Kur vyksite atostogauti? Į Turkiją. Toks pokalbis nėra retas. Kodėl? Todėl, kad kelionės į Turkiją lietuvių labai mėgstamos. Tam priežasčių tikrai yra.

Ką aplankyti Turkijoje?

Kai kurios vietos daugeliui girdėtos (pavyzdžiui, Antalija), kitos galbūt nepažįstamos nei realybėje, nei iš straipsnių ar kelionių lankstinukų. Tai, ką toliau aprašysime, kai kam girdėta, kai kas gal ir lankėsi, o kai kuriems skaitytojams bus naujiena. Beje, tai nėra bandymas surikiuoti vietoves pagal populiarumą ar pagal smagumą.

Patara, Pataras, Pataros paplūdimys - štai kaip įvairiai lietuviai vadiną vieną iš Turkijos paplūdimių. Jis yra keliolikos kilometrų ilgio. Švarus? Įspūdingas? Paliekantis įspūdį? Užburiantis? Ko gero, tiktų visi šie apibūdinimai

Vykti į griuvėsius - ne pati maloniausia kryptis? O kaip jums Perge? Tai vieta, kur daug griuvėsių, vieta, kur rekomenduojama lankytis su gidu.

O ar girdėjote apie Adriano vartus? Įspūdinga atmosfera, praeities dvelksmas - patiks ir besidomintiems istorija, ir visiems, mėgstantiems prikaustančią architektūrą.

Būtų keista neužsiminti apie Šv. Sofijos soborą ir įmantrų kupolą. Dailu, masyvu, prikausto.

Iš vietų, kurias pristatėme, aiškėja įdomus dalykas: kelionės į Turkiją intriguoja istoriniu ir architektūriniu požiūriu. Tačiau ir tai dar ne viskas. Kuo žavi Turkija - klausimas, į kurį atsakoma ten nuvykus.

Kai kelionės prieinamos…

Jeigu kainos būtų užkeltos, Turkija liktų svajonėse. Iš tiesų nesvarbu, ar tai Turkija, ar Egiptas, ar kita šalis, visuomet daug ką reiškia skaičiai. Aišku, kartais sprendimą lemia pusšimtis eurų, o kartais lemiamu veiksniu tampa pusė tūkstančio - tai labai priklauso nuo pasirenkamo maršruto. Jei vykstate į Estiją, pasirinkimui įtakos turės ir kelių dešimčių eurų skirtumai. Bet tada, kai planuose Kinija ar Japonija, net ir papildomas šimtas eurų veikiausiai nesudarys nepatogumų.

Ar pasiūlymai kaskart prieinami? Gal ir ne visada, tačiau tendencijos - palyginti maloniai nuteikiančios.

Priežasčių įvairovė

Turbūt akivaizdu, kodėl kelionės į Turkiją kelia tokį susidomėjimą. Lankytinų objektų gausu, sugrįžę bičiuliai dalijasi įspūdžiais, o kelionių organizatoriai nešykšti naudingos informacijos. Visi šie dalykai lemia didelį nuperkamų lėktuvų bilietų į Turkiją skaičių.

Patiko (0)

Rodyk draugams