Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2014-01-14

Kodėl verta pirkti medinius langus?

Publikuota: Kita, Namai, Pirkiniai, darbas, verslas

Nusprendę pasikeisti langus, norom nenorom pradedam svarstyti, kokią produkciją pasirinkti. Apie plastikinių langų naudą kalbama nuolatos, tačiau mes vis tiek juntame artumą medienos gaminiams - juk mediniai langai ir durys būstui suteikia jaukumo ir elegancijos. Šie gaminiai ypatingai vertinami žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata. Šiandien galima įsigyti įvairiausio dizaino ir skirtingų spalvų langus, kurie atitiks net ir išrankiausių klientų poreikius.

Mediniai langai gerai sulaiko šilumą, todėl jie ypatingai vertinami žiemos metu. Nuolatos augant mokesčiams už šildymą, aukštas šilumos sulaikymo koeficientas suteikia mediniams langams neabejotino pranašumo - jei lygintume šiuos langus su aliuminiais ar plastikiniais, įsitikintume, kad medis pasižymi geresnėmis šilumos izoliavimo savybėmis.

Mediniai langai žavi mus savo natūralumu - medis „kvėpuoja”, todėl padeda išlaikyti drėgmės balansą patalpose. Be to, medis turi žemiausią šiluminio plėtimosi koeficientą, todėl tokie langai yra stabilūs - galėsite rinktis iš įvairiausių dizaino gaminių ir nebijoti, kad bus pakenkta apsaugai nuo triukšmo arba langų šiluminei varžai. Priešingai nei daugelis kitų dirbtinių medžiagų, mediniai langai nekaupia elektrostatinio krūvio, todėl tokių langų nereikia valyti antistatinėmis plovimo medžiagomis.

Tiesa, mediniai langai turi ir savų minusų: laikui bėgant nuo saulės gali pradėti kisti rėmo spalva, be to, medis, keičiantis temperatūrai lauke, gali pradėti judėti (plėstis arba trauktis), tačiau negalima pamiršti, kad klimato pokyčiai pridaro daug žalos ir kitų tipų langams. Negalima pamiršti ir to, kad mediniai langai reikalauja daugiau priežiūros, kadangi jie nėra atsparūs mechaniniam poveikiui. Be to šių langų kainos dažniausiai gerokai viršija kitų langų kainas.

Mediena yra skirstoma į dvi pagrindines rūšis - lapuočių ir spygliuočių. Šiandien tiek viena, tiek kita gali būti naudojama langų gamybai. Iš spygliuočių paprastai pasirenkama pušis - tokie langai šiek tiek pigesni, tačiau, naudojant prastesnes gamybos medžiagas, jie gali būti netinkamai nusakinti. Iš lapuočių medienos ypatingai vertinamas ąžuolas ir raudonmedis. Tokie langai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu.

Daugeliui žmonių labai svarbu langų ilgaamžiškumas ir jų perdirbimo galimybės. Nors plastikiniai langai yra pigesni, tačiau nereikėtų pamišti to, kad itin dažnai plastikas paliekamas tiesiog irti, o irdamas į aplinką jis skleidžia žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų. Tiesa, šiandien vis daugiau įmonių sutinka nebereikalingus plastikinius langus išvežti ir atitinkamai perdirbti. Deja, daugelis mūsų apie langų likimą negalvoja ir gaminius renkasi šiai dienai. Ekonomiškai naudingesnis sprendimas yra plastikiniai langai, todėl dažniausiai juos renkasi daugiabučių gyventojai, už mažesnę kainą siekiantys funkcionalumo. Mediniai langai dažniausiai puošia prabangesnį interjerą, todėl paprastai juos renkasi nuosavų namų savininkai. Be to, medinius langus laikui bėgant reikia perdažyti arba lakuoti, tuo tarpu plastikiniai langai papildomos priežiūros nereikalauja.

Patiko (0)


Atgal į: Kodėl verta pirkti medinius langus?