Kaip kuriamos interneto svetainės? Atskleisiu paslaptį, daugiausiai darbo turi ir laiko praleidžia projektų vadovas, o ne dizaineris ar programuotojas. Nors komandoje šie abu veikėjai yra…

Šiuolaikiškų interneto svetainių kūrimas - be programavimo

Na, ne visiškai tikslu. Programavimo šiek tiek yra. Tiksliau sakant ne paties programavimo, o tam tikro kodo redagavimo. Bet apie viską iš pradžių.

Klientas užsako interneto puslapį. Kas toliau? Projektų vadovas smarkiai dirba. Jam reikia suderinti su klientu galutinę struktūrą. Kokie punktai bus meniu? Paslaugos, Kaip tai veikia, Straipsniai, Naujienos, Kontaktai, Kaip mus rasti? O gal Straipsnius ir Naujienas sudėti į vieną ir tai pavadinti Tinklaraštis? O skyrelį Kaip mus rasti tiesiog įdėti pirmame puslapyje ir kontaktuose? Va čia ir yra tas rimtasis darbas - suderinti visą struktūrą.

Kai struktūra suderinta ir visi meniu punktai tampa aiškūs, projektų vadovas pradeda derinti dizainą.

Dizaineris kol kas rūko ir gurkšnoja arbatą. Jam darbas prasidės kiek vėliau. Projektų vadovas klientui parenka keletą geresnių dizainų, kuriuos sukūrė kažkokie dizaineriai kažkur pasaulyje. Visi jie kainuoja 50-80 eurų, tad pasirinkimas nuo kainos nepriklauso. Na nebent norite originalaus dizaino ir pasiruošę už tai sumokėti 1000 eurų. Tada dizaineris trina rankomis ir eina rimtai dirbti…

Dizainas išrinktas. Kas gi toliau. Projektų vadovas ateina pas programuotoją ir sako: - štai, brolau, ką mūsų klientai išsirinko. Jie nori tokio dizaino ir štai persiunčiu struktūrą. Sumesk, o po pietų pasižiūrim, kaip viskas gavosi…

Ir iš tikrųjų, po poros valandų jau atsiranda dizainas su kliento patvirtinta struktūra ir kažkokiais angliškais tekstais. Projektų vadovas pakopijuoja tekstų iš esamo puslapio arba „Lorem Ipsum” ir jau rodomas toks ruošinys klientui. Tada prasideda sunkioji dalis - tekstai ir smulkmenos. Čia prireikia ir dizainerio pagalbos, kuriam duodamas gana nuobodokas darbas su nuotraukomis, keliomis reklaminėmis antraštėmis ir elementais.

Po kelių dienų, kai tekstai įdedami, klientas mato jau beveik realų vaizdą. Reikia viską dar kartą pertikrinti ir tada suteikiamas leidimas leisti.

Tada programuotojas pasiraitoja rankoves ir lenda į kliento FTP serverį ir viską sukelia. Po valandėlės puslapis veikia! Atrodo, kad tai viskas paprasta. Taip, tiems profesionalams, kurie su svetainių kūrimu dirba 10 metų. Ir jei tai nedidelė ir nesudėtinga informacinė svetainė viena kalba. Jei reikia vertimų, prasideda daugiau darbų. O jei tai elektroninė parduotuvė, tai darbų milijonas. Bet susidarėte įspūdį, kaip kuriamos šiuolaikiškos svetainės?

Patiko (0)

Rodyk draugams