai pritaikytas mažųjų ūgiui. Baldai žaidimų patalpose turėtų būti statomi atsižvelgiant į užsiėmimo pobūdį, taip pat į saugų atstumą nuo sienos su langais iki stalų – 1 m. Siekiant išvengti netvarkos, žaidimų patalpose turi būti įrengtos lentynos žaislams sudėti.

Miegamuosiuose turi būti pastatyta tiek lovyčių, kiek planuojama vietų, šios turi būti įmontuotos sienoje bei atitikti vaikų ūgį, taip pat turi būti įrengtos sieninės spintos švariai patalynei laikyti. Draudžiamos dviaukštės lovelės.

Tvirtumas, ilgaamžiškumas. Susimąstę apie savąją vaikystę, su nostalgija prisimename, kokie judrūs ir aktyvūs buvome, kaip nesinorėjo tiesiog sėdėti ir nieko neveikti – nuolat lėkėme. Į tai reikėtų atsižvelgti, renkantis vaikų darželio baldus. Kartais labai gražūs baldai ne tik brangūs, bet ir ne itin patvarūs. Siekiant ilgalaikės investicijos, baldai turi būti pagaminti iš tvirtos, sveikatai ir aplinkai nekenksmingos medžiagos. Atsižvelgdami į faktą, kad vaikai labai sparčiai auga, daugelis baldų gamintojų dabar gali pasiūlyti ne tik tvirtus, bet ir reguliuojamo aukščio baldus.

Žaismingumas, kūrybiškumo skatinimas. Nepaisant itin svarbių reikalavimų, išvardytų aukščiau, nepamirškime, kad baldai turi atlikti ne tik savo tiesioginę paskirtį, bet ir ugdyti vaikų kūrybiškumą, pasaulio suvokimą. Jie turi būti ne tik saugūs, atitinkantys reikalavimus, bet ir spalvingi, žaismingi. Visgi vaikams labai svarbi estetika – matydami mielus akiai, spalvotus baldus, žaislus, vaikai patys mielai veršis į darželį, o dienai pasibaigus, nenorės jo palikti.

Kaip matote, svarbiausi kriterijai, keliami darželio baldams, yra keli: saugumas, tvirtumas, ilgaamžiškumas bei žaismingumas. Iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje jie gali pasirodyti sunkiai suderinami, tačiau pasidomėjus – viskas įmanoma! Nemažai informacijos ir pasiūlymų, atitinkančių kiekvieno skonį ir finansines galimybes, galima nesunkiai rasti internete. Visi tėveliai savo vaikui nori suteikti geriausia – kartais, galbūt, tai, kuo patys neturėjo galimybės džiaugtis. Leiskime savo atžaloms augti saugioje, jaukioje aplinkoje, kurią, jau užaugę, jie galėtų prisiminti su nostalgija ir šypsena veide.

Patiko (0)

Rodyk draugams