Lietingas rudens vakaras su vyno taure prie spragsinčio židinio: geriausia, jog tokia romantika prieinama ne tik turtuoliams, gyvenantiems ištaiginguose namuose. Ar žinojote, jog židiniai- misija įmanoma net ir daugiabučiuose (aišku, su tam tikromis išlygomis)? Apie tai ir kitus aktualius klausimus - šiame straipsnyje.

Ko reikia norint įsirengti židinį daugiabutyje?

Ne paslaptis, jog gyvenimas daugiabutyje glaudžiai susijęs su bendruomeniškumu, tad, natūralu, net menkiausi žingsniai reikalauja kaimynų palaiminimo: sutikimą turi duoti daugiau nei 50 proc. butų savininkų. Apie šį projektą  būtina informuoti bei gauti leidimą ir iš namo bendrijos ar administruojančios įmonės: juk židinys susijęs su laikančių konstrukcijų bei bendros namo nuosavybės keitimu. Aišku, ties tuo formalumai tikrai nesibaigia. Jums dar reikės pabendrauti su Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus, Priešgaisrinės saugos bei Visuomenės sveikatos centro specialistai.

Tiesa, svarbu žinoti, jog židiniai dėl techninių niuansų bei saugumo sumetimų gali būti įrengiami tik 1-5 daugiabučio aukšte, taip pat paskutiniame pastato aukšte.

Ką svarbu žinoti renkantis židinį?

Nepriklausomai nuo to, židinį statysite daugiabutyje ar nuosavame name, būtina galvoti ne tik apie estetinius pastarojo pasirinkimo sprendimus, bet ir praktines bei saugumą užtikrinančias detales. Neabejotinai pati svarbiausia konstrukcinė židinio dalis - dūmtraukis, tiesiogiai susijęs su trauka, optimaliu šilumos paskirstymu, lengvesne priežiūra bei svarbiausia, mažesne gaisro tikimybe. Priklausomai nuo to, ar židinys tarnaus kaip dekoratyvinė interjero detalė, kurią praktiškai panaudosite tik kelis kartus per metus, ar atliks pastato šildymo funkciją, priklauso ir statinio konstrukcija. Yra ir daugiau svarbių niuansų, tačiau pastaruosius aptarsite su darbą atliksiančiais meistrais, kurie, be abejonė, privalo būti aukštos kvalifikacijos ir išmanyti savo darbą.

Jei įrengti židinio galimybės daugiabutyje ar kito tipo pastate nėra, o gal tiesiog pralaimėjote debatus su namiškiais, nusivilti neturėtumėte. Viena iš alternatyvų - elektriniai ar biožidiniai, kurių įrengimui nėra reikalingas dūmtraukis. Aišku, tai neprilygs malkų spragsėjimui ir tam natūraliam pastarųjų degimo kvapui, tačiau norimą estetinį vaizdą namuose tikrai išpildysite. Galiausiai, galite paguosti save, jog tokio tipo židiniai yra kur kas saugesni ir reikalauja mažiau priežiūros.

Patiko (0)

Rodyk draugams