Vykdote ekonominę veiklą? Turite įmonę? Esate darbuotojas, atsakingas už buhalterių suradimą? Planuojate kurti verslą? Kiekvienu iš šių atvejų reikalinga buhalterija. Ir ne šiaip sau buhalterija, nes mokesčių skaičiavimas ir kiti veiksmai – atsakomybės sinonimas.

3 priežastys, įrodančios kokybiškos buhalterijos svarbą: išlaikomas produktyvumas, viskas suskaičiuojama tiksliai, išvengiama chaoso.

Produktyvumas

Kiekvienas turi daryti tai, ką išmano. Ar sutinkate su šia mintimi? Darant tai, kas patinka, viskas vyksta gerokai sklandžiau. Tad kyla retorinis klausimas: kodėl buhalterija rūpintis turėtų sekretorė ar valytoja? Kad viskas būtų kuo produktyviau, reikalingi kompetentingi buhalteriai.

Vienos įmonės yra suteikusios specialistams nuolatinę darbo vietą, kitos naudojasi laisvai samdomų specialistų paslaugomis. Kuris variantas geresnis? Vienareikšmio atsakymo nėra, viskas priklauso nuo daugybės faktorių.

Tikslūs skaičiai

Jei skaičiuojant įveliama klaidų, vėliau tenka jas taisyti. Todėl buhalterija turėtų būti itin tiksli. Natūralu, kad kaskart samdant vis kitą specialistą sunkiau užtikrinti tikslumą. Juk asmuo, atliekantis buhalterijos darbus konkrečioje įmonėje jau ne pirmą kartą, yra susipažinęs su veiklos procesais. Jam nereikia aiškinti visko nuo A iki Ž. Taip ir tikslumą lengviau pasiekti.

Ką nors suskaičiavus netinkamai, atsiranda spragų. Kartais jos pastebimos iškart, kartais po kurio laiko. Profesionalų tikslas išvengti tokių spragų.

Išvengiama chaoso

Dar vienas svarbus punktas yra chaosas. Tiksliau, jo suvaldymas. Jei kaskart atėjus į darbą reikėtų iš naujo susidėlioti šūsnis dokumentų, darbas apsunktų. Jei kaskart gautumėte naują darbo stalą ir naują kompiuterį, vėlgi praeitų bent šiek tiek laiko, kol apsiprastumėte. Jei netiksliai suskaičiuojami atlyginimai, kyla šurmulys.

Kokybiška buhalterija padeda apsisaugoti nuo chaoso. Tikriausiai žinote, kas yra LEAN? Tai metodika, kurią taikant palaikoma maksimali tvarka, atsisakoma tam tikrų procesų, ir visa tai dėl didžiausio produktyvumo bei aukščiausių rezultatų. Buhalterijos specialistai prisideda prie šių tikslų įgyvendinimo.

Nepriekaištingos ataskaitos, tiksliai suskaičiuoti mokesčiai – tik pora pavyzdžių, susijusių su buhalterių veikla. Bet net ir šie du pavyzdžiai liudija didelę tikslaus skaičiavimo reikšmę. Kreipiantis į patikimą specialistą gaunamas teigiamų savybių komplektas.

Patiko (0)

Rodyk draugams