Židinys – neatsiejama jaukių namų interjero detalė. Ji suteikia prabangos, šilumos ir jaukumo įspūdį, padeda atsipalaiduoti, nurimti po sunkios dienos ar savaitės. Daugelis šią puošmeną norėtų turėti ir savo namuose, tačiau židinių montavimas nėra tai, į ką derėtų žiūrėti lengvabūdiškai. Jei nori turėti patvarų ir ilgai tarnaujantį židinį, turi pasikliauti ne savo mėgėjiškomis žiniomis, o profesionalų patirtimi ir jų atliekamu darbu.

Ne vienu privalumu pasižymintys židiniai yra vienas pigiausių patalpų ir net visų namų apšildymo būdų. Jais galima šildyti tiek mažų, tiek pakankamai didelių patalpų erdvę. Tam tereikia pasirinkti tinkamos konstrukcijos ir galingumo ugniakurus. Tačiau ne vien nuo jų priklauso patalpų apšildymo galimybės. Tai įtakoja ir naudojamų malkų kokybė, patalpos sienų, langų ir stogo šiluminis laidumas. Jei ruošiatės montuoti židinį savo namuose, į visa tai turėtumėte atkreipti dėmesį. Tačiau namų židiniai tarnauja ne tik kaip šilumos šaltinis.

Židiniai namams suteikia jaukumo, todėl juos įprasta montuoti svetainėje, kur priimami svečiai, draugai ar giminaičiai. Bendrauti prie židinio yra nepaprastai malonu, kadangi tai atpalaiduoja, leidžia nurimti ir pasimėgauti ugnies skleidžiamu grožiu. Būtent todėl židinių montavimas yra nepaprastai glaudžiai susijęs ir su interjero planavimu. Patalpos projektas turi būti tinkamai suderintas su židinio vieta, todėl prieš statant ar montuojant židinį individualiai, būtina nors pasitarti su kaminų ar židinių kvalifikuotu specialistu.
Montuojant židinį nederėtų pamiršti ir dūmtraukio. Viskas turi būti tarpusavyje suderinta, kadangi netinkamas židinio projektas gali pridaryti daug nemalonumų. Nemalonumai veda prie nenumatytų išlaidų, tad apie viską reikia gerai pagalvoti net kelis kartus. Na, o kai židinio planas puikiai suderintas su namų infrastruktūra, telieka pasirūpinti jo apdaila. Ji gali būti labai įvairi – iš marmuro, medžio tinko ar metalo.

Profesionalai žino, jog židinių montavimas turi būti atliekamas itin kruopščiai. Tai reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių, kurių ne vienam židinio siekiančiam asmeniui nepakanka. Juk net ir viena smulkmena gali įtakoti visų namų interjerą, tad rizikuoti neverta. Geriau pasikliauti specialistų pagalbą. Kokybės ir kainos santykis tarp darbuotojų ir užsakovų derinamas tarpusavyje, todėl tiek sudėtingo, tiek standartinio židinio projektas kainuos mažiau ir tarnaus ilgiau. Atsinaujinkite savo namų interjerą jau šiandien.

Patiko (0)

Rodyk draugams