Jei padažnėjęs šlapinimasis kelia nerimą, nelaukite gerų rezultatų. Tai vienas iš pagrindinių prostatos ligų simptomų, kurį vyresnio amžiaus asmenys yra linkę patirti vis dažniau. Niekada negali žinoti, kada liga užklups netikėtai, tačiau urologo kabinetas visuomet gali padėti apsidrausti. Nesvarbu, ar tai menkas sutrikimas, ar tik spėjimas - užtikrinti savo sveikatos kokybę yra viena pagrindinių kiekvieno žmogaus užduočių.
Prostatos išvešėjimas - tai liga, kurios metu natūraliai didėjanti vyro prostata ima spausti šlaplę, taip trukdydama šlapinimąsi. Šis procesas vyksta vyrui senėjant, todėl jauniems žmonėms susirūpinti išvešėjimu, arba dar kitaip vadinama hiperplazija, nederėtų. Didėjanti liauka vyro organizme ima spausti šlaplę, kas įtakoja šlapinimosi intensyvumą bei šlapimo srovės silpnėjimą. Kad ir kaip bebūtų, prostatos hiperplazija (padidėjimas) yra „gerybinės” formos, t.y. procesas nėra susijęs su vėžiu ar infekcija. Tai natūralus procesas, kuris pasireiškia senėjančio vyro organizme. Neretais atvejais tai sukelia tam tikrus simptomus.
Prostatos ligomis sergančių asmenų skaičius yra didelis. Vien Lietuvoje kas antras ar trečias asmuo sulaukęs 50 metų skundžiasi šlapinimosi sutrikimais. Tai rodo, jog situacija yra tikrai rimta ir kad į ją nederėtų žvelgti pro pirštus. Urologo kabinetas gali pasiūlyti tinkamą išeitį, tačiau tam nereikia jokių abejonių. Pirmieji simptomai gali progresuoti į ūminius ligos požymius, todėl susirūpinti sveikata reikia ne tuomet, kai situacija nepakenčiama, o tada, kai ją galima dar išspręsti. Konsultuotis rekomenduojama kuo ankščiau.
Kad ligos simptomai neužkluptų netikėtai, pirmiausia derėtų juos pažinti. Prostatos išvešėjimo požymiai yra labai įvairūs, tačiau ne visiems vyrams pasireiškiantys vienodai, o kai kuriems jie taip ir nepasireiškia. Dažniausi požymiai yra šlapimo srovės nusilpimas, pernelyg dažnas šlapinimasis, skausmas proceso metu. Kadangi liga yra progresuojanti, laikui bėgant simptomai stiprėja ir gali peraugti net į erekcijos sutrikimus ar kita. Jei atpažinote pirmuosius ligos požymius, nieko nelaukite.
Kaip urologo kabinetas gali Jums padėti? Vizitas pas urologą padės išsklaidyti visas abejones bei užkirsti kelią ūmesniems ligos simptomams. Čia nėra nieko gėdingo. Pasirūpinti savo sveikata turėtų būti aukščiausias kiekvieno žmogaus prioritetas.

Patiko (0)

Rodyk draugams