Gyvenamojo būsto įrengimas – darbas sunkus ir ne kiekvienam pakeliamas. Tačiau kas jau kas, bet mes, lietuviai, esame visažiniai ir mokantys begalę darbų. Tad įsirengti vieną kitą kambarį mes mokame ir patys: negi nemokėsim plytelės priklijuot ar parketlentės pridėti.

Bet šįkart aš ne apie tai. Šįkart apie mistinę frazę: vonios įranga. O ji nesibaigia keramika ir pačia vonia. Kriauklė, maišytuvai, galbūt klozetas, spintelė, veidrodis, lentynėlės, radiatoriai ir visi kiti būtini/nebūtini aksesuarai. Žinoma, prieš renkantis šiuos, pirmoje vietoje eina plytelės: tiek grindims, tiek sienoms. Kaip jas išsirinkti?

Vertėtų pradėti nuo poreikių – ko norite iš vonios. Ar ramaus kampelio, ar kad ši patalpa sukeltų aistrą, pažadintų iš snaudulio? Šiuos dalykus apsprendžia būtent plytelės, tiksliau – jų spalva. Raudonos ir juodos derinys visada stimuliuos, geltonos ir mėlynos – nuramins, privers susikaupti. Ryškios spalvos, kaip oranžinė, tokiam kambariui netiktų – anot įvairių interjero dizainerių, tokios spalvos kaip rožinė, žydra ar jau minėta ryški oranžinė tinka nebent išsiskirti siekiantiems automobiliams, tačiau ne namams. Tuo tarpu šviesios, švelnios spalvos – balta, vos pilkšva ar kitokio atspalvio itin šviesi spalva vonioje nuramins, suteiks pasitikėjimo, saugumo jausmą.

Turbūt teko pastebėti, kad vonios įranga dažniausiai būna šviesių atspalvių: balta, gelsva, sovietiniais laikais būdavo mėgstama ir blanki rožinė ar šviesiai žalsva spalvos. Šiais laikais mados keičiasi (na, vakarų Europoje jos ir prieš trisdešimt metų buvo kitokios nei tuometinėje SSRS) ir vis dažniau galima pamatyti kontrastingą vonios kambarį – pavyzdžiui, raudonos, juodos ir baltos plytelės derinamos su balta santechnika.

Kokios mados vyraus po dešimtmečio, atsakyti neįmanoma, tad įsirenginėjant būstą šiuo metu, nevertėtų per daug kreipti dėmesį į ateities prognozes. Tačiau praversti tokius žurnalus kaip „Mano namai“, permesti akimis Domoplius.lt galerijas su vonios kambario dizainų pavyzdžiais verta ne mažiau nei prieš perkant automobilį patikrinti jį servise. Pakeisti vonios įrangą iš esmės yra sunkiau nei perstatyti eilinį kambarį, tad šiai patalpai plytelės ir kiti atributai turi būti pasirenkami itin atidžiai.

Patiko (0)

Rodyk draugams