Nuostabus dalykas tas serijinis fotoaparatas. Turiu juos du Olympus ir FujiFilm, kurie daro po keliolika kadrų per sekundę. Tiesa, nuotraukos paplaukusios, lyg ištrauktos iš nufilmuotos medžiagos, tačiau su jomis galima padaryti kažką naudingo - judančius paveikslėlius. Tai paprastai GIF formato paveikslėliai, kur kadrai rodomi tam tikru greičiu. Pabandžiau keletą tokių įrankių ir štai kas išėjo:

Picasion.com internetine programa padarytas paveikslėlis. Gana nepatogus, nes visas 10 nuotraukų reikia sukelti rankiniu būdu - “Browse”, atsidarai nuotrauką, “OK” ir vėl iš pradžių. Tiesa, yra importavimo galimybės ir Flickr ir Picasa, bet jų netikrinau, nes ten “darbinių” nuotraukų paprasčiausiai nededu. Greitį galima pasirinkti, tačiau neaišku, kas yra “normal” o kas “fast”. Šis paveiksliukas buvo padarytas su normal greičiu. Blogai tai, kad negalima redaguoti jau sugeneruoto paveikslėlio ir viską reikia daryti iš naujo, jei kažkas netinka…

GIFninja.com yra jau kur kas geresnis įrankis, nes čia galima atverti visas nuotraukas iš karto, jas pažymėjus kompiuteryje naudojant Ctrl mygtuką. Tada belieka nustatyti greitį ir sugeneruoti. Funkcijų mažai, užtai viskas labai aišku. Neramina tik failo dydis, nes nuotraukos nesuspaudžiamos ir dydis daromas originalus. Reiškia prieš tai reikia nuotraukas “resizinti”.

GIFup.com veikia tuo pačiu principu, kaip ir Picasion. Atrodo, kad jie naudoja tą patį PHP skriptą, kaip ir dar keli kiti, tad įkėlimas rankomis po vieną nuotrauką garantuotas. Maža to, yra nuotraukų riba - galima įkelti tik 9 nuotraukas. Gerai yra tai, kad jas galima redaguoti internete - sumažinti, apkirpti, apversti ir t.t. Pasirenkamas dydis ir greitis. Didžiausia blogybė yra ta, kad uždedamas jų adresas paveikslėlio viršuje. Jam nuimti jau reikės specialių programų, tad nelabai patogu…

Yra dar keletas įrankių, veikiančių panašiai. WEgif.com tarnyba padaro judančius paveiksliukus Flash formatu ir leidžia įsikelti į savo puslapį JAVAsriptą, tad tai nėra patogu… Šių trijų visiškai pakanka pasidaryti puikių iliustracijų ir jas rodyti visiems tiek kompiuteryje, tiek internete.

Patiko (0)

Rodyk draugams