Paskolų ir kreditų refinansavimas yra skolos perkėlimas iš vienos kredito įstaigos į kitą su papildomomis sąlygomis. Tai dažniausiai reikalinga procedūra tuo atveju, jeigu įsipareigojimai per dideli, o kredito bendrovės nenumato galimybės juos sustabdyti arba peržiūrėti sutarties sąlygas. Kokiomis sąlygomis galima tikėtis refinansavimo ir kokia jo gavimo procedūra?

Mažesnės palūkanos

Norėdami perkelti skolą į kitą bendrovę turėtumėte įvertinti galiojančios sutarties sąlygas, įvertinti ne tik perėjimo į kitą kompaniją mokesčius, tačiau ir kiek sumažėja įmoka, kokios papildomos sąlygos yra. Tarkim, kartais paskolu refinansavimas galimas tik padengus hipoteką, papildomus mokesčius, atsižvelgiant į ne taip seniai Lietuvoje įvykusį nacionalinės valiutos keitimą. Įvertinti reiktų ir tai ar teikiamas paskolu refinansavimas be uzstato, o gal su turto užstatymu, paskolu refinansavimas isiskolinusiems su didesnėmis palūkanomis, tačiau tiesiog ilgesniu skolos grąžinimo terminu, ar pan.

Įvertinus šiuos aspektus galima matyti bendrą situaciją – kiek naudingas Jums asmeniškai bus paskolu refinansavimas. Jeigu analizės rezultatas netenkina verta pasvarstyti apie kitos bendrovės paieškas.

Galimybė pasididinti įsipareigojimą

Verta pripažinti ir tai, kad ekonomikai judant keturių ciklų ratu, paimta paskola kriziniu laikotarpiu būna su didesnėmis palūkanomis, nei vartojimo periodu. Tokiu atveju paskolu refinansavimas bankuose dažnai taikomas siekiant arba pasididinti paskolos sumą, arba sumažinti palūkanas. Abu tikslai realūs ir daugiau negu lengvai įgyvendinami. Tereikia atidžiai pasirinkti bendrovę, kurios tikslas yra paskolu refinansavimas geriausiomis sąlygomis.

Procesas nesudėtingas, bet skrupulingas

Būtina paminėti, kad paskolu refinansavimas atliekamas gana skrupulingo proceso metu. Jums reikia pasirinkti naują bendrovę, pateikti jai duomenis, jos atstovai turi iš naujo įvertinti Jūsų pajamas. Vetinama ir bendra situacija, t.y. ar būtinas refinansavimas be turto ikeitimo, individualios bankų ir kitų kredito bendrovių sąlygos (paskolos refinansavimas swedbank arba paskolos refinansavimas seb). Vėliau pasirašoma sutartis, klientas sumoka papildomus mokesčius pirmam kreditoriui, jeigu senoji paskolos sutartis tai numato.

Šio proceso metu rekomenduoja sekti paskolu refinansavimas atsiliepimai būtent tos kompanijos su kuria ketinate dirbti. Taip pat reiktų įvertinti kaip paskolu refinansavimas kaune ar kitur ir palyginti – kaip sąlygos skiriasi pagal vietovę.

Patiko (0)

Rodyk draugams